Kwiaty doniczkowe

Kwiaty doniczkowe

Jak podlewać storczyka

Tam trzy sposoby nawadniania roślin doniczkowych storczyków.

1) Podlewanie konewka

Odpowiednio podlewane orchidea lejek – wylewka lejek oznacza równomiernie rozprowadzić wodę do garnka tak długo, jak nadwyżka zaczyna wpływać do otworów w dnie. Wyrzucić nadmiar wody z miski i po 3-4 minutach powtórzyć podlewania procedury.

Podlewanie Podlewanie

Należy uważnie monitorować, aby woda nie wchodzi orchidei, zwłaszcza w momencie wzrostu. Jeśli tak się stanie, należy starannie mokre roślin lub „zdmuchnąć” wilgoci w momencie rosnącego, wiał mocno do środka rośliny.

Houseplant storczyków lepiej wody rano do wieczora to na sucho.

2) Podlewanie przez zanurzenie

W zbiorniku umieszczony roślin wodnych do nasycenia wodą, a następnie pozostawiono do odprowadzania nadmiaru wilgoci. Nie należy stosować tej metody podlewania w czasie kwitnienia storczyków.

3) Storczyki kąpielowe

Metoda ta jest uważane za przydatne do podlewania storczyków, bo przypomina im o ich ojczystym tropikalnego deszczu. Takie jak podlewanie zabija szkodniki i mikroorganizmy uwięzionych w liści lub kwiatów.

Jeśli woda z kranu jest miękka, prysznic dla storczyków można dokonać bezpośrednio przez głowicę prysznicową według średniego ciśnienia wody. W tym przypadku, pula należy umieścić w plastikowej torbie i krawat to wykorzystać przedostawaniu się wody do gleby.

Jeśli woda jest twarda, a następnie umieszczone sztuczne prysznic za pomocą lejka i osiedlił wody. Uzyskane jednocześnie i prysznic, i pojenia.

Houseplant Orchid

Po kąpieli rośliny potrzebują trochę czasu, aby stać w łazience, aby opróżnić nadmiar wody. Po półtorej godziny, trzeba miękkiej szmatki, aby usunąć wilgoć z kwiatów i strzelać, wydmuchać wodę z katach storczyków. Jest konieczne rdzeń rośliny starannie wytrzeć, w przeciwnym razie roślina może umrzeć.

Jeśli dusza opuszcza się białawe plamy pojawiły się rośliny, należy je usunąć, wycierając liści roztworem piwa lub soku z cytryny rozcieńczony w wodzie 1: 1.

Ważne jest, aby wiedzieć nie tylko, jak podlewać storczyka. Nie mniej ważne wody do nawadniania. W przypadku zapotrzebowania na wodę, są następujące:

– Woda powinna być łagodne lub umiarkowane ostrość;

– Temperatura wody powinna być w pokoju lub nieco wyższe;

– kwasowość wody powinno być pH 5;

– przed podlewania wody musi być wzbogacone w tlen, czyli po prostu wlać cienkim strumieniem z jednego pojemnika do drugiego.

Udostępnij ten artykuł na portalach społecznościowych. Nagle ktoś kupił houseplant orchidea, ale nie wiesz jak go wlać!

Odczyt dla początkujących ogrodników polecam książkę Davida KHessaĭon Wszystko o storczyki

Share →