Komputery i telefony uczynić nas kłamać!

Komputery i telefony uczynić nas kłamać!

Takie środki komunikacji, takie jak Internet i telefon komórkowy, pomoże nam nie tylko skutecznie komunikować, ale także leżeć bezwstydnie. Z wielką łatwością leżeliśmy z nieznajomymi.

Ludzie często leżą w kolejnych wiadomościach e-mail i SMS niż w twarzą w twarz. „Każdy z nas od czasu do czasu do czasu – to jest fakt. Jednak te środki komunikacji, takich jak e-mail i telefonu komórkowego uczynić nas leżą jeszcze więcej „- autorzy badania z University of Massachusetts, USA.

Spotkanie zgromadziło 220 uczniów do komunikowania się z osobami tej samej płci za pośrednictwem wiadomości e-mail, SMS lub aplikacji twarzą w twarz na 15 minut. Następnie uczestnicy nauczyli swoje wiadomości i nagranych rozmów, zauważając, że kłamał. Średnio około 1,5 kłamali razy w kwadrans.

W większości przypadków, kłamstwem była znikoma i nie Umawiające się Strony będą się szybciej niż manipulować fakty.

Większość ludzi leżą w e-mailu. Obserwowani przez wiadomość tekstową, a następnie – w osobistym kontakcie. Komunikacja przez e-mail przyczyny leżą pięć razy częściej, a za pomocą wiadomości SMS – trzy razy częściej.

„Im dalej jesteśmy od osoby, z którą się komunikujemy, fizycznie lub psychicznie, więc są bardziej skłonni do kłamać” – wyjaśnił naukowców. Podczas pisania wiadomości e-mail nie mamy powodów, aby martwić się o dobrych manierach. Osobiście, jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z osobą niż my brzydkie trudniej na niego.

Im dalej źródła, więc są bardziej prawdopodobne, aby kłamać, i brać zimne, wyważone i racjonalne decyzje.

Share →