Leczenia przepukliny tradycyjnych metod

Leczenia przepukliny tradycyjnych metod

Jak również innych chorób kręgosłupa, pacjent przepuklina dysku zaleca się prowadzenie do łóżka, Połóż się na plecach z uniesionymi lub położyć na poduszce dół, zmiany pozycji ciała i znaleźć wygodną pozycję, nie boli. Najczęściej w leczeniu przepukliny dysku różne sposoby konserwatywne, które są bardzo różnorodne. Aby osłabić silny ból polecam biorąc leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne, choć nie przyspieszyć powrót do zdrowia. Oprócz leczenia farmakologicznego dla dyskopatii są skuteczne metody, takie jak fizykoterapia, hirudotherapy, masaż, terapii manualnej. Szczególnie ważne sesje fizykoterapii.

Wszystkie te metody są uważane za konserwatywne i są najbardziej skuteczne, gdy włączone użyciem.

W najcięższych przypadkach zaawansowanych istnieje potrzeba operacji (zabiegów). Leczenie chirurgiczne jest wskazane w obecności oporną na leczenie bólu, zwiększenie deficytu neurologicznego, zespół końskiego ogona. Należy jednak wiedzieć, że pomimo faktu, że operacja daje szybkie rezultaty, to stanowi zagrożenie dla rozwoju choroby w innych częściach kręgosłupa, a nie poprawić przyczyna przepukliny dysków.

Ponadto, jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego leczenia przepukliny dysku jest ryzyko komplikacji pooperacyjnych.

Metody Konserwatywne

Farmakoterapia

W leczeniu dyskopatii przy użyciu wielu różnych metod. Ten fizjoterapii i masażu, a chiropraktyka, girudoterapiya, fizjoterapia. Głównym celem stosowania leków – jest znieczulenia. W zależności od nasilenia bólu zakłócania pacjenta, co przypisuje się różne leki. Z słabe bóle skutecznego tyle paracetamol, ibuprofen i analginum.

Gdy średnia intensywność bólu wymaga stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak diklofenak, Ksefokam, ketorol, Ketonal a inne w przypadku bólu przez długi czas wyznaczone środki odurzające. – Tramal, promedol, Nubain i innych.

Oprócz tych leków i narkotyków wykorzystania innych środków. Najczęściej lekarze przepisują Novocaine blokady kręgosłupa z kortykosteroidami. To narzędzie skutecznie i daje szybkie rezultaty. Ale z czasem, sprawność ta jest do niczego. Ponadto Novocaine blokady, pacjenci dyskopatii są często przepisywane leki zwiotczające mięśnie – która promuje rozluźnienie mięśni szkieletowych. Eliminują one bolesne skurcze mięśni i poprawić krążenie krwi.

Ponadto, pacjenci są często przepisywane hondroprotektory: Przygotowania do odbudowy chrząstki. Odżywiają i regenerują chrząstki dysk międzykręgowy, ale są bardzo powolne. Dlatego wskazane jest, aby wykorzystać je w trakcie wychodzenia z choroby.

Często, inne niż leki przeciwbólowe, pacjenci są przypisane witaminy B, które zapewniają małe, ale wciąż działa wzmacniająco na organizm. Oprócz leków stosowanych w środku, z przepuklina dysku, różne maści i okładów, często bez zalecenia lekarza. Jednak, aby wywołać ich działanie terapeutyczne jest wystarczająco trudne, lecz w łagodzeniu bólu i zapalenia, opóźniając w ten sposób czas leczenia.

Terapia manualna

Apel do terapii manualnej w leczeniu przepukliny międzykręgowej nieskuteczne. Jednak w przypadku, gdy są połączone z przepukliną zwichnięcia szyjnego, ten sposób leczenia, w połączeniu z innymi metodami uzyskując wyniki. Wykonywanie tego typu leczenia trzeba uważać, aby nie spowodować jeszcze więcej nerwów uwięzieniu.

Terapia instrukcja ma wpływ na działanie mięśni, zmniejsza obciążenie na kręgosłup. Przynosi ulgę, ale nie wpływa na rozwój przepukliny. Dlatego też, leczenie instrukcja jest skuteczny tylko w połączeniu z innymi metodami.

Masaż

Masażu – jeden z najczęstszych leczenia chorób kręgosłupa. Ważne jest, że doświadczenie zawodowe masażu jest wykonywane. Wykonać masaż powinien być ostrożny, aby nie uszkodzić uszkodzoną kręgi przepukliny.

W amplifikacji bólu należy natychmiast przerwać masaż.

Rysunek

Ekstrakcja – jedna z metod leczenia przepukliny dysków w ostrej fazie. Sposób ten jest używany przez dłuższy okres czasu. Od jakiegoś czasu zostało zapomniane, ale znowu często przepisywany.

Spinal trakcji przeprowadza się przy użyciu urządzenia trakcyjnego lub ręcznie. W procesie ekstrakcji różnicy ciśnienia utworzony w przestrzeni międzykręgowej, która umożliwia zarówno do „zasysania” przepukliny. Bardzo ważne jest, aby znaleźć odpowiedni kierunek i wybrać odpowiednią siłę uderzenia, aby zapobiec uszkodzeniu kręgosłupa nawet więcej. Czasami pacjenci są zachęcani do wykonywania rozciągania, jak nikt inny, nie można dokładnie kontrolować ból.

Podczas przeprowadzania procedury w odpowiedniej kolejności, aby zmniejszyć ból, ale nie zwiększa.

Fizjoterapia

Pojęcie „usługa” obejmuje rozmaite techniki, mających na celu leczenia przepukliny międzykręgowej. Technik fizjoterapii mają kilka głównych obszarów: refleks, pól i oscylacyjne mechaniczne. Skuteczność terapii zależy od fizycznych właściwości każdego przypadku.

Uważany za najbardziej odpowiednie stosowanie technik fizjoterapii w połączeniu z innymi metodami leczenia przepukliny dysku.

Środki ludowe

Przepuklina i dręczony naszych przodków. Medycyna nie stoi w miejscu, nie są nowe narzędzia i metody leczenia dyskopatii. Jednak popularne techniki są wciąż popularne, ponieważ mają szczególne zalety. Są one oparte na medycynie – terapii ziołowej.

Napary i opakowania wykonane przez popularnych receptur, łagodzi ból, ale najważniejsze, że boli pacjenta cierpiącego dyskopatii.

Oto niektóre z najbardziej znanych receptur tradycyjnej medycyny, które są używane w dyskopatii:

Take 1 łyżeczkę rumianku, ten sam lipowych i róży. Wlać je szklanką wrzącej wody. Zaparzenia na 15-20 minut, a następnie odcedzić i wycisnąć.

Przyjmować doustnie trzy razy dziennie przez 1/3 filiżanki przed jedzeniem.

Mix 1 łyżka. posiekane rodzynki niezaziarniony, orzechy włoskie i suszone morele. Dodaj 1 łyżkę. łyżka miodu i sok z połowy cytryny. Jeszcze raz wymieszać.

Weź w ostrej choroby 1 łyżka. łyżka trzy razy dziennie.

1 łyżka. łyżka otrębów pszenicy lub żyta () wlać dwie szklanki wody i gotować przez 30 minut. Dodaj 1 łyżkę. łyżka miodu. Rosół zabrać cieplejsze 50 g 3 razy dziennie.

Grind 2 łyżki. łyżki suchej róży, wlać pół litra wody i gotować przez 15 minut na małym ogniu. Odstawić na noc. Pić zamiast herbaty, można z miodem lub czerwonego wina.

Leczenie operacyjne

Leczenie operacyjne przepukliny dysków (lub po prostu chirurgii) jest wystarczająco skuteczny sposób, który bardzo szybko daje efekty. Jednak uciekać się do niej w najcięższych przypadkach, albo w przypadku odchylenia w rozwoju choroby. Wynika to z faktu, że sposób działania często prowadzi do powikłań pooperacyjnych i rozwoju choroby w innych częściach kręgosłupa. Statystyka mówi wyników pooperacyjnych skutków powstawania nowych przepuklin w sąsiednich segmentów kręgosłupa w 40-50% przypadków.

Oznacza to, że operacja jest skierowany wyłącznie do czynienia z konsekwencjami, ale nie eliminuje przyczyn, które powodują pojawienie się i rozwój przepukliny dysków.

W chirurgicznym leczeniu dyskopatii służy kilka metod: laminektomię i dyscektomii, mikrodiskekomiya, endoskopową dyscektomii.

Laminektomia i dyscektomii

Metody te są uważane za tradycyjne w chirurgicznym leczeniu przepukliny dysku. Laminektomia oznacza usunięcie łuku kręgowego i dyscektomii – usunięcie krążka. Operacja ta odbywa się poprzez nacięcie linii środkowej znajduje się z tyłu, na obszarze, gdzie przepukliny. Następnie przykręgowy mięśnie są przesuwane w celu odsłonięcia tylnej powierzchni kręgów.

Podczas tej operacji, elektro-optyczne RTG. Aby sprawdzić wewnętrzne zawartość kanału kręgowego kręgowego łuku jest usuwany. Po wykryciu substancji miażdżystego jądra, przedarł pierścienia włóknistego i znajduje się w kanale kręgowym, która odbyła się jego usunięcie. A następnie usunięcie pozostałej jądro miażdżyste dysku międzykręgowego.

Po wykonaniu głównego ranę operacyjną chirurgii etap jest przyszyty.

Mikrodiskekomiya

Mikrodiscektomii jest ulepszoną wersją tradycyjnego dyscektomii. Zaletą mikrodiscektomii jest mniej traumatyczne chirurgii i dostatecznie szybkie okres rekonwalescencji. Gdy mikrodiscektomii na obszarze pękła krążka wykonane nacięcia 3-5 cm długości.

Aby przejrzeć zawartość kanału kręgowego produkujemy częściowe vikusivanie żółtą więzadła, położony w międzykręgowych otworu. Aby wyświetlić pola operacyjnego podczas pracy w obszarze kanału kręgowego za pomocą mikroskopu operacyjnego. Gdy ta operacja jest znacznie zmniejszone prawdopodobieństwo uszkodzenia strukturach nerwowych ze stabilnością odcinka kręgowego silnikowego.

Endoskopowa dyscektomii

Ta metoda leczenia chirurgicznego dyskopatii oparte na zastosowaniu takich urządzeń jak endoskop. Endoskopowa dyscektomii Endoskop jest włożona do uszkodzonego dysku przez niewielki nacięcie. W tym przypadku, chirurg widzi wyświetlanie obrazu na ekranie przestrzeń wewnętrzną tarczy, co pozwala na usunięcie narzędzia specjalnego materiału jądra miażdżystego. Ta operacja jest znacznie mniej w porównaniu do traumatyczne mikrodiscektomii i nie ma praktycznie żadnych poważnych powikłań.

Ta operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Już następnego dnia pacjent może być wypisany do domu.

Share →