Kwiaty. Lepim z masy solnej

Kwiaty. Lepim z masy solnej

Sól ciasto staje się coraz bardziej popularne do modelowania jest to, że naturalne, materiały przyjazne dla środowiska, doskonale przechowywać w lodówce.

Jest łatwy i przyjemny w użyciu.

Ciasto (z uważnej obsługi) jest wystarczająco wytrzymałe.

W cieście gotować? Po prostu, trzeba:

– Mąka pszenna korzystnie wyższe stopnie, jak to ma więcej gluten;

– soli, korzystnie mały, tak, że wyroby mają płaską i gładką powierzchnię zewnętrzną;

– wody;

– gwasz.

Wziąć kubka, umieścić go w mące, sól + woda w proporcji 1: 1: 3,4, na przykład, 200 200 125 (g). Dokładnie wymieszać wszystko.

Ważny punkt wyrabiania ciasta, pomyśl o czymś przyjemnym, dobrym, a ciasto pochłania dobry i delikatny dotyk twoich rąk. Zaangażowanie dzieci w procesie gotowania, to jest tak interesujące – wlać, wlać i zagnieść.

Tworzenie różnych kolorach dla tego, wystarczy dodać 1 łyżeczkę gwaszem.

Uwaga: kolor podstawowy jest uważany czerwony, żółty, niebieski. Mieszanie kolorów podstawowych w parach ze sobą, można uzyskać trzy nowe kolory: fioletowy, zielony, pomarańczowy. Czerwony + żółty = pomarańczowy, niebieski + żółty = zielony, czerwony + niebieski = fioletowy. A jeśli mieszać trzy kolory razem, masz bogatsze spektrum, na przykład: czerwony + żółty + niebieski = brązowy, i tak dalej D.

Teraz dostać się do części zabawy – formowanie naszego testu!

Będziemy rzeźbić koszem wiosennych kwiatów.

Potrzebujemy: Stacks do rzeźbienia, cięcia pizzy, wykałaczki lub jakiekolwiek tyczki drewniane, widelec z czterema zębami, podniesiony przycisków, wszystko, co jest pod ręką.

Musimy również szklankę wody do wiązania nasze części razem.

Umieszcza się na płaskiej powierzchni arkusza papieru, tak że potem nasz produkt może być łatwo przenoszone w inne miejsce. Biały okrągły baza ślepy test, o grubości około 1 cm.

Wziąć kawałek ciasta w innym kolorze i umieścić go na podstawie kosza donyshka przyszłości.

Uchwyt w koszu może być tak prosta.

skręcane formie plecionki 2-3 kiełbasy.

Ponadto, stosy lub inne instrumenty tworzenia przeplotu w naszym koszyku. Opcje mogą być dowolne dekoracje.

I wreszcie stworzyć bukiet wiosennych kwiatów.

Gdy produkt jest gotowy, wystarczy umieścić go do wyschnięcia na powietrzu (na baterii, na szafce, w lecie w słońcu). Jeżeli hack, popękane podczas suszenia lub wyeliminować pewne szczegóły, należy rozpuścić cieńsze samo ciasto, z którego modny, i używać go jako klej, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Modelowanie masy solnej może być wielką aktywność rodziny, bo nic nie jednoczy, jak wspólny pracy twórczej. Tylko nie myśl, że jesteś za stary na takie działania, a otrzymasz jako ulubione dzieci przyjemność z ekscytujące nurkowania w świat twórczości.

Dzięki za pomysł i realizację klasy mistrzem Lihvar Olga (Dzieci nauczycieli i Młodzieży Centrum Wołgograd), a także niezwykłe dzieci kreatywne: Suhova George (3 lata 9 miesięcy) KRIULIN Pauline (9 lat) i Kachaeva Ivan (6 lat) ,

Share →