Konsolidacja wiedzy dzieci na temat zasad ruchu

Konsolidacja wiedzy dzieci zasad ruchu drogowego, znaków drogowych i ich znaczenie, transportu lądowego. Ćwiczenia w sporządzaniu wniosków z czasownika „iść” z różnymi prefiksami, oferuje różne preteksty, tworzenia historii. Konsolidacja zdolność do poruszania się na ten temat.

Poprzednia praca. Wycieczki do ruchu pieszych światła przejście; wzdłuż sąsiedniej ulicy.

Materiał. Układ lub zbudowany od projektanta ulicy do skrzyżowania; znaki drogowe, zabawki Lesovichok.

Zarys

Nauczyciel powiedział, że dziś ich odwiedzić przyszedł Lesovichok.

Lesovichok. Cześć, chłopaki. Zatrzymałem się w lesie, chciał wybrać się na spacer: szyszki, żołędzie, gałązki, aby przynieść wam produkty, i ledwo dostałem trochę pozostał przy życiu! Jak wrócę, nie wiem.

Pomóc!

Pedagog. Dziękujemy za prezenty! W lesie, nie ma ulic, nie zna przepisów ruchu drogowego i się przestraszył.

Lesovichok. Na ulicy obok przedszkola, w pobliżu szkoły, które trójkąty wiszące i biegają dzieci są rysowane. Co to jest?

Dzieci. To „Uwaga – dzieci.” Znak

Pedagog. Prawo.

Ten znak drogowy

„Uwaga – dzieci.”

Hamują urządzenia w porę

Wszędzie w tym świecie.

Lesovichok. Chłopaki, powiedz mi zasady ruchu. Potem wracam do domu bezpiecznie, a może być, i po raz kolejny przyjdzie do was.

Dzieci siedzą z układu skrzyżowania ulicy.

Pedagog. Chłopaki, jakiej ulicy? (Drogi, domy, drzewa.) Jak nazwać bardzo szeroką i długą ulicę? (Prospect.) Jak nazwać wąską i krótką ulicę? (Lane.) Jak nazywa ulica, gdzie wiele drzew, krzewów i kwiatów? (Boulevard.) Jak nazwać ulicę, która jest na brzegu rzeki? (Quay). Gdzie jeździć samochody? (Zgodnie z jezdni.) W przypadku, gdy ludzie idą? (Na chodniku.) Na jakiej ulicy jest nasze przedszkole? (Odpowiedzi dzieci.)

Gdzie mogę wyjść? (Gdzie jest oznaką przejścia). To prawda, że ​​ulice są zastrzeżone do przejścia niektórych miejscach, i nazywane są przejścia dla pieszych. Przejście jest wyraźnie widziałem go reprezentują szerokie białe linie. Wiedzą, co nazywa? (Zebra).

O „Zebra” jest przejście wskaźnika. Ten transfer gruntów. I co jeszcze wiesz przejścia? (Underground). To jest znak przejścia podziemnego. (Pokazuje znak drogowy.) Chłopaki, w jakim kierunku trzeba zobaczyć przed wyjazdem do „zebry”? (Z lewej). To prawda, a jeśli nie ma samochodów, pierwszy dotarł na środek ulicy.

Jakie miejsce dla pieszych, którzy są w środku ulicy? (Raft). W jakim kierunku należy dbać o to, aby przejść dalej? (Z prawej). To prawda, a jeśli nie ma samochodów, a następnie powoli przemieszczać drugą część drogi. I można uruchomić przekroczyć? Jak to możliwe? (Odpowiedzi dzieci.) Miejsce, w którym ulice przecinają się nazywa skrzyżowanie.

Jest to pas przejścia,

Przy drodze

Kto jest rozmowa?

Wielobarwny.

(Światła drogowe)

Crossroads – najpopularniejszej miejsce na ulicy. Tutaj są wyścigi samochodów, ludzi w pośpiechu, i to jest w tym miejscu nie ma sygnalizacji świetlnej, która reguluje ruch.

Red Eye

Patrzy na nas.

(Stop)

Żółte oczy

Patrzy na nas.

Co mówi jego rozkazy?

(Watch Out)

Zielone oko na nas.

Co mówi jego rozkazy?

(Można przenieść)

Często na skrzyżowaniu widać Policjant-kontrolera ruchu; nosi swoje usługi w ciągu dnia iw nocy, pierwszą pomoc ofiarom wypadku. Regulator podnosi różdżkę i pasiaste zatrzymanie samochodu.

Lesovichok. Co trzeba zrobić, aby dostać się do lasu? (Aby dotrzeć do przystanku autobusowego). A skąd mam wiedzieć, że to powstrzymać? (Nie wisi znak stopu)

Pedagog. Jaka jest nazwa transportowa, która niesie pasażerów? (Pasażera). Kto jedzie autobus? (Sterownik). Kto prowadzi tramwaj? (Tramwaj kierowca.) Kto jeździ na rowerze? (Rowerzysta). Kto idzie na motocyklu? (Motocyklisty.) W przypadku, gdy dzieci mogą bawić? (Na placu zabaw.) Oto nasz plac zabaw, zagrajmy!

Held fizkultminutka.

Pedagog. Niech wszyscy jeździć autobusem. Kim jesteśmy w autobusie? (Pasażerowie). A jak się zachowywać w transport pasażerów i dlaczego? (Odpowiedzi dzieci.) Powiem, gdzie autobus jedzie, a spotkasz, jak on się porusza.

Autobus od przystanku. (Ruszaj). Drugi przystanek. (Rode). Następnie niewielkie wzgórze. lt; wprowadzone). I razem z nami most. (Przeniesiony). Szybko do tunelu. (Zaehal). A stamtąd już wkrótce. (Rode się).

Duża kałuża on mądrze. (Idź okrągłe). I do naszego ogrodu powiedział cicho. (Rode). Wysiedliśmy z autobusu i pieszo poszedł do przedszkola. Nie jesteśmy już pasażerowie, ale kto? (Piesi).

Held dydaktycznej gry „Machine i motyla.” Mamy nauczyciel w rękach motyla i samochodowego (zabawki).

Pedagog. Oto maszyna. Kto w samochodzie? (W motyla samochodowym.) Kto jest samochód? (Maszyna jest motyl.) A kto na maszynie?

Kto jest za samochodem? A kto jest z przodu samochodu? Kto pod spodem? (Odpowiedzi dzieci.)

Lesovichok. Chłopaki, sprawiają, proszę, dla mnie, droga powrotna do lasu.

Jeśli dzieci nie mogą samodzielnie wykonywać zadania, nauczyciel może zaoferować własną wersję trasy lub dać zdjęcia odniesienia do jego przygotowania.

Pedagog. Zagrajmy z pożegnania Leśnej-uczestnika. Zadam pytania.

Jeśli odpowiesz na moje pytanie „tak”, można powiedzieć, „To ja, to ja, to moi przyjaciele.”

Jak wielu z was w tramwaju blisko zrzec wysokie stanowisko? Który z was idzie do przodu tylko wtedy, gdy przejście? Kto z was idzie do domu. W drodze do mostu?

Kto wie, że czerwone światło – co oznacza, że ​​nie -hod?

Lesovichok dzięki za pomoc dzieciom i żegna. Zawód kończy.

Dodatkowe materiały

Sanki

Zima, Oleg tor chcą.

– Babcia, daj mi, proszę, ja sanki jazdy – zapytał Olga.

– I gdzie można jeździć?

– W stoczni, babci, tylko w stoczni.

Olga poszła na dziedziniec i usiadł na sanki. Ale problem nie -sanki. Szura dziewczyna pobiegł i wezwał ulicy Olu.

Droga na zewnątrz było z górki, to była gładka twardych opakowaniach wozy i sanie pracują sami.

Ola zapomniał o obietnicy do babci. Wybiegł na ulicę z dziewczyną. Dziewczyny usiadł na sankach i przewrócił się. Poślizgnął się raz, dwa.

Podobało. Nagle zza rogu, zostawiliśmy samochód, dziewczyny się przestraszył i nie wiem jak zatrzymać. Sanki szybciej. – Och, mamo! – Olga krzyknęła.

Ale kierowca ciężarówki zauważył dziewczyny, po prostu zatrzymał samochód, to musiał wyłączyć z drogi i zatrzymać się w śniegu zrobić. Z dziewczyn nic się nie stało. Kierowca spojrzał na nich z wyrzutem i wziął sanki.

A. Bedareva

Proszek antymonowy

Jeśli chciał jeździć po drodze, aby pokazać, że jest za darmo na łyżwach. Papież surowo karane, nie poruszania się po drogach. Kohl pamiętać o tym i jeździć tylko w stoczni.

Po domu pojechaliśmy ciężarówkę, a Kohl słynne pojechaliśmy z kolegą do niej, samochód ruszył, chłopcy trzymali się jego pokładzie. Po opuszczeniu samochodu ulicy nagle zatrzymał się i Kohl nie boli na ciele, padł w śnieg. Kierowca zobaczył go z samochodu, wziął chłopca za rękę i zaprowadził go do domu.

Czy uważasz, że powiedziano mu dom?

Moja ulica

Ulice asfaltowe, samochody szybko wyścigowych. Wściekły na chodniku ruchu, działa samochody, tramwaje spieszyć. Wszystkie reguły są prawdziwe. Skręć w prawo. Należy pamiętać, pieszych: Crossroads – przejście. Jest sygnalizacja świetlna, stosuj je bez sporu, czerwone światło mówi nam: Stop! Niebezpieczeństwo!

Ścieżka jest zamknięty. Żółte światło – ostrzeżenie! Poczekaj na ruch sygnału.

Zielone światło otworzyło drogę: Przejdź faceci mogą.

Share →