Kwiat Zamioculcas

Kwiat Zamioculcas

Nie tak dawno temu w Rosji wśród fanów pomieszczeniach zakładów, które już pojawiły się ulubionym między innymi – kwiat Zamioculcas, był powszechnie nazwisko – „Dolar Drzewo”. Jest to roślina pochodzi z tropikalnych regionach Afryki z rodziny Araceae.

Opis biologiczna rośliny

Przedstawiono jedynie roślin w przyrodzie widzenia – Zamioculcas zamielistny lub Łacińskiej Zamioculcas zamiifolia. Być może także ze względu na fakt pochodzenia tej rośliny jest tak interesujące hodowcy kwiatów, bo to jest jedyny w swoim rodzaju.

Miejsca pochodzenia tej rośliny jest pustynnym regionie Afryki, gdzie można go znaleźć rośnie wraz z innymi sukulenty. W przeciwieństwie do wszystkich członków tej grupy jest zdolność przechowywania i zawartość wilgoci w ich grube i mięsiste łodygi, liście, pędy. Ten oszczędny pomaga roślinom użyć zapisanego wilgoci w okresach suszy.

Kwiat Zamioculcas – jest ozdobnych zimozielonych roślin mających mięsiste liście wskazał woskowe są symetrycznie rozmieszczone na bardzo grube soczyste pędy. Przy uprawie w pomieszczeniach roślina może osiągnąć wysokość 1-1,5 metra. Korzeń jest to rodzaj bulw.

W sprzyjających warunkach środowiskowych cieszy oko zielone światło białe kwiaty, widelce, zasłonięty światło zielone koc tak, że nie zawsze jest to możliwe i zobaczyć. Są one w dolnej części łodygi rośliny, a często może najpierw mieć nowego wzrostu.

Kwiat Zamioculcas dość skromny w uprawie i pielęgnacji. jak łatwo propagowane przez podzielenie krzak, a przy pomocy liści i ogonków liściowych.

Główne etapy opieki dla Zamioculcas

Temperatura i oświetlenie

Preferuje średnich poziomów temperatury, bez nagłych skoków. W zimie, byłoby lepiej, że temperatura spada poniżej 16-18 stopni, może krótko przeżyć je zmniejszyć do 12 stopni.

W odniesieniu do oświetlenia Zamioculcas lepiej rosną w jasnym miejscu jasne światło, ale dyfunduje. Bardzo dobrze postrzegają pozostać na zewnątrz w lecie: może być podjęte na loggię, balkon lub ogród. W zimie, lepsze miejsce w doniczce, gdzie najbardziej intensywne oświetlenie.

Odpowiednie podlewanie, wilgotność i karmienia

Kiedy przeczytałem artykuł o opiece nad Zamioculcas, który stwierdził, że należy podlewać bardzo ostrożnie i małe. Po tym wszystkim, te same sukulenty, sklep wodne w partii i bulw w soczystych liści i łodyg. I po radę, ale mój Zamioculcas nie ujawnił żadnych nowych wzrostu na bardzo długi czas.

Postanowiłem przeprowadzić eksperyment i zwiększyła liczbę irygacji. I w końcu stało się dość szybko i często się z ziemi, aby pojawić się świeże nowe pędy!

Dlatego podlewania tej rośliny nie jest to konieczne, tak, że tylko najwyższej został pocierając warstwę gleby. Lepiej jest woda jest rzadkością, ale tak, że cała ziemia com pocierając. Następnie roślin podlewano dopóki ziemi w suchym naczyniu.

Zmniejszenie podlewania w zimie, ponieważ temperatura i zawartość jest ograniczona. Jeśli podlewać Zamioculcas dużo i często jest prawdopodobne, że jego bulw i łodyg mogą podlegać rozkładowi.

Roślina jest bardzo żarłoczne, część nawozów. W związku z tym, co 2 tygodnie, od wiosny (kwiecień) do wczesnej jesieni (koniec sierpnia), że nawożone nawozami nawadniania przeznaczonych do sukulentów i kaktusów.

Zamioculcas kocha liście kąpielowy w prysznicem. Jej liście są oczyszczone z kurzu, oddychać, roślina staje się jeszcze więcej uroku dzięki czystych i błyszczących liściach.

Przesadzanie i rozmnażanie Zamioculcas

Młode rośliny są najlepsze przeszczepione rocznie. Rośliny cebulowe bardzo szybko „dojrzewa”, zwiększenie rozmiarów, co często prowadzi do upadku puli. Z tego powodu duża bulwa jest bardzo trudno dostać byłego pulę przeszczep się nowe.

Wspominaliśmy już, że Zamioculcas kocha składników odżywczych. Dlatego podstawa mu się płodne, które uzyskuje się przez dodanie substratu bardzo dobrze zgnił kompost.

Dorosłych duże rośliny przesadza się rzadko – raz na dwa lata i mniej. W obu przypadkach, w celu uniknięcia gnicie dnie garnka do umieszczania w grubej warstwie odwadniania i bulw nie musi całkowicie w ziemi – końcówki powinny być na swojej powierzchni.

Pomnóż tę niesamowitą roślinę można łatwo i natychmiast na trzy sposoby:

  • Sadzonki;
  • Pozostawia;
  • Podzielenie buszu.

Jeśli tylko masz kawałek papieru Zamioculcas, przed sadzeniem powinny być trochę suche, aby nie zginać. To samo odnosi się do sadzonek. Aby szybko tworzyć nowe korzenie, wskazane jest, aby uciekać się do leczenia liści lub sadzonek przy użyciu specjalistycznych hormony roślinne, które przyspieszają tworzenie się korzeni.

Ponadto, trzeba organizować i wyświetlać za lepszego ukorzenienia. Ale nawet jeśli wszystkie spełnione są następujące warunki korzenie będą musieli poczekać kilka miesięcy, więc proces zakorzenienia Zamioculcas ma różne prędkości.

Share →