Krajowe indyjskie ubrania

Krajowe indyjskie ubrania

Wśród różnorodności krajowych Indian ubrania można podzielić na dwie główne kategorie: usieciowane i nieusieciowane ubrania.

Nieusieciowana odmiany odzież

Unsewn ubrania jest najstarszym, jest pewne, płótna wielkości, która jest owinięta wokół ciała. W nieusieciowanych ubrania tradycyjnie Hindusi przeprowadzenia uroczystości i kultu (yajną, puja, ślub).

Najstarszy rodzaj nieusieciowanych ubrania – dhoti, własny zespół w kolorze tkaniny, które układa się wokół nóg. Ludzie zaangażowani w ciężkiej pracy fizycznej (chłopów, rzemieślników), krótkim dhoti, jak przepaski. Ludzie z wyższych warstw społecznych są dhoti do kostek. Do codziennego dhoti zużycie wykonane z juty i bawełny na święta – jedwabiu, ozdobione złotym obramowaniem. Zazwyczaj kolor biały lub beżowy dhoti.

W mnichów postanowiła nosić dhoti czerwony lub szafran.

Inny wspólny kawałek odzieży w Indiach – lungi. To wolny bandaż na biodrach z kawałka tkaniny, która jest inna od dhoti, że nie jest przekazywana między nogami. Lunghi są kolorowe i jasne, z tkaniny bawełnianej, czasem z jedwabiu lub syntetyków. Lungi stosowane przez mężczyzn jako domu ubrania, zarówno w miastach jak i na wsi. Muzułmanie nosić te ubrania, nawet na ulicy, szczególnie często podczas wizyty w meczety.

W południowych Indiach schtata nosić lungi i kobiet.

Dhoti uzupełnia szyte koszule – Kurt, hip-długość, zwykle noszony wyjętą. Wcześniej noszone zamiast nieusieciowanym płaszcza kawałek tkaniny, teraz umieścić na Kurta peleryna, bardziej jak dekoracja. Kurti uszyty z jedwabiu i bawełny tkanin w różnych kolorach.

W czasach starożytnych, dhoti noszone przez mężczyzn, jak i kobiet. Obecnie tego typu odzieży jest przesunięty zwykłe spodnie, a kobiety z ubrania nieusieciowanych wolą sari.

Sari – starożytna forma ubrania indyjskich kobiet. Szerokość tkaniny 1,2 m, długość 5-9 m, która jest układana wokół ciała. Sari jest wykonane z różnych tkanin, zarówno naturalnych jak i sztucznych, są powszechnie stosowane tkaniny w jasnych kolorach. Na uroczystej sari wszyty obramowaniem lub górnej granicy, są haftowane złotą nicią. Noszą sari z krynoliny (petikot) i krótkiej bluzce (Choli). W niektórych stanach Indii, a nie doprowadziło nosić kurti – Koszulka z długim przypomina kurtkę męską.

Cholas i petikot wykonane z tego samego materiału, co sari w odpowiednich kolorach. Posiada i zdobione sari wykorzystujące pas biodrowy – kamarbanda. Ponadto, taśma trzyma pęk kluczy i symbolizuje przeniesienie zarządu matka-córka-to, uzyskania nowych praw i obowiązków.

Uważa się, że chroni kamarband manipura czakrę umieszczony na grzbiecie do pępka.

W różnych stanach Indii używane ich sposób noszenia (draperiami) sari. W wersji tradycyjnej tkaniny owinięty wokół bioder pierwsze, jako spódnica z fałd z przodu. Następnie po całym organizmie i rozciąga się na lewym ramieniu. Indie Południowe jeden koniec sari przechodzi między nogami (jak dhoti) i zabezpieczone od tyłu na pasie, a drugą obejmuje górną część ciała, a czasem głowę. W Indiach sari noszone przez kobiety wszystkich religii (z wyjątkiem wyznają sikhism zużyte Szarawary). Muzułmanki pokrycie ich Saris całe ciało i głowę.

Co do zasady, sari noszone wyłącznie przez kobiety zamężne.

Ubrania szyte

Z usieciowanego odzieży Indyjskie kobiety noszą długie spódnice zestawy swobodnego cięcia (lehengi), rozdziału lub Dupatta Ornana (specjalne okładki). Ustaw i wezwał Choli Gagra.

Z zestawów także popularnej koszulę i spodnie kombinacji. Uzupełnieniem zestawu cape szalik. Kobieta Zestaw nazywa Szarawary, obejmujące spodnie peleryny (shalwar) Dupatta, koszule czy sukienki (CAMISA).

Szarawary są Sikh kobiety i niezamężne dziewczęta, uczniowie i uczennice. W dużych miastach, a nawet ubrania są noszone przez kobiety zamężne. Szarawary są wykonane z materiałów naturalnych i syntetycznych. Spodnie używane różne style: wąskie – churidhar, szeroki – Szarawary.

Cape Dupatta obejmuje głowy lub klatki piersiowej. Muzułmanin szaty noszone jako hidżabu i Kameez – Tylko z długim rękawem.

Mężczyzna nazywa się Kurt padzhama zestaw, składa się z prostych lub uroczystej koszuli (Kurti) i spodnie zwane padzhama. Najczęściej białe szerokie padzhama denim. Różnorodność padzhama mają obcisłe spodnie – churidhar.

Ten zestaw to hinduiści i muzułmanie, ale mieszkańcy ostatnio miejskie przyszedłem wolą mu europejskie ubrania.

W każdym czasie, mieszkańcy Indii uzupełniać ich kostiumy różne ozdoby (koraliki, koraliki, naszyjniki, kolczyki, bransoletki, pierścionki) i tymczasowe tatuaże henną – mehendi.

Share →