Koziego mleka przydatna?

Koziego mleka przydatna?

Plusy i minusy produktu oraz zalecenia jego spożycia

Mleko kozie jest tradycyjnie uważane napój leczniczy, niemal panaceum na wszystkie bolączki. Mówią, że to jest przydatne dla osób w każdym wieku do picia — od niemowląt do osób starszych. W rzeczywistości to nie jest tak — w kozim mleku to nie tylko zalety, ale również wady.

Zestaw officinalis

Nowoczesne lekarze nie są skłonni przypisywać ten produkt właściwości cudowne. Jednak wyniki sugerują: mleko kozie rzeczywiście zawiera cały zestaw leków. Bo kozy jedzenia kory i gałęzi, w ich mleka dużo krzemu, dzięki czemu nadaje się do cukrzycy. Wapń w kozim mleku niż w krowiego, i dlatego jego zastosowanie — dobra profilaktyka osteoporozy. Jest bogate w sód, zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów leczyć, a najlepszym dostawcą sodu jest serwatka. Jest to przydatne dla żołądka — Mleko kozie zawiera lizozym substancji, został zlikwidowana właściwości lecznicze.

Ponadto normalizuje mikroflorę jelitową, więc zaleca się, okrężnicy i gastroduodenitah, jak również zwiększoną kwasowość soku żołądkowego. Kóz mleko zawiera dużą ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zwiększają odporność i normalizacji metabolizmu cholesterolu. Zauważono, że mleko nie zimowych przeziębień ktoś napój lato koziego.

Koziego jest użyteczny w gruźlicy, konieczne jest stosowanie trzech razy dziennie do 100 ml w ciągu pół godziny przed posiłkiem. Traktują zapalenie płuc, picia 200–300 ml mleka, na 10 dni. Zapalenie oskrzeli w szklance gorącego mleka, stosować 1 godziny. A miód, 1 h. L. koziego tłuszczu, 1 łyżka. l. cukier i zabrać na leczenie snem — 2–3 tygodni (część dzieci jest zmniejszona do 1/3 filiżanki).

Alergia nie jest anulowane

Tradycyjna medycyna uważa, kozie mleko jeden z najlepszych żywności dla dzieci z upośledzeniem. Jednak naukowcy uważają, że całkowicie zastąpić krowie mleko kozie w diecie dzieci nie warto. Fakt, że kozie (wobec krowy) zawiera mało kwasu foliowego i witaminy B12.

Niedobór tych substancji może prowadzić do rozwoju dziecka pojedyncze postaci niedokrwistości.

Mleko kozie jest wystarczająco gruby, i pić w dużych ilościach na raz nie może sobie pozwolić na jeden — na przykład, do kogoś, kto ma problemy z trzustki, należy być bardzo ostrożnym. Dzieci kozy mleczne polecam udzielania pierwszej rozcieńczyć przegotowaną wodą i małymi porcjami.

Powszechnie uważa się, że osoby z alergią na mleko krowie, kozie przekazywane bez problemów. Ale z tego postulatu nie wszyscy zgadzają. Niektórzy badacze twierdzą, że prawdziwa alergia mleko jest rzadkie (zwykle jest to zła tolerancja).

Nawiasem mówiąc, uważa się, że powoduje często pianki mlecznej alergie — Czasami człowiek może pić mleko bez problemów, ale z pianek, staje się zły.

Zasady mleczne

Kozie mleko (a także mleka krowiego) powinien być w stanie prawidłowo pić — Tylko w tym przypadku naprawdę to korzystne. Tak, pamiętam:

— nie można pić mleka na lub bezpośrednio przed posiłkiem — zmniejsza efekt soku żołądkowego

— doić trawienia jest konieczne do picia w małych sip, trzymając w ustach trochę. Jeśli pijesz mleka jednym haustem, może wystąpić biegunka;

— wypicie szklanki mleka, najlepiej jest powstrzymać się od jedzenia przez godzinę i pół;

— Nie zaleca się stosować bardzo zimne mleko — niska temperatura utrudnia trawienie;

— Mleko może być połączona z gotowanymi ziemniakami i różnych zbóż, nie można łączyć z warzywami (zwłaszcza ogórka), śliwki, solonych i wędzonych ryb, kiełbasy;

— nie mogą pić mleka, słodkie bułki, wszystkie produkty mączne: w jelitach, w tym przypadku rozpoczyna się proces fermentacji, wzdęcia i bóle brzucha;

— sosy mleczne do dań mięsnych może zaszkodzić postać, aby dać im to kobieta, nie tylko skłonność do nadwagi, ale także do anemii: wapnia w mleku, zmniejsza wchłanianie żelaza z mięsa.

Mleko kozie jest wymagane do wrzenia, a oto dlaczego. Fakt, że surowe mleko kozie może być źródłem zakażenia KZM. Jeśli kóz z jedzeniem roztoczy trawy, które jest nośnikiem wirusa wirus przechodzi przez naczynia krwionośne i jest zdeponowany w mleku. Podczas gdy zwierzę pozostaje zdrowy, ale ludzie piją takie mleko surowe, może zachorować.

Oczywiście, zdarza się to bardzo rzadko, ale zdarza się.

Urojona wielu nieprzyjemny zapach i smak mleka koziego to częściowo spowodowane tym, że kozioł spożywa więcej roślin niż krowy. Ale to nie tylko ta sprawa i kóz rasy. Mówi się, że w celu ustalenia, czy dać mleka koziego z lub bez zapachu, można je powąchać… czoło, — Jeśli nie jest nieprzyjemny zapach, a więc mleko może zapach. Jest to kolejna sztuczka: jeśli świeże mleko bezpośrednio podlega ono zapach, a jeśli pozostawia się do ochłodzenia otwarta — erozji.

Oczywiście, wiele zależy od opieki, jeśli zwierzę jest utrzymywane w czystości, nieprzyjemny zapach i smak mleka jest prawie konkretnego tam.

Share →