Konsolidacja, roczna Delphinium, opis i kwiaty.

Konsolidacja, roczna Delphinium, opis i kwiaty.

Różni się zasadniczo od dawna wiadomo, rośliny u krewnych kultury. Ta coroczna chwastów, rzadko biennale. W hodowli płodnych gleb braku konkurencji postaci dużych krzewów się 1,5-2 m, o średnicy 90 cm, jest dwa razy lub trzy razy pocięto na segmenty liniowy spiczasty. Jednocześnie butoniziruet, kwitnie i owocuje.

Zapisuje dekoracyjne dla 1,5-2 miesięcy, prawie aż do mrozów. Cotsvetiya traci do 30 cm długości. Chaber, jasny kolor jest zachowany, gdy suszone, nawet w pełnym słońcu nie znikną, co najmniej przez rok. Ajax jest inna od Delphinium gołymi zawiązków.

Nasiona są trójkątne z poprzecznymi falujących plisami, ciemny brąz, pozostają żywe przez 3-4 lat. W kulturze, z 1572.

Dzikie formy tej rośliny jest szeroko rozpowszechniona w Europie Środkowej i Wschodniej, ale ostatnio stał się rzadszy — Na przykład w Holandii, to jest prawie niewidoczne. Konsolidowanej dawna hodowane jako rośliny ogrodowe. Później przyniósł wiele form kulturowych. Są one uprawiane głównie do cięcia.

Pędy odmiany ‚Niebieski Chmura „Najczęściej stosuje się jako “wypełniacze” kwiaty, choć wyglądają świetnie w krawężnik z dzikich roślin w dużych pojemnikach. Pactenie, osiągając wysokość 1 m, silnie rozgałęziony i stanowi dość duży, ale bardzo eleganckie buszu. Jego pędy cięte wyglądać pięknie w wadze nawet bez dodatku innych kolorach. Kwiatostan można osuszyć i połączyć w suchym bukietów kwiatów: małe, o średnicy około 2 cm, doskonale zachowuje jasny kolor niebieski. Bardzo efektowne kwiaty odmiany ‚Matowe Sky „Oni są białe i niebieskie płatki centrum, bogata kolorystyka, która jest bliżej pręcikami stopniowo zanika.

Wdzięku pędy wysokie (do 1 m), silnie rozgałęzione rośliny są również wykorzystywane do bukietów świeżych i suszonych kwiatów. Odmiany „Q Dark Blue „A”Q Rose „Przeznaczony przede wszystkim do komercyjnej hodowli kwiatów ciętych. Rośliny tego gatunku rozwijają długie pędy (90 cm), zwieńczona frędzle ciemnych niebieskie i różowe kwiaty.

W tej serii, różne są formy purpura, jasnoniebieskim, blady róż, bzu i białym zabarwieniu.

Nasiona, które charakteryzują się wysoką kiełkowania siać bezpośrednio do ziemi. Kiedy muszą być powleczone gleby łoża proszku, jak kiełkują tylko w ciemności. Powierzchnia powinna być dobrze oświetlona. Bardzo cenna jakość tego rodzaju — bezpretensjonalność. Podlewanie jest konieczne tylko dla młodych roślinach, i to w krótkim czasie. Już w połowie lata niektóre pędy można umieścić w wazonie (bez wody).

Ten bukiet długo zachowują dekoracyjne. Branże Delphinium stosowane w różnych kompozycjach kwiatowych, w tym zarówno cottonweed.

Zakład produkcji hybrydowej, pochodzące z krzyżówek Ostróżka Delphinium i wątpliwej wschodu.

Roślina jednoroczna z bezpośrednim malorazvetvlennymi wysokości pnia do 100 cm i systemu korzeniowego kranu. Pozostawia wiele podzielono na wąskich płatów, na krótkich ogonkach lub prawie siedzące. Kwiaty są duże, do 5 cm średnicy, proste lub podwójne, nieregularne, z długą ostrogą. Kolor kwiatów biały, różowy, ceglasty nai, niebieski, niebieski, fioletowy, fioletowy. Kwitnienie rozszerzony od czerwca do jesieni.

Zawiązków owłosione. Nasiona są trójkątne, ciemny brąz. 1 w 500 g nasion.

Ma bardzo widowiskowe Hiacynt Formularz (f. hyacin-tiflomm hort.) — odnostebelnye roślin do 100 cm wzrostu, kwiaty gustomahrovye różnych kolorach, do 3 cm średnicy, w gęstych racemes do 30 cm długości. Dzięki staraniom hodowców z jej ogród otrzymali wiele odmian, inny kolor i stopień frotte okwiatu. Istnieją odmiany karłowate, wysokość, która ma zaledwie 30 cm.

W odmiany "Dwarf Hiacynt Kwitnące " podwójne kwiaty są białe, wiśnia czerwony, różowy i fioletowy. "Messenger Biała ", Wysokość Krzew 90 cm, uprawiane dla swoich śnieżnobiałych kwiatów, nadaje się do cięcia. Oraz inne znane formy, osiągając wysokość 1,25 m.

Konsolidacja — jednym z najłatwiejszych do uprawy roślin, które rozprzestrzeniły się w stałym miejscu, jak sadzonki nie tolerują przesadzania. Nasiona robią w pokryciu terenu i gleby. Muszą kiełkują następujące warunki: ciemne, chłodne powietrze (optymalnie około 10°C) i wilgotne podłoże. Siew można przeprowadzić we wrześniu, październiku, marcu i kwietniu.

Na wiosennym terminy sadzenia później konsolidacją nie ma czasu, aby rozkwitnąć. Roślina ta wystarczy mieć ogród raz. W przyszłości będzie aktualizowana co roku, rozszerzając samosiewu. Schody pojawią się wszędzie tam, gdzie jest wolny kawałek ziemi, na przykład w szczelinach pomiędzy kostką brukową.

Rośliny, których życie cykl zaczyna się jesienią rozwijają się w silnych kompaktowych krzewów. Kwitną w następnym sezonie od czerwca do sierpnia. Sadząc w okresie wiosny kwitnienia zaczyna się później i trwa od lipca do września.

Share →