Komu wierzyć?

Komu wierzyć?

Lekarze mówią, że nigdy nie będę w stanie chodzić. Moja mama powiedziała, że ​​będzie mi się uda. Wybrałem jej wierzyć.

Wilma Rudolph

Pozwól, że opowiem ci o małej dziewczynce, która urodziła się w ubogiej rodzinie w ostępy Tennessee. To był dwudziestą dwudziestu dwóch dzieci, z których większość zmarła przy porodzie lub dalszych chorób. Fakt, że byliśmy, był po prostu niesamowity.

Kiedy miała zaledwie cztery lata, przeszła dwustronne zapalenie płuc z szkarlatynę w tym samym czasie, a to połączenie zabójca niskich strasznych konsekwencji – dziewczyna sparaliżowana lewą nogę. Musiała nosić metalowych klamrach jakoś poruszać. Szczęście, że to tylko jedna matka silnie wspierane i dopingowali ją.

Ponadto, matka jego córki powtarzał, że pomimo paraliżu i wspornika, może dużo osiągnąć i całe życie przed nami. Wszystko, co musisz zrobić – to wiara, cierpliwość i wytrwałość.

W dziewięć lat dziewczyna zdjęła wspornik, a ona swoje pierwsze kroki bez kul. Lekarze nie mogli uwierzyć proish –

Ed i nazwał go cud. Ale to nie był cud, ale w kazhdodnevnihtrenirovkah i siły woli. Cztery lata później, dziewczyna jest już zapisany w sekcji jogging.

Postawiła sobie za cel – wygrać wyścig na sto metrów.

W trzynastu raz pierwszy pojawił się na bieżni. Dziewczyna nie tylko przyszła ostatnia, przed i z ogromnym opóźnieniem. W wyścigu szkoły wróciła do końca ostatniego, a wszystkie poradził jej porzucić jałową. Dziewczyna nie wydaje się.

Nadszedł dzień, kiedy oko było przedostatni. W nim nie mogłem uwierzyć, nikt poza matką. Raz wygrała konkurs.

Od tego dnia na Wilma Rudolph wygrał we wszystkich revnovanpyah w których brały udział.

Wpisujących się w University of Tennessee, Wilma poznał słynnego trenera juniorów Ed Temple. Kiedyś powiedział do dziewczyny niewzruszonej woli i męstwa, zdałem sobie sprawę, że z natury jest – wojownikiem, i upewnić się zakład. Pod zegarek Wilma wygrał po raz kolejny, a w 1960 roku udał się do igrzysk olimpijskich w Rzymie.

Jego zestaw przeciwko słynnego niemieckiego sportowca Jutta Heine, uważany niezwyciężony. Ale Wilma Rudolph wygrał Jutta Heinego i sto metrów i w odległości dwustu metrów i zdobył dwa złote medale, a teraz nadszedł czas, aby ścigać się na cztery metry. Ponownie Wilma przeciwko Jutta. Zespół w błocie radzi sobie my, ale w ostatniej chwili, jedna z dziewczyn potknął się i przyszedł znacznie później. Wilma, która miała podjąć pałeczkę, zdałem sobie sprawę, że szanse przeciwko Jutta Heine, że prawie żaden. Ale to nie może być wykonane przed znanego niemieckiego kobieta na mecie.

Szczerze zdobył swój trzeci złoty medal.

Wilma wszedł do historii sportu jako pierwsza kobieta, która miała trzy pierwsze miejsca na raz na olimpiadzie. A ona powiedziała, że ​​nigdy nie będzie w stanie chodzić

Fragment z książki „Nowe pędy”

Share →