Kutia

Kutia

Bez uszczerbku dla tradycji prawosławnych, chcę zaoferować dla wszystkich wierzących, a nie tylko rogu receptury. Wraz z wiekiem, co do zasady, bardzo różni początek postrzegają te lub inne, zwyczaje. Ostatnio był na czczo dla wielu coś nie do osiągnięcia, a teraz prawie każda rodzina ma przynajmniej jeden, który jest na czczo. W przeddzień Wigilii, myślę, że przepis znajduje swoje narożnik czytelników.

Oprócz tradycyjnych dań bezmięsnych poczesne miejsce na świątecznym stole jest podany kąt, przygotowane głównie z ryżu lub pszenicy.

Ryż kutia nieznacznie przekracza popularność pszenicy, choć obaj smak bardzo smaczne. Wigilia posiłek na stole tradycyjnie zaczyna roślinnych z rogu, które zaczynają jeść, gdy pierwsze gwiazdy na niebie, aby głosić narodzin Jezusa Chrystusa. Kutia – to chude owsianka z ryżu, jęczmienia perłowego lub całości pszenicy, aromatyzowane miodem, orzechami, makiem, suszonych owoców, itd Obecne i prawidłowe kutey jest jeden, który jest gotowany z pszenicy, ale ryż jest o wiele bardziej delikatna.

Kutyu przygotowany tylko na Wigilię, ale także Nowy Rok i Święto Trzech Króli.

Rogu przepisu:

1. Suszone owoce są dobrze umyć, pokroić na duże kawałki, małe rezerwy w całości. Wypełnij je ze szklanką wrzącej wody i pozostawić na 15-20 minut. Rodzynki nasączone gorącej wody w misce.

2. Następnie, suszone morele i śliwki umieścić na kuchence i gotować kompot z nich w ciągu 10 minut. Cool.

3. Umyć płatki ryżowe, wypełnić go z 2 szklanki wody i umieścić go na kuchence.

4. Następnie, po ugotowaniu kaszę zmniejszyć ogień, dodać szczyptę soli i gotować do gotowanego ryżu.

5. Wyrzuć wynikającej papkę na durszlak, spłukać zimną wodą i pozostawić do spuszczania resztek cieczy.

Rysunek 6. Następnie wymieszać z wanilii, cynamon, masło, miód, rodzynki.

7. Dodaj do gotowanego ryżu kompot z suszonych chłodzony mieszanki owoców.

8. przejście do małego garnka z pokrywką i umieścić płatki na noc w lodówce.

9. Następnie ułożyć naczynia w misce, posypać orzechami, kandyzowanych owoców i służyć świątecznym stole: Boże Narodzenie, Boże Narodzenie, Epiphany.

Oprócz owoców suszonych wymienionych w przepisie, w kutyu można umieścić owoce – jabłka. gruszki, – różne jagody. Mack jest zwykle umieszczony na płytce i puree gotowane do uwolnienia mleka, ale o tym później w zupełnie innym przepisem.

Share →