Krowa różyczce u dzieci. Objawy i leczenie różyczki w dziecko ...

Krowa różyczce u dzieci. Objawy i leczenie różyczki u dzieci. Zapobieganie różyczce

Krowa różyczce – Lub potocznie po prostu Różyczka jest chorobą zakaźną wirusową charakteryzuje się wysypka. Różyczka u dzieci. przenoszono zazwyczaj łatwe i nieskomplikowane. Różyczka Krowa wezwał bliskie podobieństwo wysypka wysypka na odrę.

Etiologia różyczce

Etiologia wirusa różyczki. Virus Maloustoychiv w środowisku, ale ma wysoką zakaźność (tj podatność choroby jest bardzo wysoka).

Epidemiologia różyczce

Źródłem choroby jest chory, tryb nadawania jest głównie w powietrzu. Może być również przezłożyskowy (z zainfekowanego różyczki ciężarnej kobiety do płodu). To płodu krowy różyczka jest bardzo niebezpieczne, ponieważ może to powodować poważne zaburzenia rozwojowe (upośledzenie umysłowe, porażenie mózgowe, wady serca, głuchota, zaćmy i innych).

Pojawienie wad rozwojowych płodu (teratogenu), gdy zakażone różyczką zależy od tygodnia ciąży, podczas którego choroba miała miejsce. Tak więc, gdy zakażenie w pierwszym tygodniu ciąży, zaburzenia rozwoju płodu stwierdzono w 80% przypadków. W ciągu 2-4 tygodni – 60% dzieci w wieku 9-12 tygodni 25-30%. Po trzecim miesiącu ciąży, około 10%.

W tym przypadku, płód od matki, różyczka, nawet 6 miesięcy przed ciąży mogą wystąpić zaburzenia rozwoju (dla długiego zachowania w przeciwciał z krwi matki do różyczce).

Objawy (obraz kliniczny) różyczki u dzieci

Okres inkubacji różyczce u dzieci od 7 do 21 dni.

  • Gdy istnieje niewielka rubella Zjawiska przeziębieniach (Przekrwienie gardła, ból gardła, katar może być), temperatura ciała niskiej jakości (37 ° C – 38 ° C).
  • Od pierwszego dnia na wysypki ciała dziecka pojawia.

    Wysypka grudkowo-blada różowe tło na niezmodyfikowanej skóry. Gdy różyczka, odra wysypka pojawia się w odróżnieniu od razu na całym ciele. Jest to szczególnie powszechne w kończynach, plecy, pośladki.

  • Jednym z głównych objawów diagnostycznych różyczki – ten wzrost dziecka węzłów chłonnych potylicznych 1-2 cm. Węzły są miękkie, lekko bolesne badania palpacyjnego.

Czas trwania choroby od 7-10 dni. Powikłania u dzieci są niezwykle rzadkie. Po różyczki tworzą dowód dożywotniej odporności.

Leczenie różyczki u dzieci

Leczenie różyczki u dzieci w warunkach ambulatoryjnych. Szczególne postępowanie mające na celu wirusa-patogen nie istnieje. Być może objawowe: na przykład, gorączką powyżej przeciwgorączkowe dla 38 ° C

Zapobieganie różyczce u dzieci

Specyficzna profilaktyka różyczce u dzieci, zgodnie z krajowym planem szczepień w Rosji, prowadzona Trimovaks szczepionki (przeciwko odrze, śwince i różyczce) w wieku 12 miesięcy. Szczepienie przypominające – 6 lat.

Dziewczęta, które nie są szczepione i nie miał wcześniej różyczki szczepień odbywa się w ciągu 15 lat. W tym przypadku, był używany przez szczepionki jednoskładnikowy (szczepionka przeciwko różyczce żywe atenuowane). Jest również możliwe, aby zaszczepić dorosłych kobiet, aby uniknąć zakażenia różyczki w czasie ciąży.

Należy jednak pamiętać, że to nie szczepienia powinny być wykonane wcześniej niż 6 miesięcy (lub 12 miesięcy) lepiej przed ciążą.

Dobre zdrowie dla Ciebie i Twoich dzieci!

Share →