Kolumna lekarza: wszystko o alergii na słońce

Kolumna lekarza: wszystko o alergii na słońce

"Lekarz Kolumna" Buro 24/7 prowadzić eksperci z centrum medycznego Rosz: Lubov Chaczaturiana, MD Międzynarodowej Akademii Nauk, doktor-dermatolog, kosmetolog, lekarz i specjalista w inwazyjnych procedur i Inna Shirin, adiunktem w Klinice Dermatologii i RMAPO dermatovenereologists. Innym materiałem "Kolumna lekarza" dedykowane alergie słoneczne.

"Jedną z najczęstszych przyczyn leczenia przez dermatologa w lecie – to fotoalergen, bardziej znany jako "alergia na słońce" lub "uczulenie na słońce", Pacjent zaczyna się przepływ May Day i trwa aż do późnej jesieni. Jednak wiele z nich jest sceptyczny wobec tej choroby. Jak, jak słońce może powodować alergie?

Słońce jest jedną z korzyści. Maksymalna, że ​​można uzyskać – palić, i że jest mało prawdopodobne. I alergia – niemożliwe.

Spieszę się przekonać sceptyków. Promienie słoneczne – światło ultrafioletowe jest w czystej postaci, która nie tylko daje piękną opaleniznę, ale także może powodować wiele problemów. Począwszy od oparzeń a kończąc na raka. A następnego Najczęstszym problemem raz po oparzeniach i fotoalergen.

Właściwie, co to jest, jak chronić się przed nim, i co robić w przypadku choroby, i porozmawiamy dziś.

Uczulenie na słońce – coś, co może się zdarzyć każdemu, nawet jeśli nigdy nie poniósł żadnych innych alergii. Tak więc reakcja alergiczna na promienie ultrafioletowe mylić z wielu oparzenia. Zaczerwienienie skóry, wysypka z ropą małe białe głowy, swędzenie – wszystkie objawy fotoalergen. A jeśli nie pojawiają się one w kontakcie ze skórą z promieni słonecznych – pilnej potrzeby uruchamiania do lekarza.

Ale teraz wszystko w porządku. Zacznijmy od definicji. Fotoallegriya – patologiczne reaktywność immunologiczną w wyniku photoallergens uczulenia. Po prostu, zwiększona wrażliwość na promieniowanie UV.

Zwykle alergie słoneczne światło słoneczne nie powoduje samo w sobie i ich interakcji z różnych substancji na skórę lub w organizmie. Reakcje można podzielić na dwa rodzaje – fototoksycznych, w rzeczywistości, fotoalergiczne.

W photoallergens zawierają substancje, które są na skórze i zmieniają swój skład chemiczny w świetle ultrafioletowym. Najczęściej, kosmetyki i perfumy, ale nie mogą być narkotyki. Na przykład, środek znieczulający maść, która składa się z ibuprofenem.

Jak się okazuje fotoalergen? Jak powiedziałem, w tym zaczerwienienie, powstawanie ropa, świąd. Co więcej, reakcja może być nie tylko na odsłoniętej skóry, lecz rozłożone pod ubraniem.

Na ogół, większość Przyjmijmy tę reakcję do oparzenia słonecznego i zaczyna samoleczenie. W rzeczywistości wszystkie te przejawy są fotodermatoza których leczenie powinno tylko doświadczeni lekarza. W przeciwnym razie, może pójść w stadium przewlekłym i pojawiają się na każdym kontakcie ze słońcem.

W pierwszych objawów alergii słońce jest zabronione:

– Usuń zawartość wrzodów – bardzo duże ryzyko wniesienia infekcji (więcej na ten temat opisałem w materiałach na osobę czyszczenia;

– Kauteryzacji alkoholu, jod lub nadtlenek wodoru;

– Nie należy korzystać z tradycyjnych leków, aby pozbyć się oparzenia słoneczne. Jeśli oparzenia śmietana lub jogurt może jeszcze jakoś złagodzić cierpienie (choć korzyści z tego leczenia jest bardzo wątpliwe), w przypadku alergii słonecznej można było jeszcze gorzej: kwaśna śmietana tworzy na błony lipidowej skóry, zapobiega przedostawaniu się powietrza i tworzy efekt cieplarniany. W takich okolicznościach, wysypka zacząć się pocić, a choroba jest wzmocniona;

– Nie należy stosować krem ​​do opalania po wystąpieniu wysypki i podrażnienia. To tylko zaostrzyć proces patologiczny. Zamiast nosić zamknięte ubrania i unikać ekspozycji na słońce;

– I wreszcie najważniejsze. W aptece, możesz być poinformowani sterydów maści. Można ich używać!

Tak więc, w górnej części terapii hormonalnej będzie efektu. Ale, niestety, ludzkie ciało bardzo szybko przyzwyczaja się do hormonów. I w tym przypadku, jeśli wystąpią zwyczaj, z każdym kolejnym czasie trzeba więcej i bardziej potężne hormony. Ponadto, lek na sterydach prawdopodobne smazhut obraz kliniczny, i nie każdy lekarz będzie w stanie dokonać prawidłowej diagnozy i odpowiedniego leczenia.

Co robić w przypadku alergii słońce wciąż dostać się do Ciebie, oraz zapoznać się profesjonalnym lekarz ma możliwości? Istnieje szereg środków, które mogą złagodzić chorobę i nie pozwalają rozwijać się w stanie krytycznym.

Po pierwsze, trzeba natychmiast podjąć leki przeciwhistaminowe. Ponadto, jeśli zostały narażone na objawy alergii słońce, możliwe jest podjęcie środków zapobiegawczych i zacząć brać lek przeciwhistaminowy leków z góry, na około tydzień przed świętami.

Po drugie, można użyć przeciwhistaminowy maści – leki nie są do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Oni pomóc złagodzić swędzenie i obrzęk.

Po trzecie, należy pamiętać, że obrzęki alergiczne i usunięto pod wpływem zimna. Zastosuj się do obszaru dotkniętego mokrym ręcznikiem lub lodzie. Ułatwia to dać efekt.

I wreszcie, można użyć żelu z aloesu. Zawiera on aktywne biologicznie, witaminy i środki odżywcze waga i aminokwasy. Zapewni efekt bakteriobójczy, zwiększają zdolność komórek do regeneracji skóry i również wspierać system immunologiczny, tym progiem doładowania alergenów.

Pozostałe zalecenia dotyczące ochrony przed alergią na słońce nie odbiegają od zaleceń dotyczących bezpiecznego przebywania na słońcu: staram się nie być w otwartym słońcu w czasie, gdy jest w zenicie, używać ochrony przed słońcem z wysokim SPF, w trakcie długich spacerów nosić zamknięte ubrania. Te proste zasady nie pozwoli kłopoty ze zdrowiem przyćmić wakacjach",

Share →