Kryzysy życia rodzinnego. Psychologia kryzysów rodzinnych

Kryzysy życia rodzinnego. Psychologia kryzysów rodzinnych

Badania potwierdzają, że z przyjemnością "miód" Czas, miesiąc miodowy – zwykle trwa do narodzin dzieci. Jednak raport wskazuje również etapy, kiedy prawie każde małżeństwo traci swój magiczny urok i poziom szczęścia wraca do tego, który był z partnerami w celu spełnienia siebie.

Romantycy znajdzie pocieszenie w tym, że średnio co szczęśliwe małżeństwo cieszy się silnym działaniu "miesiąc miodowy" – W tym przypadku okres ten trwa około roku. Tylko ci, którzy są skazani na rozwód, czując mniej poziom szczęścia w pierwszym roku małżeństwa.

Pod koniec tego roku, a nawet pary, które są przeznaczone do wspólnego życia dłużej, należy się spodziewać gwałtownego spadku koniunktury trwały dwa lata, a niewielka poprawa ich czeka tylko pomiędzy trzecim i piątym roku małżeństwa, zanim znowu spadną.

Zamiast przynieść mądrość, siódmy rok małżeństwa, tradycyjnie zwany krytycznym okresie, kiedy większość z małżonków jest szczególnie dotkliwe rozczarowanie w małżeństwie, ten krok jest tylko początkiem upadku stabilnego poziomu satysfakcji. Po dziesięciu latach małżeństwa poziomie stosunków szczęście nieco niższe niż przed ślubem.

Ogólnie jednak, naukowcy twierdzą, że małżeństwo sprawia, że ​​ludzie bardziej zadowoleni. Małżonkowie mogą być pewni, że ich poziom szczęścia na 40 lat będzie wyższa niż jedną osobę.

Tylko w zakresie 60 lat szczęścia w singlu i zamężna wyrównał.

Chociaż bardziej elastyczne ludzie mogą po prostu mają większą szansę na znalezienie partnera na życie, to nie wystarczy, aby wyjaśnić to zjawisko. "W małżeństwie są pewne wartości wewnętrznej, która tworzy pozytywny wpływ"- Mówi dr montażu Alois, współautor badań naukowych.

Sprawozdanie z badań, których wyniki zostaną opublikowane w "Czasopismo Społeczno-Ekonomicznej" (Dz Społeczno-Ekonomicznej) autorstwa unii i Uniwersytetu w Zurychu prof Bruno Frey, monitorowano przez 15 tysięcy osób w Niemczech w okresie od 1984 do 2000 r.

Naukowcy sugerują, że po pierwszym roku w szczęśliwym małżeństwie zaczyna spadać odczucia, ponieważ ludzie podejmują wszelkie radości małżeństwa za pewnik. Inni eksperci mówią, może to być spowodowane ciśnieniem i trudności finansowych w związku z narodzinami dzieci lub na fakt, że niektóre zwyczaje zaczynają drażnić obu partnerów.

Ponadto mówi Poole Sala organizacji dotyczą, pomoc w związkach, pożądanie seksualne u kobiet w okresie dwóch lat małżeństwa jest zmniejszona, co prowadzi do niekorzyść żony i frustracji ludzi. "Mężczyźni czują się oszukani: "Ty zwabił mnie w pułapkę, pokazując temperament seksualny, a teraz twierdzi, że wolą oglądać "Seks w wielkim mieście", Ponadto, ludzie zaczynają dostrzegać negatywne strony tego, co wydawało się plus. Człowiek o silnym charakterze zamienia się arogancki bezczelny i kontemplacyjne miękkość jest w rzeczywistości zwykle lenistwo",

44-letni Annemarie Karaklolo, kierownik Bristol, 13 lat jest szczęśliwie żonaty, twierdzi, że posiadanie dzieci stworzył w jej relacji z mężem pewnych trudności. "Około sześć tygodni po urodzeniu, jesteś w pełni szczęśliwy, a następnie zacząć myśleć: "Boże, kiedy będziemy mogli spać w nocy", Nie jest przesunięcie priorytetów i nowych przyczyny stresu",

Kolejny 40-letnia kobieta, która chciała zachować anonimowość, powiedział, że to najszczęśliwszy moment jej małżeństwo było "Dwie minuty po ogłoszeniu decyzji o rozwodu",

W badaniach o nazwie "Małżeństwo czyni ludzi szczęśliwymi, a szczęśliwi ludzie wziąć ślub?" spotyka się twierdzenie, że są szczęśliwsi w żony tych małżeństw, gdzie tylko jeden z małżonków. W tym przypadku, szczęście mąż nie zależy od tego, czy jego żona pracuje, czy nie. Naukowcy wyjaśniają to w ten sposób: "Jednym z powodów jest to, że kobieta, w dowolnym przypadku, trzeba wykonać wiele pracy w domu, niezależnie od tego czy jest czy nie pracuje",

Badanie wykazało również, że małżonka z tego samego poziomu wykształcenia na ogół szczęśliwsze niż te z poziomem kwalifikacji zawodowych są bardzo różne.

Data publikacji 23-02-2008

Share →