Kwietniki. Rodzaje klombów

Kwietniki. Rodzaje klombów

04.08.2010- Stroi.net

Wszystkie ogrodnicy wiedzą, że kwiaty dają miejsce niezwykle piękne widoki o każdej porze roku, z kwiatowym wzorem, jak to możliwe, aby podkreślić godność struktur architektonicznych w miejscu, a ukryć wady.

Zazwyczaj, planowanie i tworzenie kwiatowy ogród przechodzi w ostatnich etapach krajobrazu w ogrodzie. W tym czasie, prace muszą być zakończone poprzez sadzenie dużych roślin, zbudowane chodniki i oznakowane wszystkie ogród zasiane łąki i trawniki.

Zazwyczaj podczas planowania ogrodów wykorzystuje dwie podstawowe zasady ogrodzie – regularne i krajobrazu. Jak sama nazwa wskazuje, regularne styl jest proste czyste linie, geometryczne wzory i poprawną formę. Krajobrazu, przeciwnie, jest bardziej zróżnicowana w formach i rozwiązań. Podstawową zasadą stylu krajobrazowym jest jego połączenie z naturą, w sposób naturalny.

Dokonywanie klombów podlega również do stylu, który wydał na ogród, choć istnieją uniwersalne typy klomby, które nadają się do wszystkich stylów. Główne rodzaje klombów.

Kwietnik

Znane każdemu, nawet ludzie daleko od ogrodnictwa, widoki kwiaty ogrodowe. W Rosji nie jest, być może, najbardziej powszechne. Najczęściej używane do regularnych ogrodzie. Kwietnik ma jasną formę. Zazwyczaj każdy kształt geometryczny. Wymiary mogą być dowolne złoża kwiatowego.

Liczba roślin na kwietnik zależy od jego wielkości – im większy ogród kwiatowy, im więcej gatunków może być używany i bardziej skomplikowany wzór może być utworzony.

Planując swoje kwietniki stanowiły roślin, ich rozmiarów i kolorów. Zazwyczaj te łóżka robią tak, że można podziwiać kwiaty na obu stronach. Na duże łóżka wyglądają dobre centralne wysokich roślin – krzewów, rzeźby, fontanny, itp ..

Również w przypadku dużych tsvennikov należy podnieść środkową część – jest to osiągnięte za pomocą kolor lub struktura kilku warstwach.

Rabatki

Ten prostokątny kwiat łóżko, wąskie i długie. Na grzbietach kwiatów umieszczonych na tej samej wysokości. Maksymalna wysokość roślin nie powinno być więcej niż połowa szerokości klombu.

Najczęściej grzbiety rozmieszczone na torze lub na krawędzi trawnika.

Share →