Leczenie atopowego zapalenia skóry (egzemy) środków ludowej

Leczenie atopowego zapalenia skóry (egzemy) środków ludowej

Atopowe zapalenie skóry (zkzema) znane ludzkości od czasów starożytnych. Jak pokazuje praktyka traktowania ludzi atopowego zapalenia skóry jest bardzo uleczalne. W skrajnym przypadku – Jakość życia pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, można znacznie poprawić, nawet jeśli nie korzystają z nowoczesnych leków.

Nawet w starożytnym – «ekologiczne razy» – zawsze byli ludzie, których układ odpornościowy musi niepowodzeń w ich pracy, a ich ciała nie odpowiednio reagować na ich środowisko, czyli reakcji alergicznej.

W każdym momencie – i tak jest dotychczas – leczenie atopowego zapalenia skóry (egzemy) koncentrowały się głównie na fakt uniknięcia lub zminimalizowania objawów klinicznych choroby, a tym samym poprawić jakość życia pacjenta.

Dlaczego potrzebne są metody leczenia atopowego zapalenia skóry (wyprysk):

  • w celu wyeliminowania lub ograniczenia do minimum zmiany zapalne skóry, łagodzi świąd;
  • przywrócenia normalnej struktury i funkcji skóry, to znaczy, zwiększenie metabolizmu;
  • zapobiec dalszemu postępowi choroby, aby uniknąć ciężkiego atopowego zapalenia skóry, które często pogorszyć w życiu pacjenta, zapobiega jego kontakty społeczne (praca, życie osobiste);
  • możliwie – zmniejszenia wpływu innych chorób przewlekłych (jeśli w ogóle – i przeważnie jest), tak że nie pogarszają przebieg atopowego zapalenia skóry.

Atopowe zapalenie skóry (egzema) – przewlekła choroba; jej leczenie może trwać wiele lat. Jednak optymistyczne, «bojowy» nastrój pacjenta, leczenia dowolnej choroby jest szybsze i bardziej efektywne. Tradycyjnych uzdrowicieli powiedzieć, że jeśli osoby «nie bierze» choroby (tj, czuje silny i szczęśliwy bez względu na to, co) – to jest, w czasie, będzie, czy nie pojawi się, nawet jeśli wszystkie bezpośrednie i pośrednie okoliczności muszą zachorować. Innymi słowy – wszystko jest kwestią osobistego nastroju!

Co należy zrobić, aby leczyć atopowe zapalenie skóry (egzema):

1. nie myśleć o sobie jako o pacjenta, ale zgodne z zaleceniami lekarzy zalecenie (jeden z najbardziej skutecznych nowoczesnych środków oficjalnej medycyny dziś jest stosowanie terapii PUVA (PUVA terapii);

2. znaleźć pozytywne w życiu, – Tylko pozytywne, pomoc kogoś z pełnego wpływu;

3. znaleźć kreatywne zajęcie – co fascynuje Cię, szczęśliwy, miły (w początkowej fazie atopowego zapalenia skóry w tym zawodzie może być sport, taniec);

4. Limit zabiegi wodne (zwłaszcza kąpiel w nieznanych źródeł naturalnych i basenów z chlorowaną wodą), ale wanna z wywaru z ziół mogą być brane dwa razy w tygodniu.

Środki Folk leczenia atopowego zapalenia skóry (egzemy)

(Wszystkie poniższe popularnych przepisów przeciwko atopowego zapalenia skóry (wyprysk) może być stosowany u dzieci, z wyjątkiem tych, które zostały przygotowane na bazie spirytusu lub wódki)

1. Picie przed atopowym zapaleniem skóry (egzema)

Składniki: Drzewo piwonia posiekane zioła – 1 łyżka. łyżka, korzeń kozłka lek zgnieciony – 1 łyżka. łyżka, alkoholu lub wódki – 1 szkło dla każdego rodzaju trawy.

Piwonia i Valerian oddzielnie umieścić w szklanym naczyniu i każdy rodzaj trawy wlać 1 szklankę alkoholu lub wódki, szczelnie zamknąć, zawinąć i włożyć 21-23 dni w ciemnym miejscu bez przeciągów.

Podawany doustnie 1 godz. Łyżka 3 razy dziennie, niezależnie od posiłku.

Lekarstwo – 1 miesiąc. Następnie zrób tydzień przerwy i powtórzyć kurs.

Nie myć i kąpać się w zbyt gorącej lub zbyt zimnej wody: idealną temperaturę wody – od 38 do 50 g. Po uzdatniania wody, zawsze używaj kremu tłuszczu (domowej roboty lub gotowy krajowa), oleje kosmetyczne.

2. Balsam wpływ na atopowe zapalenie skóry (egzema), miejsc

Składniki: Veronica lek trawy – 1 łyżka. Łyżka 1 szklanką wrzątku.

Trawa umieścić w szklanej misce lub emalii, zalać wrzącą wodą, przykryć, zawinąć i domagać co najmniej 2-3 godziny. Następnie osączyć i zanurzyć wpływ atopowe zapalenie skóry, miejsce co najmniej 5-6 razy dziennie.

3. Pakiety w nocy z atopowym zapaleniem skóry (egzema)

Składniki: świeże surowe ziemniaki

Umyć ziemniaki, obrać i ruszt na ruszcie niemetalicznych lub posiekać pomocą obiektów niemetalowych. Umieścić wagę na gazę, wycisnąć. Z powstałego soku zrobić okłady na noc dotkniętych atopowym zapaleniem skóry, miejsce.

4. Alkohol i kompresji na atopowe zapalenie skóry (egzema)

Składniki: Ogórecznika herb, herb Motherwort – rozdrobnione, przegotowanej wody.

Picie alkoholu: Posiekane zioła, dobrze wymieszać, weź 1 łyżka. łyżka mieszanki, umieścić w szklance lub miski ceramiczne (można w czajnik), zalać 1 szklanką wrzącej wody, zawinąć i nalegać 2-3 godzin. Następnie – szczepu i pić całą objętość powstałego płynu na pół godziny przed posiłkiem.

Kompresja: 3-4st. łyżki tej samej bryły, aby umieścić w szklanej lub ceramicznej miski wlej 0,5 litra wrzącej wody na 15 minut, dobrze wymieszać, aby zwilżyć tkaninę bawełnianą w naparze i mają zastosowanie do dotkniętych atopowym dermititom pacjent miejsc na pół godziny. Aby to zrobić tak często, jak to możliwe w ciągu dnia. W ciężkich postaci atopowego zapalenia skóry może primotat do bolączką gazę nasączoną infuzji, czepiać filmu na okres do 6-8 godzin.

Lekarstwo – nieograniczona.

5. Nalewka do leczenia atopowego zapalenia skóry (egzemy)

Składniki: 1 łyżka. posiekane brzozy pąki, 1 łyżka. wódki.

Pąki brzozy umieszczone w szklanym naczyniu, zalać wódką, szczelnie owinąć i miejsce, przez 3 tygodnie w ciemnym miejscu bez przeciągów. Po upływie – szczep i wziąć 3-4 razy dziennie przez 30-40 kropli nalewki, nakapivaya go w 1 łyżka. łyżka przegotowanej wody.

Lekarstwo – nieograniczona.

6. Płyny (kompresy) gruszy pozostawia na atopowe zapalenie skóry (egzema)

Składniki: liści gruszy (suszone, młodzieży, posiekane) – 1 szklanka, pół litra wrzącej wody.

Liście gruszki umieścić w misce emaliowanej, zalać wrzącą wodą, umieścić w ogniu, doprowadzić do wrzenia, przykryć i gotować przez 3-5 minut na małym ogniu. Następnie zdjąć z ognia, zawinąć i pozostawić do zaparzenia na noc.

W godzinach porannych, dokonać kompresji (balsam). Jeśli pójdziesz do pracy – Bulion zwilżyć gazę i primotat do wpływu atopowe zapalenie skóry, miejsce, folia. Jeśli masz wolny dzień – Zrób okład na tyle godzin, może on pozostać wilgotne (może być również primotat ciała folią spożywczą).

Lekarstwo – nieograniczona.

Codziennie rano, przed wykonaniem zabiegów medycznych, przemyć skórę słaby roztwór octu. Ocet Woda – 1:10

7. wanna przeciwko atopowe zapalenie skóry (egzema)

Składniki: kora dębu – 250g. mąka owsiana (owies mielenia może posiadać w blenderze), 1,5 litra wody.

Kora umieścić w misce emaliowanej, zalać zimną wodą, doprowadzić do wrzenia, okładka, gotować 10 minut, ostudzić, odcedzić i wlać do wanny z ciepłą wodą, tak aby ciecz w łaźni (wraz z wodą i bulionu) obejmuje całe ciało. Dodaj 1-1,5st. mąka owsiana.

Weź kąpiel w pół godziny dwa razy w tygodniu.

Składniki: suszone zioła bazylia zwykłą (cięte) – 2 łyżki. łyżka, pół litra wrzącej wody.

Bazyli trawy umieścić w szklanej lub ceramicznej miski, zalać wrzącą wodą, zawinąć i nalegać 2-3 godziny, przecedzić i pić pół szklanki 3-4 razy dziennie przez 30-40 minut przed jedzeniem.

Lekarstwo – 1 miesiąc. Następnie zrobić przerwę na 2 tygodnie i powtórzyć kurs.

Lekarstwem 9. Ludowy przeciwko atopowe zapalenie skóry (egzema)

Składniki: świetlik posiekane – 1 łyżka. łyżka 2 szklanki wrzącej wody.

Ostrzeżenie! To narzędzie zwiększa ciśnienia krwi (ciśnienie krwi)!

Trawa umieścić w szklanej lub ceramicznej miski, zalać wrzącą wodą, zawinąć i nalegać 02:00. Po upływie tego szczepu i pić 1 łyżkę. łyżka (dla dzieci do 10 lat) lub ½ (nastolatki) filiżanka 3-4 razy dziennie.

Maść przeciw swędzeniu 10. Co ludowy atopowe zapalenie skóry (egzema)

Składniki: Mieszanka z kwiatów rumianku i zmiażdżony zioła Fireweed (Fireweed) posiekane, 2 szklanki wrzącej kurz bulion siana (1 łyżka. kurz siana z 1,5 szklanki wrzącej wody), 4-4,5 szklanki wody, 1 łyżka. łyżka masła.

Herb rumianek i Fireweed mieszanka, weź 1 łyżka. łyżka mieszanki, dodać wody, umieścić w ogniu, doprowadzić do wrzenia, przykryć i gotować przez 3-5 minut na małym ogniu. Następnie dodać masło kurz siana i bulionu, wymieszać i gotować, aż puree lepką masę. Następnie, szczep bulion i mieszać w stosunku 1: 1 z glicerolu.

Ta maść do smarowania dotkniętych atopowym zapaleniem skóry miejsce 3-4 razy dziennie. Przechowywać w lodówce.

Lekarstwo – 1 miesiąc. Następnie zrobić przerwę na 1 tydzień i powtórzyć kurs.

Share →