Kodowanie alkoholizmu: wszystko, co musisz wiedzieć o tym

Kodowanie alkoholizmu: wszystko, co musisz wiedzieć o tym

Kodowanie z alkoholizmu – termin, który pojawił się około pół wieku temu. Jego historia rozpoczęła się w 1946 roku, bardzo interesujące, w sklepie jednego z europejskich fabryk, gdzie gumy.

Szef działu powiedział, że jego zespół po prostu nie może znieść piwo i inne napoje alkoholowe. W tym samym czasie, tych, którzy pracują w innych działach, często odwiedzany po poważnej zmiany w pubie.

Wkrótce odkrył przyczynę. Nietolerancja alkoholu było spowodowane substancją o długiej i ciekawej nazwie – tetraetiltiuramdisulfidom. Okazało się, że jest on w stanie reagować z alkoholem etylowym, a jeśli to się stało w organizmie, człowiek czuł się bardzo źle.

Możemy przypuszczać, że był to pierwszy, choć nieprzytomny, kodowanie alkoholu na świecie.

Następnie na podstawie tetraetiltiuramdisulfida utworzono lek o nazwie disulfiram. Jest on używany do tworzenia najnowocześniejszych leków dla kodowania alkoholu.

W 1960 jest nowy etap w rozwoju szybkich metod leczenia uzależnienia od alkoholu. Jugosłowiańskie lekarze powiedzieli, że nauczyli się zrobić kodowanie z alkoholizmu bez lekarstw. Pacjent „wean” od alkoholu z pomocą psychoterapii i hipnozy.

Po przyjęciu dawki alkoholu, lekarz wkłada swoją pacjenta w stanie, w którym temu wydawało się, że umiera. To spowodowało wielki strach i niechęć do napojów odruchu rozrywki.

W Europie, od razu nazwany metodą Jugosłowiańska nieludzkie. Radzieckich lekarzy był zainteresowany. Dr A.

Shichko i Dovzhenko sfinalizowane metodologię, każdy na swój sposób, został usunięty z jej zbyt sztywne technologii i opatentował własne sposoby kodowania uzależnienia od alkoholu.

Znacznie później przyszedł bardziej egzotyczne techniki, takie jak przezczaszkowej neurostymulacji – wpływ na czaszki z impulsów elektromagnetycznych.

Nowoczesne leczenie farmakologiczne z wykorzystaniem wszystkich dostępnych arsenał. Kodowanie uzależnienia od alkoholu przeprowadza się różnymi metodami, które w każdym przypadku wybiera się oddzielnie. Więc są eksperci i nasze centrum.

Kodowanie za pomocą leków, uzależnienia od alkoholu

Prawie wszystkie przygotowania do kodowania alkoholizmu, które są używane w momencie, wykonane na podstawie disulfiram.

Jak disulfiram?

Aby zrozumieć, jak działa to narzędzie, przypomnieć, że dzieje się osoby po wypiciu. Zazwyczaj pierwsze zwiększa nastrój staje się zabawą. Przychodzi problemem relaksu pauzował. Ale to wszystko nieuchronnie kończy się kaca.

Ból głowy, nudności, zawroty głowy i złamane państwo – „Symptomy” są znane każdemu, kto choć raz w swoim życiu za dużo pił.

Kac wynika z faktu, że etanol jest przekształcany w organizmie do aldehydu. Jest trujący, a to ma negatywny wpływ na wszystkie narządy. Aldehyd stopniowo przekształcane w specjalny enzymu i wydalana z organizmu.

Disulfiram wiąże się z enzymem uczestniczącym w blokach nim Utylizacja aldehydu. Prowadzi to do poważnego zatrucia nawet śpiączka. I na tej podstawie farmakologicznego alkoholu kodowania.

Disulfiram nie mogą być łączone z lekami, nawet w alkoholu, na przykład pospolity nalewki. Efekt będzie podobny, jak gdyby pacjent wypił kieliszek wódki.

Lecznicze preparaty do kodowania uzależnienia od alkoholu stosowane w naszym centrum?

Wykonujemy kodowania z alkoholizmu w Moskwie z wykorzystaniem dwóch najbardziej popularnych leków, „Torpedo” i „Esperal.”

Kodowanie Torpedo. To narzędzie jest długo działającym disulfiram. Rozwiązanie to, które podaje się dożylnie lub domięśniowo. On wywiera swoje działanie natychmiast. Lek rozwijały się w organizmie przez długi okres czasu.

Kodowanie z alkoholizmem Torpedo mogą być wykonane w różnych momentach, na żądanie pacjenta.

Zamknięcie Esperal. Esperal – disulfiram, który jest wytwarzany w postaci tabletki i żel. W obu przypadkach, kodowanie uzależnienia od alkoholu, przeprowadza się przez zszycie leku pod skórę.

Stopniowo uwalniane do krwiobiegu i rozciąga się w całym ciele, by wywrzeć swój wpływ.

Ponadto, istnieją inne środki do kodowania, takie jak alkoholizm delfizon (podawane domięśniowo) akvalong (dotyczy tylko przez 5 lat), Tetlong, aktopleks i inne. Wszystkie te i podobne, zastosowane mają podobny mechanizm działania.

Niektórzy lekarze oferują alkohol kodowanie za pomocą leków, w rzeczywistości zaangażowany w czystej psychoterapii. Na przykład, jest to znane techniki rzemieślniczej: pod skórę pacjenta szyć kawałek katgutem – wątki chirurgicznych, które po prostu rozwiązać w ciągu 7 – 14 dni. W tym przypadku, oświadczenie pacjenta, że ​​”to jest straszne i potężne narzędzie, a jeśli pić przynajmniej szklankę, można umrzeć.”

Podjąć odpowiednie pokwitowanie. W rzeczywistości, nie ma żadnego wpływu włókien – działa sugestię. W naszym ośrodku stosujemy prawdziwe narkotyki disulfiram, ma realny wpływ.

Kodowanie alkoholizmu przy pomocy psychoterapii i hipnozy

I to wszystko działa?

Czasami można usłyszeć, że kodowanie z alkoholizmu za pomocą tylko jednego propozycję nie działa. W odpowiedzi na tego punktu widzenia może dać jeden żywy przykład psychiatrii.

Mężczyzna nazywa „awaryjnego”. Powód – silny ból w klatce piersiowej, duszność, złe samopoczucie. Lekarz przychodzi do domu, bada pacjenta, trwa elektrokardiogramu i natychmiast „z migające światła” Lucky pacjenta w szpitalu. Nie ulega wątpliwości, że nie był zawał serca. Dopiero znacznie później okazuje się, że atak „prawdziwe” serce rzeczywiście nie było.

Wszystkie objawy wywołał reakcje histeryczne. Człowiek sam nieświadomie stworzył atak serca, prawdziwe. To wyraźnie pokazuje, co nasz mózg jest zdolny. I udowodnić wydajności kodowania alkoholu przez sugestię.

Metoda Dovzhenko

Technika ta została opracowana w latach osiemdziesiątych zasłużył lekarz Dovzhenko ZSRR przyjęto dość długą i poważną pracę z pacjentem, psychoterapii, hipnoza, działania elementów fizycznych. Pierwsza z osób uzależnionych od alkoholu, są zaangażowane w grupie, a następnie – indywidualnie. W celu zakodowania z alkoholizmu poprzez Dovzhenko, trzeba być naprawdę dobrym specjalistą. W naszym centrum nie są pracownikami.

Metoda Shichko

Ten system kodowania został opracowany uzależnienia od alkoholu w czasie całych 30 lat 1950/80. W jego centrum – myślą, że każdy człowiek z natury dąży do trzeźwego stylu życia. Ale to pragnienie jest zniekształcone pod wpływem czynników zewnętrznych.

Jeśli nauczyć i pomóc pozbyć się wszystkich uzależnień mogą właścicielem.

Hipnoza

Istnieje wiele technik, a prawie wszystkie z nich są chronione prawem autorskim, wszystkie psychiatra lub hipnotyzer wykorzystuje jego. Ale wszystkie są o tym samym: pacjentowi podaje się w stanie snu hipnotycznego i inspirować swoją niechęć do alkoholu.

Która metoda jest najbardziej skuteczna?

Jeśli skupimy się na statystyki, tabela podsumowanie różnych metod będzie wyglądać mniej więcej tak:

Share →