Kimonowa sukienka - nowoczesne spojrzenie na tradycję Wschodu

Kimono sukienka modern tradycji Wschodu

Pierwszy pojawił się w Japonii w V kimono wieku pne. Przez długi czas ten strój pozostawały nieznane nikomu poza Japonią. Nowoczesna sukienka kimono pożyczył niektóre cechy japońskiego stroju narodowego i natychmiast zyskał popularność wśród mody na całym świecie.

Te Kimono można nazwać najdroższe ubrania świecie. Po tym wszystkim, czasem jedwab żeński strój z tradycyjnym obi, hafty i malowania na tkaninie może kosztować 600 000 rubli. Tymczasem, światło i piękne modne teraz ubiera się w stylu kimono jest dostępny dla wszystkich.

Cechy stylu sukni w stylu kimono

 • Głównym wyróżnikiem tej sukni – szerokimi rękawami cap;
 • Tradycyjnie, Kimono ma długi rękaw, choć współczesnych projektantów o różnej długości, wykazując finezji strony kobiet.

  Niektóre modele nie mają rękawy, ale rozszerzyć linię ramion tworzy mały nakładania;

 • Odzież tego stylu. Zazwyczaj nie ma żadnych przycisków. Mimo, że niektóre modele są, ale pełnią raczej rolę dekoracyjną;
 • Podczas tworzenia kimono projektanci preferują miękkie tkaniny sukienka płynących;
 • Talia może być klasyczny lub wysoki. wspólne szeroki pas.

Malowanie tradycyjnym japońskim kimonie różni się w zależności od pory roku. Tak więc, w wiosenno-letnim motywy kwiatowe zużycie określić, w zimnych porach roku – abstrakcyjne wzory. Kolorystyka sam nowoczesny strój ograniczone chyba wyobraźni projektanta.

Tkanina to tradycyjne kimono jedwabną, bawełny i lnu, a także wiskoza, jersey, szyfon, a nawet aksamit.

Zalety sukienka z rękawami kimono

Bezpłatne sylwetka sprawia, że ​​ta sukienka jest bardzo wygodne. Kimono – idealny strój do pełna. może maskować wady postać w jakiejkolwiek jego części.

Ten styl jest odpowiedni do codziennej drodze, a do domu strój, a na uroczysty strój. Wszystko zależy od wyboru tkaniny i wystrój.

Szerokie rękawy dają kobiecą delikatność rysunek i Amazing Grace, przekształcając go w eleganckim orientalne piękno kobiety z dowolnego rozmiaru odzieży.

Kimonowa sukienka z własnymi rękami

Prosty styl sprawia, że ​​łatwo uszyć kimono lubił żadnych materiałów. Wzór oparty jest na podstawowej strukturze stanika bez zakładkami. Fantasize można stosować w tnącego sukienki szycia przepon innego materiału.

Do produkcji takiej prostej sukni można nawet wykorzystać jasne pareo lub ukradł. Aby dowiedzieć się, jak uszyć strój kimono, mówi pod koniec filmu.

Jak wybrać i co nosić kimono sukni?

 • Tekstury i skład tkanki, z której sukni zależy od pory roku.

  Tak, to lepiej, jeśli staruszki sukienka kimono wykonana jest z cienkiej naturalnych tkanin. Preferowane wełna zima dzianiny i model;

 • Suknie z rękawami kimono pełnej długości nie może być wyższa niż połowy uda. Bardzo ładny model płynącej tkaniny z pionu;
 • Stylizowane przypominają tradycyjne japońskie kimono kostium, połączyć dobrze z sandałów lub zablokują klinów i czesane włosy w kok.

  Możesz ozdobić fryzurę Japoński Kansas – kołki, spinki do włosów i grzebienie;

 • Aby jasny kimono sukni lepiej jest wybrać akcesoria lakoniczne i monochromatyczny strój jest dobre w połączeniu z ozdoby ze złota i srebra.

Kimono dress zdjęcia

Share →