Klasyczna akupresury w osteochondroza

Klasyczna akupresury w osteochondroza

Głównym celem masażu z osteochondroza – zrelaksować napięte mięśnie pleców, stymuluje centralny układ nerwowy, aby osiągnąć maksymalną możliwą redukcję bólu.

Dla różnych rodzajów chorobą zwyrodnieniową dysku potrzebny inny masaż.

 • Masaż z osteochondroza szyjki macicy ma na celu rozluźnienie mięśni szyi, barków i ramion
 • Masaż z osteochondroza piersi skierowane przede wszystkim na relaksacji mięśni piersi z przodu iz tyłu, a także konieczności dłoni i stóp
 • Masaż odcinka lędźwiowego osteochondroza ma na celu usunięcie mięśni schab hypertonus, pośladków, ud i nóg.

Masaż w osteochondroza ma wiele przeciwwskazań. Nie zacząć to robić, albo przynajmniej skonsultować się z lekarzem, zanim kurs masażu, jeśli masz takie choroby:

 • Zakrzepowe zapalenie żył i inne choroby naczyń (tętniak, zapalenie naczyń, miażdżyca)
 • Zaburzenie krzepnięcia krwi i skłonność do krwawień
 • Różne procesy zapalne w organizmie
 • Różne kryzys
 • Obecność szczepu na skórę w miejscu masażu: brodawki, egzema, mole

Masaż klasyczny z osteochondroza

Masaż klasyczny z osteochondroza szyjnego wykonane, gdy pacjent siedzi w odcinku lędźwiowym i piersiowym – w pozycji leżącej na plecach. Każdy masaż zaczyna się od szyi za pomocą tarcie, głaszcząc i potrząsając. Pozwala to na usunięcie naprężeń odpowiada mięśnie.

Ponadto technika masażu w osteochondroza zależy od rodzaju i stopnia choroby, obecność chorób współistniejących. Jeśli masz ból tylko jedną stronę pleców, masaż zaleca się rozpocząć od zdrowego połowie. Jeśli boli cały masaż kręgosłupa zaleca się rozpocząć od miejsca, w którym ból jest wyrażona minimalne.

Po szyi masażu iść do masażu pleców między łopatkami. Wymaga to szczególnej uwagi, zwłaszcza jeśli masz szyjki macicy lub klatki piersiowej osteochondroza. Najpierw wykonać ruch dostrajania kąta łopat do szyjki, a następnie masować ramiona za pomocą głaskania ściskanie i masowanie ruchu. W razie potrzeby, przednia powierzchnia masażu klatki piersiowej. Kolejny krok – masaż karku stosując głaskania.

Jeżeli to nie powoduje bólu, mogą być stosowane, aby wycisnąć ruchu.

Następnie przejdź do kręgosłupa, a nie tarcie ruch czterech palców w kierunku od szyi w dół, z rękami spróbować mieć jak najbardziej zbliżone do kręgów. Liczba powtórzeń – 3-4. Nadal masować plecy głaszcząc, wyrabiania i wyciskanie.

Powinny zakończyć ruchy pompujące.

Jeśli pojawia się ból w rękach i nogach, a następnie przejść do ich masażu. Technikę jego wykonania jest taka sama, jak w przypadku masażu szyi.

Po ból minie, technika masażu jest nieco inny: zmniejszona liczba skoków, a liczba otarcia i push-kolei zwiększa. Również wzrosła stopniowo i masażu – od 5 minut do 12.

Akupresura w osteochondroza

Skonsolidować i wzmocnić efekt masażu klasycznego używa akupresury osteochondroza. Aby to zrobić, wybierz kilka miejsc ucisku i kilka punktów akupunktury. Wpływ na punkcie wykonane w ruchu okrężnym ruchem wskazówek zegara i klocków recepty lub środkowego palca.

Masaż każdy punkt na 2-3 minut, a intensywność siła nacisku w miejscu powinno być zwiększone.

Oto główne punkty akupunktury, których wpływ jest najbardziej skuteczne w osteochondroza:

 • TE MAY– na sutkowego procesu na poziomie zewnętrznego przewodu słuchowego;
 • Tien Chuan – tylna krawędź grudinoklyuchichno-sutkowego mięśni na przecięciu z linią biegnącą wzdłuż górnej krawędzi równolegle tarczycy chrząstki do obojczyka;
 • TIEN-Din – tylna krawędź grudinoklyuchichno-sutkowego mięśni na przecięciu z linią biegnącą wzdłuż dolnej krawędzi równolegle tarczycy chrząstki do obojczyka w pozycji pionowej głowy;
 • FU-TU – w centrum części brzucha grudinoklyuchichno-sutkowego mięśniowych na poziomie górnej krawędzi chrząstki tarczycy;
 • I-Men – II na wyrostek kolczysty kręgów szyjnych w linii pośrodkowej szyi;
 • Niebieskiego – na zewnętrznej krawędzi mięsień czworoboczny w połowie odległości poziomej między wyrostkami kolczystymi III i IV kręgów szyjnych;
 • Feng FU – we wgłębienie pod dolną krawędzią zewnętrznej występy potyliczne;
 • Ciuntu – od wyrostków kolczystych 6 i 7 kręgów szyjnych;
 • Tien-chu – w środku walca mięśni tworzą własne Głębokie mięśnie szyi, pokryte mięsień czworoboczny;
 • Feng Chi – we wgłębieniu utworzonym w górnej części kości potylicznej i bocznej granicznej posterior grudinoklyuchichno-sutkowego mięśni;

Tak więc, należy starannie i kompetentnie podejść do masażu pleców z osteochondroza i używać technik akupresury z osteochondroza. Połączenie tych technik jest najbardziej skuteczny .

Share →