Leczenie astygmatyzmu

Leczenie astygmatyzmu

Co to jest astygmatyzm?

Wada wzroku, w którym wchodzą do oka promienie nie są połączone w jednym punkcie (ostrości) jest nazywany astygmatyzm. Przyczyną niemożności miejscu ogniskowania tłumaczy się zwykle naruszenie postaci mediów refrakcji – soczewki i rogówki. Jeśli układ optyczny oka jest zdenerwowany, że wiązka światła wychodzi z dowolnego punktu w przestrzeni, w współczynniku załamania zdeformowane i pada na siatkówkę nie o to chodzi, ale kilka punktów, krzywe i segmenty.

Badania wykazały, że oftalmiczne główną przyczyną astygmatyzmu jest nierówna krzywizny rogówki. Zwykle rogówkę sferyczną, która jest nieodłącznie związane z mocą tego samego indeksu refrakcji jak i poziomo w płaszczyźnie pionowej. W przypadku astygmatyzmu załamania światła w różnych płaszczyznach inny efekt.

Cierpi na astygmatyzm osoby widzi zniekształcone, rozmyte. Pogorszenie funkcji wzrokowych w ekstremalnych przypadkach astygmatyzm może być do całkowitej utraty wzroku. Powszechnie wiadomo, że niewielkie wady kształtu rogówki i soczewki ma najbardziej ludzi żyjących na naszej planecie, ale takie słabe astygmatyzm (do 0,5 dioptrii) nie wymaga leczenia.

Około 15% osób potrzebujących leczenia astygmatyzmu! Ponieważ liczba osób cierpiących na astygmatyzm dużych i choroby samego ludzkiego może znacznie pogorszyć wydajność, leczenie astygmatyzmu jest uznawany za jeden z priorytetowych zadań współczesnej medycyny.

Rodzaje astygmatyzmu

Okuliści kilka typów: krótkowzroczność, astygmatyzm i nadwzroczność połączone. Akceptowane przeznaczyć astygmatyzm wrodzone lub nabyte (wtórne) – Ten ostatni powstaje w wyniku urazów rogówki, chorobach zapalnych, guzów oka lub niepowodzenia operacji okulistycznej.

Niebezpieczeństwo astygmatyzm należy rozważyć przy wyborze kliniki oko do leczenia operacyjnego – zalecamy zastosowanie tylko do dobrych lekarzy!

Istnieją również inne Klasyfikacja astygmatyzm. Na przykład, współczynnik mocy okres jednego południka astygmatyzmu odróżnić dobra i zła, ale jakość poszczególnych osiach – proste, złożone lub mieszane. Ponadto, w zależności od stopnia patologii słabego astygmatyzmu drugiego (3 dioptrii), średnia (3 do 6 dioptrii) i wysoką (dłuższym niż 6 dioptrii) stopnia.

Metody leczenia i korekcji astygmatyzmu optyczną choroby zależeć rodzaje astygmatyzmu. Rodzaj astygmatyzmu w każdym przypadku choroby jest zdeterminowany okulisty na badania diagnostycznego pacjenta. Diagnoza odbywa się za pomocą specjalnych soczewek cylindrycznych.

Sposoby leczenia astygmatyzmu w klinice «OKOMED»

Okulistyka nasze dni ma następujące główne metody leczenia astygmatyzmu: 1) korekcji optycznej z okularów lub soczewek kontaktowych i 2) chirurgiczne leczenie astygmatyzmu .

W ścisłym znaczeniu urządzeń optycznych pozwalają tylko do usunięcia wad, a nie jego przyczynę. Okulary i soczewki zawsze dobierane indywidualnie do okulisty kwalifikacje. Jeśli jest to konieczne, korekcji optycznej astygmatyzmu można łączyć z korektą dalekowzroczności lub krótkowzroczności. Pacjent używa okularów (soczewek) odbywa się pod nadzorem okulisty regularnie.

Obserwacji jest, że do zmiany obiektywów do wyboru drugiej mocy refrakcyjnej. W korekcji optycznej mieć znaczące negatywne – zła tolerancja z wysokim stopniem astygmatyzmu.

Zmiany jakościowe w wizji może być osiągnięty tylko przez chirurgicznego leczenia astygmatyzmu. Aby wymienić kilka podstawowych metod chirurgii astygmatyzm:

Chirurgia laserowa ekscymerowy. Medical Laser ekscymerowy jest ultrafioletowego lasera gazowego, który umożliwia wpływ na rogówce z bardzo dużą dokładnością, tworząc nowy profil rogówki wiązki laserowej sekcji odparowywania o nadmiernej grubości. Aby kontrolować operacje są stosowane techniki komputerowej.

Więcej na temat chirurgii laserowej, można dowiedzieć się z tego artykułu.

Operacja keratotomia. W leczeniu operacyjnym astygmatyzm przez Keratotomia promienista nacięcia rogówki wykonane przez specjalistę, który osiąga redukcję załamania wzdłuż jednej osi. Sam odmiana Rasprostrannnaya — keratotomia promieniowe — został po raz pierwszy użyty przez grupę lekarzy okulistów pod akademik Fedorowa.

Sposób jest idealnie dopasowany do chirurgii keratotomia wysoką astygmatyzm.

Metoda termokeratokoagulyatsii. Podczas metody pracy termokeratokoagulyatsii peryferii rogówki dotkniętego z metalu, za pomocą specjalnej igły, podgrzany do określonej temperatury. Termokeratokoagulyatsiya umożliwia zmianę krzywizny rogówki, a przez to zdolność załamującą oka.

Mtod stosowany głównie w leczeniu nadwzrocznych astygmatyzm.

Korzystanie fotokoagulacji laserowej. Koagulacji laserowej – Sposób leczenia astygmatyzmu, dalszy rozwój metodzie termokeratokoagulyatsii ale nie przyrząd igłowy i wiązki laserowej.

Szanowni Państwo! W klinice okulistycznej «OkoMed» stosować różne metody korekcji i leczenia operacyjnego astygmatyzmu, zarówno tradycyjnych, jak i nowatorskich. Odnoszą się do kliniki «OkoMed», Pomożemy Ci utrzymać swoją wizję!

Share →