Krótkowzroczność

Krótkowzroczność

Krótkowzroczność (krótkowzroczność) – zaburzenia widzenia, problemy z widzeniem, w którym odległość i dobrze – z bliskiej odległości.

Dzieli się na trzy stopnie krótkowzroczności: łagodne do 3,0 dioptrii -, średnio – 6,0 dioptrii, wysokie – ponad 6,0 ​​dioptrii.

Dryfujący odróżnić zakaz postępujące i stopniowe krótkowzroczność.

Postęp Krótkowzroczność może być powolne i kończy się wraz z zakończeniem wzrostu organizmu. Czasami krótkowzroczność postępuje stale osiąga wysoki stopień (do 30.0-40.0 dioptrii), któremu towarzyszy szereg powikłań i znacznego spadku wizji. Taka krótkowzroczność nazywa zlakachestvennoy – choroba krótkowzroczny.

Krótkowzroczność nie postępujące w odległej widać wizji, dobrze ustawione i nie wymaga leczenia. Przychylnie płynie i tymczasowo postępującą krótkowzroczność. Stale postępująca krótkowzroczność – zawsze jest poważną chorobą, jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności. wiąże się z patologią w widzeniu.

Manifestacje krótkowzroczności związane z obecności podstawowej słabości zakwaterowania, konwergencji i przepięciem sięgającą oka, który występuje po zatrzymaniu wzrostu oka.

Rozciągania tylnego odcinka gałki ocznej prowadzi do zmian anatomicznych i fizjologicznych. Szczególnie trudne na zaburzenia czynności wizualnych wpływa na sieć naczyń i skorup. Konsekwencją tych naruszeń są typowe krótkowzroczny zmiany dna oka.

Rozciąganie błony oka towarzyszy wzrost kruchości naczyń z powtarzających się krwawień w siatkówce i ciele szklistym. Powoli rozpuszcza krwotoki doprowadzić do zmętnienia ciała szklistego. Szczególne znaczenie ma powstawanie gruboziarnistej trzonu pigmentu, co znacznie zmniejsza ostrość widzenia. Nieostre widzenie może występować w związku z postępującą zmętnienie ciała szklistego, jego oderwania i rozwój zaćmy skomplikowany.

Bardzo poważne powikłania wysokiej krótkowzroczności jest odwarstwienie opracowany w związku z przerwą go do różnych części dna.

Przyczyny

W rozwoju krótkowzroczności powinien uwzględnić następujące czynniki.

  1. Genetyczne niewątpliwie duże znaczenie, jak krótkowzrocznych rodziców to często dzieci krótkowzroczne. Jest to szczególnie prawdziwe w dużych grupach.

    Na przykład, w Europie liczba osób krótkowzroczność do 15%, a w Japonii – 85%.

  2. Niekorzystne warunki środowiskowe, zwłaszcza podczas długotrwałej pracy z bliskiej odległości. To jest profesjonalny i Szkoła krótkowzroczność, szczególnie łatwo tworzyć, kiedy rozwój organizmu nie została zakończona.
  3. Podstawową słabością noclegów, co prowadzi do wyrównawczych rozciąganie gałki ocznej.
  4. Niesymetryczne noclegi napięcia i konwergencja, powodując skurcz noclegów i rozwój fałszywego i prawdziwego krótkowzroczności.

Korekcja krótkowzroczności

Korekcja krótkowzroczności ćwiczeń rozpraszania szkła. Kiedy punkty ustalające są oparte na stopniu krótkowzroczności, która charakteryzuje się bardzo słabego rozpraszania szkła, co daje najlepszy ostrość widzenia. W celu uniknięcia zamrożenia okulary na docelowym fałszywe krótkowzroczności ostrości wzroku w dzieciństwie i okresie dojrzewania jest określany w stanie relaksacji mięśnia rzęskowego (atropiny zaszczepił w oku).

Przy łagodnym krótkowzroczność, zaleca się zwykle pełne odszkodowanie równe stopnia krótkowzroczności. Noszenie takich okularów nie może stale, ale tylko w razie konieczności. W średniej krótkowzroczności i szczególnie wysokim stopniu pełnej korekcji podczas pracy w pobliżu powoduje przeciążenia osłabiony mięsień krótkowzroczność rzęsek, przejawia zmęczenie wzroku podczas czytania.

W takich przypadkach, szczególnie w dzieciństwie, mianował dwóch par okularów (na odległość – pełną korekcję krótkowzroczności, do pracy w niewielkiej odległości od obiektywu do 1,0-3,0 dioptrii mniej) lub do ciągłych bifocals zużycia, w którym górna część szkła używane do wyświetlenia odległość, a dolna – z bliska.

Leczenie

Zalecane ćwiczenia specjalne przeszkolenie mięśnia rzęskowego.

Przy wysokiej krótkowzroczności skomplikowany, ponadto pokazuje ogólny delikatne traktowanie: eliminuje stres fizyczny (podnoszenie ciężarów, skoki i tak dalej II.) I przeciążenie wizualny. Powikłania takie jak odwarstwienie siatkówki i skomplikowanej zaćmy, wymagają leczenia operacyjnego.

Metody chirurgiczne

Chirurgiczne leczenie krótkowzroczności jest obecnie powszechne. Badania w tym obszarze odbywa się w dwóch kierunkach: wzmocnienie odcinka tylnego odcinka gałki ocznej i zmniejszenie mocy refrakcyjnej oka.

W ciągu ostatnich 20 lat opracowano operacji rogówki prowadzi się w celu zmiany jego współczynnika. Rogówki chirurgia krótkowzroczności, oczywiście, nie uniemożliwia jej rozwój i powikłania.

W odniesieniu do wysokiej krótkowzroczności, kiedy jej głównym zadaniem – aby zapobiec jej postęp i rozwój powikłań. Ważna rola operacji scleroplastic. Istotą ich jest nakładać bandaż rodzaju, głównie w tylnej części oka w celu zapobieżenia dalszemu rozciąganiu twardówki w tym dziale.

Efekt scleroplasty z krótkowzrocznością jest zatrzymanie lub nagłe spowolnienie postępu krótkowzroczności, jak również niewielkie zmniejszenie stopnia krótkowzroczności i poprawę ostrości widzenia.

Wychowanie fizyczne na krótkowzroczność

Ograniczenie aktywności fizycznej osób cierpiących na krótkowzroczność, a niedawno zaleca, uważane źle. Rola edukacji fizycznej w zapobieganiu krótkowzroczności i jego rozwoju, jak ćwiczenia fizyczne przyczyniają się zarówno do zwiększenia ogólnego ciało i poprawić swoje funkcje i zwiększyć wydajność mięśnia rzęskowego i wzmocnienie twardówkową powłoki oka.

Cykliczne ćwiczenia (bieganie, pływanie, jazda na nartach) umiarkowanej intensywności (tętno 100-140 uderzeń. / Min.) Ma korzystny wpływ na krążenie krwi i zdolność noclegu oka, powodując zwiększony przepływ krwi w oku jet jakiś czas po obciążeniu i poprawy efektywności rzęskowego mięśni. Po cięciu cesarskim cykliczne znacznej intensywności ćwiczeń (tętno 180 uderzeń. / Min.), A także ćwiczenia na gimnastycznego urządzenia, skakanka, ćwiczenia akrobatyczne znaczne pogorszenie wydajności mięśnia rzęskowego.

Główne przeciwwskazania do uprawiania sportów dla osób z krótkowzrocznością

Dzieci z niskim stopniem krótkowzroczności są zawarte w podstawowej grupie i może angażować się w wychowanie fizyczne w dziale przygotowawczym sportowej doskonałości. Przydatne zajęć sportowych. Stała przełączanie gry w siatkówkę, koszykówkę, tenis się blisko odległe i ponownie zwiększa zakwaterowanie i zapobiec progresji krótkowzroczności.

Jeśli jest średni stopień krótkowzroczności u dzieci obejmują przygotowawcze grupy medycznej, muszą angażować się w wychowanie fizyczne w sekretariacie szkoły przygotowawczej. Ćwiczenia praktyczne z nich powinny być rozpatrywane oddzielnie od podstawowej grupy medycznej.

W wymogów programowych dla nich użyteczne, aby wprowadzić pewne ograniczenia: Wykluczanie skoki z wysokości 1,5 metra, ćwiczeń wymagających dużego i długotrwałego wysiłku fizycznego. Stopień neuro-mięśniowe napięcia i całkowitego obciążenia w zakresie wychowania fizycznego powinny być nieco niższe niż uczniów z podstawowej grupy medycznej. Dla studentów przygotowawczych zespołu medycznego wraz z szkoleń powinny być dostarczane jako niezależnego badania, w tym specjalne ćwiczenia na mięśnie oczu lub sesji fizykoterapii.

Studenci z wysokim stopniem krótkowzroczności (6,0 dioptrii lub więcej) powinny być zaangażowane w hodowli fizyczną, w specjalnym dziale medycznego.

Share →