Korzyści z alergią na mleko kozie

Korzyści z alergią na mleko kozie

Wielu ludzi na całym ich życiu cierpi z powodu alergii na pyłki różnych, sierści zwierzęcej lub pewnych pokarmów. Z najbardziej popularnych produktów, które mogą powodować alergie, można wybrać wszystkie owoce cytrusowe, mleko, orzechy i niektóre owoce czerwone.

Jeśli osoba reakcje alergiczne po spożyciu mleka krowiego konwencjonalnych w takich przypadkach często jest zastąpiony przez mleko kozie obejmującym gotowanie i żywności dla dzieci.

Nawet w starożytności koziego stosowane do leczenia różnych chorób: krzywicy, choroby płuc, choroby żołądka, skazy. W 1900 roku paryski akademicy mleka koziego uznany produkt dietetyczny i polecam go użyć wszystkich słabych i chorych.

Skład mleka koziego

Skład mleka koziego zawiera dużą ilość witamin i elementów korzystnych dla zdrowia ludzkiego śladowe: Witamina B, C, E, D, A, i wiele innych. Mleko kozie zawiera w swoim składzie witaminy B12, potas i kobaltu w większej ilości niż jakiejkolwiek innej formie mleka (są one niezbędne, aby utrzymać prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego).

Brak reakcji alergicznych na mleko kozie ze względu na fakt, iż zawartość alfa-1S-kazeiny w kompozycji jest równa zeru. A w rzeczywistości jest uważany głównym źródłem alergii.

Ze względu na zawartość beta-kazeiny, oraz łatwy strawionego białka mleka koziego dość szybko absorbowany przez organizm i nie powodować zaburzenia jelitowe.

Zawartość laktozy w mleku kóz wynosi 57% mniej niż wszystkie inne rodzaje mleka jest bardzo odpowiedni dla osób z nietolerancją laktozy osobnika.

Właściwości tłuszczu w mleku kozim są również niektóre funkcje: kulek tłuszczu z mleka koziego w 15 razy mniej niż w mleku krowim. W związku z tym są absorbowane przez organizm w prawie 100%. Nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią 69%.

Świeże mleko kozie posiada właściwości bakteriobójcze.

Korzyści z mleka koziego

Mleko kozie jest przede wszystkim przydatne dla osób, które są uczulone na ten produkt. W tym przypadku, usunąć zakaz stosowania przymusowych wszystkich produktów mlecznych.

Często stosuje się do celów leczniczych do leczenia alergii. W tym celu, na alergeny mleka koziego dzienne spożycie przez dwa miesiące zrobić lub więcej. Następnie, na ogół każda reakcja alergiczna (nawet mleko krowie) przechodzi.

Również mleko kozie pomaga organizmowi siebie po różnych wysiłek fizyczny lub uraz poinformowany, ze względu na fakt, że zawiera on dużą ilość potasu. W okresie ciąży i po mleko kozie Poród drinking pomaga zapewnić, że matki i dziecka kompleks niezbędnych witamin i minerałów.

Do leczenia dysbioza stosować produkty na bazie mleka koziego. Przyczyniają się one do szybkiego przywrócenia naturalnej mikroflory w jelitach i organizuje pracę przewodu pokarmowego. Wymaga codziennie używać produktów w oparciu o sfermentowanego mleka koziego, na podstawie, że produkt jest w 100 g na 10 kg masy ciała. Przebieg leczenia wynosi 3 dni, a następnie przerwać na dwa tygodnie, a następnie przez 5 dni od otrzymania i złamać jednego dnia.

Po tym zużywają więcej produkt mleczny na jeden tydzień, a potem usiąść na analizie dysbioza. Jako produkt medyczny może odebrać do mleka koziego sera lub jogurtu i jogurtu.

Ten sam efekt terapeutyczny mleka koziego i żołądka. Wynika to z faktu, że substancje zawarte w nim, mają działanie neutralizujące na kwasie solnym w soku żołądkowym. A potem znikają wszystkie negatywne zjawiska towarzyszące zapalenie żołądka zgaga, odbijanie, wzdęcia.

Lizozym, który jest częścią mleka koziego, pomaga uzdrawiać istniejące zmiany na błonach śluzowych. Dlatego mleko wrzód żołądka lub wrzód dwunastnicy koziego należy pić na czczo codziennie rano. Mleko nie musi być gotowane. Następnie, w ciągu dnia należy pić nawet 1-2 szklanki mleka stopniowo, małymi łykami.

Kozie mleko leczenie całkowita wynosi 21 dni.

Kiedy skaza zapalenia skóry u dzieci otrzymujących mleko kozie przyspiesza proces odzyskiwania i działa jako bardzo silny lek przeciwhistaminowy na ciele. Do mleka najmłodszych dzieci powinny być gotowane, a starsze dzieci dać szklankę mleka surowego raz dziennie.

Przeciwwskazania

Poważne przeciwwskazania do mleka koziego nie istnieje. Ale musimy pamiętać, że przy użyciu tylko jednego kozie mleko u dzieci w pierwszym roku życia może rozwinąć niedokrwistości z niedoboru żelaza. Skład mleka koziego jest praktycznie części z żelaza i kwasu foliowego.

Dlatego, aby zastąpić mleko matki lub mleka dla niemowląt kozie całkowicie niemożliwe.

Znacznie bardziej przydatne do korzystania nieprzegotowanej mleko, ale jeśli jakość jest wątpliwa, to najlepiej gotować mleko, aby uniknąć takich chorób jak brucelozy. Aby zakupić ten produkt powinien być dostępny tylko w sklepach specjalistycznych lub rynkach, na których przeprowadzone kontrole weterynaryjne.

Jeżeli mleko jest nieprzyjemny zapach, oznacza to, że zwierzę jest w niekorzystnych warunkach sanitarnych. Z podjęciem takiego mleka najlepiej jest dać, a jego smak i zapach będzie bardzo nieprzyjemne.

Kosmetologii i koziego mleka

Koziego pozwala nie tylko na alergie, ale również szeroko stosowany jako kosmetycznej pielęgnacji skóry. Dla zewnętrznego wykończenia skóry mogą być sprzątane codziennie twarz nieprzegotowanej mleko. To pomoże pozbyć się różnych wysypki na skórze i zrobić zdrową skórę.

Jeśli masz problemy z koziego mleka hair jest często stosowany jako środek do płukania. W ten sposób można łatwo i szybko pozbyć się łupieżu, rozdwajaniu, wypadanie włosów i poprawić ogólny wygląd i kolor.

Poprzez picie mleka koziego w środku ma działanie lecznicze na cały organizm. Wystarczy, aby wypić szklankę mleka dziennie, a tydzień później będą zauważalne pozytywne.

Produkty z mleka koziego

Produkty z mleka koziego lepiej dla tych dzieci, które są uczulone na mleko krowie lub idiosynkrazji. Od surowe dzieci często odmówić jego przyjęcia, to możemy przygotować domowy twaróg lub jogurt, na bazie mleka koziego. Ser zawiera albuminę, wapń, sód, potas, i inne substancje potrzebne do wzrostu kości i zębów dla dzieci.

Numer Przepis 1

Przygotować ser samemu dość łatwo. Aby to zrobić, weź pół litra mleka i podgrzewać na kuchence. Następnie umieścić mleko w garnku na baterii lub pieca, aby go zakwaszenia.

To zajmie około dwóch dni. Następnie, mleko kozie umieszcza się w łaźni wodnej przez 15 minut. Otrzymaną mieszaninę przesączono przez gazę i pozostawiono w zawieszonej Ser otrzymane z szkła surowicy.

Godzinę później, ser może być przygotowany i służyć dziecku z jagodami, śmietaną i dżemem.

Numer Przepis 2

Jogurt lub kefir podstawie koziego mleka w smaku nie jest gorsza do sklepu i znacznie bardziej użyteczne niż ostatni. Do wytwarzania jogurtu tym należy wziąć pół litra mleka i dwie łyżki zaczynem kefiru lub jogurtu.

Mleko powinno być gotowane i poczekać, aż ostygnie do temperatury pokojowej. Następnie chłodzi się mleko dodawane do fermentacji. Po jednym dniu, będzie gotowy kefir lub jogurt.

Jogurt może być dodana do mleka dżem, owoce lub syropu.

Numer Przepis 3

Do wytwarzania płatków niemowląt odpowiedni olej na bazie mleka koziego. Mleko powinno być zawsze świeże. To musi być gotowane i umieścić w chłodnym miejscu do zaparzenia na dwa dni. Po upływie dwóch dni od tego mleka koziego jest oddzielona od kremu. Jest przygotowywany ze śmietany i masła.

Może być dodawany do oleju przed solą i szafran do smaku i pokonać z mieszadłem lub korony. Na koniec serwatki odsączeniu wytworzonego oleju.

Alergia na mleko kozie jest niezbędnym produktem, który pozwala poprawić swoje zdrowie i dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, w przypadku, gdy orzeczenie stanie się niemożliwe z powodu alergii na mleko krowie.

Share →