Leczenie alergii u dzieci. Proste wskazówki dla rodziców

Leczenie alergii u dzieci. Proste wskazówki dla rodziców

Rozwój alergii u dzieci jest głównie ze względu na dziedziczność. Jeżeli rodzic jest uczulony, ryzyko wystąpienia tej samej choroby u dziecka wynosi około 40%. Jeśli cierpisz na alergie, zarówno rodziców, prawdopodobieństwo wzrasta do 75%.

Ryzyko alergii u dzieci wywołać brak witamin w diecie i niezdrowych warunkach środowiskowych w społeczności.

Alergie mogą być spowodowane problemami psychologicznymi — Zjawisko to często u bardzo małych dzieci pozbawionych matek uwagę.

Alergie u dzieci

Formy alergii u dzieci

  • Zapalenie spojówek;
  • Atopowe zapalenie skóry;
  • Alergiczny nieżyt nosa;
  • Astma;

Dla uważnych rodziców nie jest trudne do zauważenia objawów alergii u dzieci. pojawiają się one szybkie i bardzo widoczne.

Zapalenie spojówek — zapalenie błony śluzowej oka, któremu towarzyszy zaczerwienienie, obrzęk i swędzenie powiek i ból oka.

Atopowe zapalenie skóry — inaczej alergia skórna — u dzieci objawia się w postaci skazy, pokrzywka, wysypki, wyprysk, świąd. To może być objawem alergii kontaktowej — takich jak alergie do prania lub sierści zwierzęcej, — i manifestacją alergii pokarmowej, która występuje podczas jedzenia niektórych pokarmów. Zapalenie skóry przez długi czas i charakteryzuje swędzenie, zapalenia i suchości skóry, a zatem wymaga natychmiastowego leczenia.

Nosa alergia — jest chorobą błony śluzowej nosa, charakteryzuje się ciągłym przekrwienie nosa, swędzenie nosa i Wyciek z nim. Często towarzyszą częste kichanie.

Alergiczny nieżyt nosa i zapalenie skóry z wiekiem mogą przekształcić się w astmę — Przebieg choroby występuje u około 25% dzieci. Jest on oparty na alergicznego zapalenia dróg oddechowych. W większości przypadków, pierwszy z jego przejawów jest u dzieci do 5 lat. Dziecko z astmą często obserwuje się trudności w oddychaniu. W czasie zaostrzenia astmy duszność, podczas oddychania słychać gwizdy i świsty, kaszel występuje.

Atak astmy jest awaryjne, dziecko powinno mieć zapewnioną odpowiednią pomoc.

Czasami z silną ekspozycją na alergen, dziecko może rozwinąć się obrzęk naczynioruchowy lub anafilaksji.

Leczenie chorób

Leczenia alergii u dzieci składa się określenia typu alergii (alergie pokarmowe, kataru siennego, astmy, alergii kontaktowych, etc.), określenie rodzaju alergenów, w jakim odpowiedź dziecka i wyznaczenie odpowiedniej obróbce.

Obecnie istnieją dwa sposoby na ustalenie alergeny:

  1. Testy skórne. Najpowszechniejszą metodą ze względu na łatwość i bezpieczeństwo. Drop przedramienia roztworu nanosi się dziecka z alergenem w skórze i jak zarysowania łatwiejszy substancja przeniknąć do krwi. Jeśli przez 15 minut, w tym momencie była reakcja skóry — zaczerwienienie, świąd lub grudki — zauważa, że ​​dziecko jest w alergii na tę substancję.
  2. Badanie krwi.

    Sposób ten pozwala na wykrycie obecności przeciwciał przeciw alergenom. Należy pamiętać, że Testy na alergeny, co oznacza, że ​​jeśli dziecko wcześniej miał kontakt z alergenem — Na przykład, nie jest możliwe, aby określić, czy dziecko ma alergię na grzyby, gdyby nie ich spożywania.

Według wyników badań lekarz ustali, jak leczyć alergię u dziecka, i przypisuje odpowiednie leki. Zasadniczo to dieta, leki przeciwhistaminowe i maści.

Leki na alergie dla dzieci powinna być podawana w dawkach odpowiednim wieku. Nowa generacja antyhistamin podawać dzieciom bez działania uspokajającego nie uzależnia i są dostępne w postaci zawiesiny, smaczna.

Alergie skórne u dzieci leczonych specjalnych maści i kremów. Maść na alergie dla dzieci zawiera substancje, które zmniejszają stan zapalny. W ostatnich latach opracowano specjalny krem ​​alergie dla dzieci zawiera środki zmiękczające.

Może być stosowane zapobiegawczo — nawilżają skórę dziecka po kąpieli w celu zmniejszenia procedur takie objawy zapalenie skóry, suchość skóry i podrażnienia.

Dzieci z alergicznym nieżytem nosa, kortykosteroidy donosowe są powoływani, aby ułatwić oddychanie i zmniejszają obrzęk błony śluzowej.

W astmie oskrzelowej wyznaczonego Leczenie podtrzymujące składający kortykosteroidu wziewnego; na ataki należy dodać lek rozszerzający oskrzela.

Spojówek oprócz przeciwhistaminowych przypisanych kropli do oczu.

Dieta dla alergii — Jedz!

Dieta jest szczególnie ważne podczas rozwoju alergii pokarmowej u dzieci — leczenie alergii będzie skuteczny w nieprzestrzegania zaleceń lekarskich dotyczących żywienia.

Share →