Koniczyna

Koniczyna

– Trifolium pozory L.

Koniczyna – jeden dwuletnie rośliny, ma owalne liście, trójskładnikowe długą elastyczną łodygę. Funkcja koniczyna pozostawia że w nocy liście zwijają się w probówce. Kwiaty duże, czerwone lub temnooranzhevogo kolorów. Clover ma silny system korzeniowy różni się od innych korzeni, które wysysają azot z powietrza i wzbogacają swoją ziemię. Ukazuje się w całej Europie, na Syberii. Preferuje rosnąć na glebach bogatych w fosfor, potas. Czy dobra roślina miododajna.

W praktyce trawy i koniczyny kwiaty medycznych. Są one zebrane w okresie kwitnienia, suszone do 14%, przechowywać w ciemnym, suchym miejscu.

Skład chemiczny

W trawie koniczyna czerwona zawiera glikozydy, Trifolin, izotrifolin, olejki eteryczne, bogate w witaminy A (beta-karoten), witaminy C, D, E, alkaloidy, garbniki, minerały – magnez, wapń, potas, żelazo, selen, fosfor, chrom, kumaryny, kwasów tłuszczowych – linolowy, palmitynowy, stearynowy, tanin, białek, nie zawierającego azotu Ekstrakty, asparagina, tyrozyna, gumy ksantynowej, furfural, karotenoidy.

Aplikacja

Koniczyna czerwona preparaty stosowane są w leczeniu chorób płuc, gruźlicę. przeziębienia i gorączki, niedokrwistość. przewlekły reumatyzm. Od koniczyny to roślina miododajna, jej produkty działają dobrze z wirusowe zapalenie wątroby, mononukleoza.

Napary i wywary z czerwonej koniczyny mają napotne, wykrztuśne, moczopędne, zmiękczający skórę, działa przeciwzapalnie i antyseptycznie. Leki stosowane w leczeniu malarii koniczyny czerwonej jako limfogonnoe, antyseptyczne.

Preparaty koniczyny czerwonej są stosowane w leczeniu chorób wątroby, jelita i żołądka, pęcherzyka żółciowego, dna moczanowa.

Wywar z czerwonej koniczyny traktują zapalnych chorób skóry, łuszczyca, wyprysk dziecka, w leczeniu bólu i leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów.

Preparaty koniczyny czerwonej promowanie wydalania soli metali ciężkich stosowanych w ginekologii, w czasie cyklu miesiączkowego.

Tradycyjnych uzdrowicieli stosowane leki z kolekcji koniczyny czerwonej z glistnika w leczeniu raka.

Sposoby użytkowania

Rosół: dwa worki suchej trawy na 250,0 wrzącej wody, gotować przez 10 minut, nalegać 03:00.

Napar: dwie garści suszonych surowego wlać 0,5 litra wrzącej wody, 10:00.

Share →