Krwiomocz u dzieci - leczenie

Krwiomocz u dzieci – leczenie

Krwiomocz u dzieci – jest pojawienie się krwi w moczu, na dziecko i jego rodzice często powoduje niepokój. Jednakże, należy zauważyć, że krwiomocz – dość często u dzieci i jest łatwo leczyć. Istnieją dwa typy tej choroby:

    Krwiomocz mikroskopowy. chociaż liczba czerwonych ciałek krwi w moczu, przekracza normy fizjologicznej, krew nie jest widoczne gołym okiem, a obserwowano jedynie pod mikroskopem; Makroskopowe, lub ostra, krwiomocz. pojawia się, gdy liczba krwinek czerwonych jest wystarczająco wysokie, aby zmienić kolor moczu – z żółtego na różowy, czerwony lub brązowy. Należy pamiętać, że tylko jeden mililitr krwi do moczu stało się czerwone.

Przyczyny krwiomocz u dzieci

    zakażenia dróg moczowych; odpływ pęcherzowo (odpływ pęcherzowo); moczowej (kamica nerkowa), nieprawidłowe stężenie soli w drogach oddechowych może prowadzić do tworzenia się kamieni; hiperkalciuria (hiperkalciuria), wzrost wapnia w moczu, uszkodzenia dróg moczowych; blokowanie skrzyżowań (miedniczkowo-moczowodowego przyłączeniowej niedrożności) moczowodu-miednicy, czyli zablokowania podłączeniu nerek miednicy moczowodu; niedrożność dróg moczowych, cystic przetoki (ureterovesical węzłem niedrożności), wady zastawkowe pęcherza; zaburzenia naczyniowe; W bardzo rzadkich przypadkach – procesu nowotworowego.

Czerwony kolor moczu jest głównym objawem choroby, inne objawy ze krwiomocz nie zawsze jest. To rzadko objawy obejmują:

Kiedy odpływ pęcherzowo, hiperkalciuria, anomalie naczyniowe nerek, niedrożność skrzyżowaniu moczowodu-miednicy, nowotworowe objawy Express nie może być w ogóle.

Diagnostyka i leczenie krwiomocz u dzieci

Badania diagnostyczne wykonywane badania krwi, prześwietlenia, cystoskopii (w której za pomocą elastycznego i cienką rurkę wprowadzoną endoskopu, która bada stan pęcherza i dróg moczowych), mogą być podejmowane biopsji nerki (choć większość dzieci z krwiomocz biopsja nie jest konieczna) ,

W prawie wszystkich przypadkach, krwiomocz u dzieci. niezależnie od jej formy i rodzaju, trzeba USG nerek i pęcherza moczowego. W niektórych przypadkach, Polygram (specjalne rentgenowskie nerek, dróg moczowych i pęcherza moczowego do drenażu oceny moczu z nerki).

Podczas diagnostyki obrazowej pęcherza jest sprawdzana każdej warstwy i jej dział. Nie wszystkie dzieci z krwiomocz, niezbędne do wykonywania cystoskopii (bada jamę pęcherza).

Uważa się, że w przypadku dzieci z mikroskopijnych krwiomocz pokazać normalne wyniki badań radiologicznych, prawie zawsze mają normalne wyniki cystoskopii.

Należy podkreślić, że przy użyciu ultradźwięków do identyfikacji małych guzów w pęcherzu nie można tego samego rodzaju nowotworów jest bardzo rzadko u dzieci. Ponadto, ultradźwiękowa pęcherza nie przedstawia układu moczowego, zaburzenia, że ​​niektóre z dzieci mogą być spowodowane pojawieniem krwiomocz.

Dróg moczowych mogą być odpowiednio zbadane przez cystoskopii. W niektórych przypadkach konieczne jest przeprowadzenie cystourethrogram wykonane podczas oddawania moczu (cystourethrogram mikcji), który jest X-ray dynamicznej rejestracji wydalanie moczu z pęcherza moczowego.

Pediatric urologa, który zbada dziecko zdecyduje się na odpowiednie leczenie w oparciu o czynniki krwiomocz. Na przykład, gdy krwiomocz, spowodowane obecnością kamieni, kamienie są usuwane. Krwiomocz, który został spowodowany przez zakażenie układu moczowego jest leczony antybiotykami, infekcja ustępuje.

Lekarz weźmie pod uwagę ogólną kondycję fizyczną dziecka, jego tolerancję leków i procedur, zalet chirurga i rodziców.

W wielu przypadkach, krwiomocz jest samoistnie, charakter i nawrót zwykle nie jest zachowany, jak dziecko nie wymaga specjalnej obróbki, a ponadto do monitorowania stanu zdrowia.

Share →