Lean zapiekankę ziemniaczaną z grzybami

Lean zapiekankę ziemniaczaną z grzybami

Bardzo proste, ale zaskakująco pyszne zapiekankę ziemniaczaną gotowane z delikatnymi pachnących grzybów! W ogóle, jak w większości przypadków, po prostu doskonale ziemniaki farszem grzybowym z lekkim smaku i czosnku i oliwy z oliwek nadaje potrawie specjalny pikanterii i aromatu.

Gotować chudego zapiekankę ziemniaczaną z grzybami, należy:

pieczarki 350g

cebula 1 szt.

3 ząbki czosnku

świeże zioła (wszystkie) do smaku

do tłuczonych ziemniaków:

5 łyżek oliwy z oliwek

ziemniaki 5-6 sztuk

Tymianek – 0,5 łyżeczki

sok z połowy cytryny

sól i pieprz

Sposób przygotowania chude zapiekankę ziemniaczaną z grzybami:

1. Umyj ziemniaki, umyte, a następnie gotować do miękkości w lekko osolonej wodzie. Następnie spuścić wodę i ziemniaki przygotowywane w zwykłych tłuczonych ziemniaków (wymagane mundurze, bez grudek). Dodaj do tłuczone ziemniaki oliwa z oliwek, a także wszystkie niezbędne przyprawy (tymianek, sól i pieprz i sok z połowy cytryny małe).

2. Usuń cebulę, umyć, a następnie pokroić w drobną kostkę. Po tym, podpalony małą patelnię, wlać olej roślinny i czekają na to, aby ogrzać się prawidłowo. Następnie rozprzestrzenił się na oleju przygotowany mielonego cebula.

Smażyć, aż stanie się lekko miękki.

3. W tym czasie powinniśmy być już przygotowane grzyby. Tak więc, potrzebny jest dobry grzyby płukanie pod bieżącą wodą, jeśli to konieczne, cięcie wadliwego rhizopod, a następnie tnie się na mniejsze kawałki grzyby. Po jasne, czosnek i posiekać bardzo drobno nożem (lub jeszcze łatwiejsze – wystarczy przejść przez prasę czosnkiem lub trzeć na małej tarce).

4. Dodaj grzyby w trochę smażonej cebuli, smażyć się tak długo jak długo nie jest cały nadmiar wilgoci wyparuje, następnie dodać posiekany czosnek. Teraz możesz grzyby z solą i pieprzem według uznania. Kontynuuj zawartość patelni, aż grzyby nabyły piękny różowy kolor.

Zdjąć patelnię z ognia.

5. Teraz weź wygodne żaroodpornym naczyniu i rozprowadzić go na dnie naszych smażone pieczarki i cebula. Top równomiernie rozprowadza te same puree (można użyć drewnianą łopatką) i posypać lekko oliwą z oliwek.

Wysłać garnek wcześniej ogrzanej piecu (co najmniej 200 ° C) przez 25 minut.

Następnie wyjąć garnek z kuchenki, nieco ostygła i posypać drobno posiekanych świeżych ziół.

Wszystko appetit bon!

Materiał należy witryny 1001eda.com

Share →