Laktacja

Laktacja

Karmienie piersią – (Z łac. Mleka lakto – pasza), tworzenie mleka w gruczołach mlekowych. Karmienie piersią jest złożonym procesem, który występuje w wyniku działania hormonów i odruchów.

W przypadku zajścia w ciążę w ciągu zmiany hormonalne piersi przygotowania do produkcji mleka, tak że zwiększa rozmiary.

Ciąża i laktacja

Zaraz po porodzie, piersi zaczyna wytwarzać mleko, a dziecko może być już stosowany do klatki piersiowej. To konieczne, ilość mleka w odpowiednim czasie dla dziecka jest regulowany przez dwa reflex – prolaktyny i oksytocyny odruchu. Udane karmienie piersią zależy przede wszystkim na produkcji dwóch hormonów – prolaktyny i laktacji oksytocyny, z których jeden jest odpowiedzialny za produkcję mleka, a drugi do transportu, bez tego stan laktacji możliwe.

Laktacja

Karmienie piersią okres – okres karmienia piersią. W okresie laktacji po porodzie kobiety potrzebują zróżnicowanej diety. Dieta w czasie karmienia piersią nie jest potrzebna, wystarczy jeść zdrowe jedzenie, bogate we wszystkie niezbędne witaminy i pierwiastki śladowe.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca w okresie laktacji karmienia dziecka na żądanie, czyli gdy dziecko prosi sobie klatkę piersiową. Ograniczyć czas, nie jest konieczne, niech dziecko sam w klatce piersiowej, kiedy co jeść. Nie należy również ograniczyć liczbę karmień dziennie, trzeba nakarmić, gdy dziecko się chce.

Ekspertów zaleca piersią niż 2 lata, a mleko odgrywa ważną rolę w tworzeniu się odporności, rozwoju narządów wewnętrznych oraz tworzenia kości. Zaleca się wprowadzenie pokarmów stałych od 6 miesiąca życia, stopniowe zastąpienie karmienia grudnia, a po roku mleku matki jest zalecany jako pokarm uzupełniający.

Piersi w okresie karmienia piersią

Podczas laktacji wzrasta piersi wielkości ze względu na powstawanie mleka i mogą zmieniać swój kształt. Niektóre kobiety w pierwszych dniach pęknięć piersią utworzonych na sutek, zdarza się podczas karmienia sutki, zbyt delikatny.

Aby uniknąć rozstępów piersi w okresie karmienia piersią, należy jeść świeże owoce, to pomoże Twoja skóra staje się jędrna, należy również nosić wygodne ubrania. Istnieją również różne kremy, pielęgnacja biustu po karmieniu piersią.

Zwykle po piersi do laktacji zwrotów poprzedniej formie, a gruczołowe zrazików są zmniejszone, a stają się dawny rozmiar. Po zakończeniu laktacji piersi można zaobserwować od pewnego podziału czasu, który zwykle zatrzymać po 3-4 miesiącach. Mimo, że po zakończeniu mleka laktacji nie jest już produkowany, karmienie piersią jest możliwe do odzyskania.

Produkty galactogogue

Żywność dla laktacji obejmują wszystkie produkty prolaktyny (ser, ser feta Adygeja, marchew lub sok z marchwi, orzechy, syrop wykonane z zielonych orzechów włoskich) oraz specjalne herbaty i ziół dla laktacji. Bardzo popularne austriacka herbata instant Hipp do laktacji, zawierający trawy Galega. Także zwiększyć laktację przez różne napoje na bazie kwaśnego mleka i gorącej zielonej herbaty porcję bezpośrednio przed karmieniem.

Suchy produkt do laktacji „Milky Way” jest zalecany dla wszystkich kobiet karmiących piersią od pierwszych dni laktacji.

Matki karmiące piersią zaleca się wykonać specjalne herbatki ziołowe dla laktacji, takich jak owoce kminku, pokrzywy, mniszka lekarskiego, rumianku itp które można znaleźć w każdej drogerii. Leków dla laktacji mogą korzystać kwas nikotynowy, aitamin E apilak i inne.

Leczenie w czasie laktacji

Wiele leków nie są kompatybilne z karmienia piersią, a ich przyjęcie w okresie karmienia piersią może prowadzić do niepożądanych skutków, takich jak zmniejszenie liczby i jakości mleka. Jedną z dopuszczalnych środków przeciwbólowych podczas laktacji jest lekiem Nospanum którzy przepisują i podczas ciąży.

Jeśli uratowany analginum ból głowy, kiedy laktacja lepiej zastąpić go paracetamol (Panadol lub Kalpol) jako analginum zakłóca nerki i wpływa na układ krążenia.

W odniesieniu do leczenia pleśniawki, wykorzystanie laktacja świece aktualne, agentów czyli wyłącznie pochwy, które nie mają negatywnego wpływu na karmienie piersią i zdrowia matki.

Ciąża laktacja

Wiele kobiet w okresie karmienia piersią, że słyszał, ciąża nie wystąpi, a ta metoda antykoncepcji nazwie laktacyjny metody brak miesiączki. Ale są pewne warunki konieczne do tego metodą było uzasadnione i nie doprowadzić do niechcianej ciąży.

Pierwszy warunek – jest brak miesiączki. Karmienie piersią i miesięczne jest niezgodne warunki stosowania tej metody antykoncepcji. Drugim warunkiem koniecznym jest pełna piersią, czyli dziecko powinno być karmione wyłącznie mlekiem matki, o 04:00 każdego dnia i każdej nocy, 06:00.

Jeśli ciąża jest okresem laktacji, należy pamiętać, że dla kobiety niedawno urodziła drugiej ciąży będzie miała zbyt wiele wysiłku. Może również wpływać na produkcję mleka – z drugiej ciąży może stać się mniej. Okazało się jednak, nawet w tak trudnej sytuacji, kobieta może poradzić.

Najważniejsze, że organizm otrzymuje odpowiednią ilość witamin, na które popyt jest obecnie uprawiana nawet więcej.

Życzymy wszystkim zdrowych dzieci!

Share →