Kwietniki i klomby własnymi rękami - przydatne wskazówki

Kwietniki i klomby własnymi rękami – przydatne wskazówki

Jak cudownie jest mieć swój ogród, kwietników i trawników, co może być lepszego niż dostać się do ogrodu w nocy, i uzyskać od niego siłę, energię i witalność na dzień pracy. Ale nie każdy może sobie pozwolić na zatrudnienie doświadczonego projektanta krajobrazu, jednak nie musisz się martwić – Można tworzyć klombów i kwietników własnymi rękami, a otrzymasz luksusowe i dobrze utrzymane miejsce. Udekoruj swoją witrynę z kwiatami – mieszka elementy krajobrazu wnętrza, z cudownym aromatem, pełnej niesamowitych kolorów i emocji – marzenie każdego właściciela, a do osiągnięcia tego celu jest bardzo prosta.

Kwietniki, jest podstawą każdego projektowania krajobrazu, najmniejszej powierzchni. W celu jej być prowadzone skutecznie i prawidłowo, konieczne jest, aby projekt projektowania. Dobór roślin dla klombów jest bardzo ważne, ale podstawą klombów, jest jego kształt i styl.

Jeśli masz zamiar rozbić grządek w kraju, pierwszą rzeczą, którą należy zaplanować łóżka (lub kilka punktów-łóżka), to musi być przenoszony na papier w skali, wszystkie ich pomysły o tym, jak powinien wyglądać łóżka, ich kształtu, rozmieszczenia poszczególnych gatunków roślin i możliwość harmonijnego układania kwiatów.

Oczywiście, łóżka można myśleć o dowolnym kształcie, mogą być okrągłe, owalne, prostokątne, w kształcie kropli lub faliste – zygzak, ale musimy pamiętać, podstawową zasadę – wszystkie formy klombów powinny pasować do kształtu terenu i wszystkich budynków na nim, w przeciwnym razie może to spowodować dysonans wizualny. I jeszcze jedna zasada projektowania krajobrazu powinny być przestrzegane, co czyni ten projekt. Wszystkie formy klombów powinno być tak proste, kapryśny i połamane łóżka psują ogólny projekt.

Flowerbeds można wytwarzać stosując dowolne konstrukcje nieoczekiwane. Małe zwykłe łóżka mogą być tkane wiklinowy koszyk w formie (lub skorzystać z gotowych produktów), wzmacniają w ziemi w kręgu między nimi utorować polietylenu i pokryte żyznej glebie w których kwiaty roślin. Wygląda wielki ogród kwiatowy, wykonany z biegunów, które tworzą kwadrat.

Nie mniej ciekawe wzornictwo kwiat łóżko wykonane z dzienników.

Jeśli wydrążone logi podstawowe, żwir i wypełnić powrót ziemi, ziemia nadaje się do wielkości i kwitnienia roślin, masz świetny mini-łóżko. Istnieje wiele opcji jak zrobić kwiat łóżko, i to jest kaskada prostokątnych podpór i konkretnych postaci i tylko wolnego ogrodzie kwiat w trawie, graniczy z połamanymi cegłami. Wygląda bardzo oryginalny ogród kwiatowy, znajduje się w starych pniach, niespodziewanie i pięknie pojawiają.

Spójrz wielkie łóżka, rozmieszczone w łóżkach obsadzonych w specjalnym kwiat różnych kształtach, rozmiarach i wykonanych z różnych materiałów. Aby uzyskać więcej oryginalności i zaoszczędzić miejsce na działce, kwietniki mogą być organizowane na nierównych podporach, małe łóżka na poręczy wzmocnić zabezpieczenia budynków na miejscu, lub montowane na ścianach. Najbardziej tradycyjne, klasyczne ogrody kwiatowe są okrągłe lub kwadratowe łóżka, rozmieszczone na trawnikach i łąkach, w tym pionowych zadaszone trybuny.

Rodzaje łóżek i klombów

Obecnie istnieje wiele rodzajów ogrodnictwo kwiaty i kwietniki z różnymi ozdobami, kształcie i używanych w ich zakładach.

Ten kwiat ogród, dokonuje się na podstawie złożonego geometryczny wzór stworzony z różnych rodzajów bylin i roślin jednorocznych, z dodatkami materiałów dekoracyjnych, takich jak kolorowy żwir i piasek, cegły i granitu frytki, itp .. Arabeski powymyślali na Wschodzie, ale dlatego, wzory, zastosowanymi do ich wytworzenia, najczęściej przeprowadza się w stylu arabskiej. Większość łóżek nadają się do dekoracji małych obszarów.

Zazwyczaj tego typu kwietniki służą tworzeniu ścieżek, klomby i innych przedmiotów i mają postać ciągłego wąski pasek kontrastu z tłem. Służy do tworzenia granic i roślin zielnych Półkrzew karłowate. W takich rzadko używane jednocześnie sadzenia dwa kolejne uprawy.

W takich powszechnie stosowanych klombów nie więcej niż 5 rodzajów roślin, ale większość gatunków są sadzone 1-3. Ten rodzaj roślin charakteryzuje się nieregularnym kształcie i zwykle naśladuje przyrodę obszaru. Fakt ten jest warunkiem koniecznym do zastosowania w nasadzeń grupowych gatunki pletistyh i róż polyanthas, że wyglądał mniej «uprawiany»,

Jednakże, jeśli kwiat garden umieszczony daleko od miejsca kontroli, możliwe jest roślin dużych-odmiany i hybrydy.

Zwykle rozróżnia dwa rodzaje łóżek: Komponenty i prostych. Elementy łóżka utworzone z roślin jednego gatunku, różniących barwy kwiatów i liści. Znajdują się one paski lub koła i często mają włączenie kontrastowy.

Na przykład, między tablicami różowe i czerwone róże powinny stworzyć spot kolor z roślin z białych kwiatów. Podczas tworzenia prostych grządek posadzone rośliny jednego gatunku z kwiatów w tym samym tonie.

Kształt klombów jest inna: prostokątne, okrągłe, kwadratowe i inne kwiaty ogrodowe mogą być płaskie lub wypukłe.. Krawędzie łóżka są zwykle otoczone ogrodzeniem lub nanoszone kamienia lub cegły, która chroni glebę przed erozją.

Ten kwiat ogród darmo lub regularnym kształcie geometrycznym, charakteryzuje się znacznym rozmiarze. Typowo, ten rodzaj lądowania używane w parkach, opadając dużą liczbę różnych gatunków roślin jednorocznych i wieloletnich. Często podczas tworzenia macierzy z wykorzystaniem różnych elementów dekoracyjnych, takich jak kamienie, płytek, kolorowy piasek, i tak dalej. D

Share →