Kiedy zrobić test ciążowy?

Kiedy zrobić test ciążowy?

28 maja 2013 Kategorie: Planowanie

Większość kobiet, spróbuj dowiedzieć się o jej ciąży, jak najszybciej. Powody tego zainteresowania są różne. Ale ciekawość zwycięża i starają się szybko dostać specjalne testy.

Pierwszą rzeczą, aby zrozumieć, z jak one działają, a następnie zdecydować, kiedy zrobić test ciążowy?

Jak działa test ciążowy?

Test ciążowy działa poprzez określenie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG). Zazwyczaj czułość badań nie więcej niż 25 mIU / ml. HCG wyprodukowanego wychodząc od zarodków jest przymocowany do macicy. Co więcej, poziom tego hormonu dwukrotnie dziennie.

Tak więc, jeśli owulacji przekazywane do 12 dnia cyklu, zapłodnione jajo jest wszczepiane w ciągu 8 dni.

HCG zaczyna wzrastać od 20 dni od początku ostatniej miesiączki. W tym czasie, poziom 2 mln jm / ml na dzień 21 – 4 mIU / ml. Z każdym dniem kwota zostanie podwojona.

W rezultacie, w dniu 24, poziom hCG większej niż 25 mlU / ml. To, jak bardzo i może naprawić test ciążowy. Ale są też elementy, które definiują i 20 mIU / ml.

Musimy jednak zrozumieć, że owulacja może wystąpić w 14, 15, a drugi cykl dni. Ponadto ścieżka zapłodnionego jaja do macicy nie może 8 i 10 dniach.

Kiedy zaleca się wykonać test ciążowy?

W celu badania, należy odczekać kilka dni z opóźnieniem. W tym czasie, ciało żeńskiej wytwarzania wystarczającej ilości ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej, które mogą być zidentyfikowane w moczu za pomocą testu.

Pakowania wielu produktów wykazała, że ​​były one z dokładnością do 99% i może być przeprowadzane w pierwszym opóźnieniem dni. Ale naukowcy udowodnili, że nie jest to prawdą. Poprzez badania stwierdzono, że z prób tylko wystarczająco czułe, aby określić poziom hCG, co dzieje się w pierwszym dniu opóźnienia dla wielu kobiet ciężarnych 18 ciąży.

Inne badania były w stanie wykryć ciążę w tym okresie tylko 16% przypadków.

Jednakże, jeżeli na początku owulacji można poznać obecność ciąży przed opóźnieniem menstruacyjnego. Obecnie badanie może pokazać słaby drugi pasek. A kiedy owulacja późno w ciągu kilku pierwszych dni opóźnienia to pokaże tylko jeden zespół. Dlatego też eksperci zalecają wynik ujemny, badanie należy powtórzyć w ciągu kilku dni. Ponadto, kobiety uważają, rano lub wieczorem, aby zrobić test ciążowy? Najwyższe stężenie hCG obserwuje się po śnie.

Tak więc, badanie powinno być wykonane w moczu porannego.

Ponadto, przed rozpoznaniem należy sprawdzić datę ważności i szczelność opakowania, ponieważ ze względu na test penetracji wilgoci jest zepsuty. Najpierw należy zapoznać się z instrukcją, ponieważ różne marki badań mogą być wykorzystywane na różne sposoby.

Wpływ czasu dnia po zastosowaniu testu ciążowego

Prawie wszystkie kobiety starają się szybko dowiedzieć się, czy ciąża. Lecz na początku ciąży, jest pożądane, aby w pełni zgodne z instrukcjami do testu.  Robi test ciążowy, należy pamiętać, że stężenie hCG w moczu rano jest większa, a zatem dokładność wyników jest znacznie wyższa.

Jednak, gdy duże opóźnienia ten test pokaże ciążę, zarówno w dzień jak iw nocy.

Ale nadal trzeba spełniać określone warunki:

  • Testy ciążowe powinny być wykonywane tylko na świeżym moczem. Badanie nie powinno się używać leki moczopędne lub jedzenia arbuza, lub moczu będzie rozcieńczona, i może się złego wyniku.
  • Przed diagnozą nie powinny mocz przez trzy do czterech godzin. W tym czasie, mocz będzie mógł zatężono.
  • W niektórych przypadkach, dokładność produktu zależy od warunków i okresu przydatności testu.
  • Również przed badaniem należy dokładnie zapoznać się z instrukcjami w nim.

Przestrzeganie wszystkich tych warunków zwiększa wiarygodność wyników.

Podejrzane wyniki testów ciążowych

Czasami testy ciążowe pokazać niejednoznaczne wyniki. Może się to zdarzyć z kilku powodów:

  • zbyt wczesne rozpoznanie (nawet jeśli test ciążowy pokazuje wynik negatywny);
  • naruszenie zasad korzystania z badań określonych w przepisach;
  • Zastosowanie testów niskiej jakości;
  • występowaniem chorób, które zwiększają stężenie HCG lub preparatów zawierających ten hormon.

W tym przypadku należy zakupić kolejny test i diagnozować wszystkie zasady. Wskazane jest, aby zrobić kilka testów z różnych producentów. W związku z tym eliminuje się możliwość błędów.

Warto zauważyć, że ujemny wynik nie oznacza braku ciąży. Dlatego też, jeżeli termin ten nie przyszedł, eksperci zalecają przeprowadzanie powtarzające diagnostykę. Pożądane jest również, aby skonsultować się z lekarzem, aby ustalić dokładną diagnozę.

Share →