Krótkowzroczność, objawy i leczenie krótkowzroczności

Krótkowzroczność, objawy i leczenie krótkowzroczności

Krótkowzroczność (Krótkowzroczność) – brak wizji, w której bliskie obiekty wyraźnie widoczne i złe – długoterminowe; Rezultatem zwiększonej mocy refrakcyjnej nośnika optycznej oka (rogówka oka) lub też długą oś (siła normalna załamania) z gałki ocznej. Przy zawieraniu krótkowzroczność oka równoległych promieni pochodzących z odległego obiektu, nie będzie na siatkówce (co jest konieczne do wyraźnego widzenia), a przed nią.

Leczenie krótkowzroczności

Krótkowzroczność można korygować okulary, soczewki kontaktowe lub chirurgii refrakcyjnej. W zależności od stopnia krótkowzroczności, może czuć potrzebę okulary przez cały czas, czy tylko gdy trzeba zdystansować wizję, na przykład podczas oglądania telewizji i filmów, jeśli spojrzeć na płycie, lub siedząc za kierownicą samochodu. Gdy moc szkieł okularowych z krótkowzrocznością i soczewek kontaktowych jest wyznaczony liczbę ujemną.

Bardziej niekorzystny niż jest silniejsze soczewki.

Chirurgii refrakcyjnej może zredukować lub wyeliminować zależność od okularów lub soczewek kontaktowych. Najczęściej operacje te wykonywane są za pomocą specjalnych laserów ekscymerowych. Gdy leczenie photorefractive lub PRK, laser usuwa się cienką warstwę tkanki rogówki, co powoduje spłaszczenie rogówki i umożliwia promienie świetlne w oku w celu zebrania bliżej siatkówki, albo bezpośrednio na nim.

Podczas LASIK (czyt leysik) – najczęściej operacji refrakcji – z warstw powierzchniowych rogówki wycina w którym wiązka laserowa usuwa niewielką część tkanki rogówki, a następnie za pomocą klapki rogówki jest wprowadzane z powrotem na miejsce.

W niektórych przypadkach, takich jak wysoki stopień krótkowzroczności (więcej niż 11 – 12 dioptrii), cienkiej rogówki obecności mętne soczewce lasera excimerowego korygowania krótkowzroczności jest niemożliwe lub niepraktyczne. Te, na szczęście, nie jako część korekty sytuacji krótkowzroczności można osiągnąć "nóż"Albo, jak mówią lekarze, chirurgii jamy brzusznej. Przy wszczepianiu chirurg wkłada soczewki negatywny przez małe nacięcie w oku miękką soczewkę dyfunduje promieni świetlnych i powoduje, że zbiera się na siatkówce lub w jej pobliżu.

Podczas wymiany soczewki oraz jest usuwany przez małe nacięcie, jak sama nazwa wskazuje, soczewka oka, a na jego miejscu umieścić obiektyw z oczekiwaniem korekcji krótkowzroczności.

Share →