Leczenie kasztan, popularne przepisy kulinarne, przeciwwskazania

Leczenie kasztan, popularne przepisy kulinarne, przeciwwskazania

29 września 2013 ZdravAdmin

Wiosną pisałem o sile dużych kwiatów kasztanowca wellness. a teraz w wielu parkach i na ulicach oraz w pełni wycieki z odpowiednich drzew kasztany. A jak czas, by przypomnieć jeden z moich stałych czytelników, że w artykule wiosny, zapłaciłem trochę uwagę na właściwości lecznicze i tradycyjnych receptur z owoców uzdrowiciela kasztanowca.

Co Przypomnijmy się!

O doktorze Kasztan

Wrzesień-październik to czas zbierania kasztanów, są one swobodnie zwolniony z więzienia i kolczasty obficie obsypany pod naszymi stopami. I mamy je wrzucić, piłkę nożną, deptanie, często nie zdając sobie sprawy, jak wiele korzyści możemy uzyskać od nich. Dzieci bardziej elastyczne wewnętrznie, zbierają te błyszczące nakrętki, umieścić je w teczce i kieszeni, zabrać do domu.

I nic dziwnego! Nawet tylko obecność płodu kasztanowca kieszeni uspokaja i harmonizuje system nerwowy człowieka, napędzając swoją energię.

Tradycyjne kasztany medycyna radzi stosować w nieskomplikowany mastitis, tworząc delikatny masaż piersi, pas zrobić osteochondrosis na pasie. z płaskimi stopami i poprawy ogólnego brzmienia masażu stóp spaceru przez rozproszone kasztany (improwizacja) mata do masażu.

Wykonane z kasztanów i wywary, nalewki. Na przykład, tutaj jest świetny przepis na Bolotov wydalania soli i radionuklidów:

Kasztan ma cudowne właściwości tonizujące. Nie myślałem, że z jakiegoś powodu byłem ogona kasztan? Okazuje się, nazwę nadaną mu przez Turków.

Dawali mu jego ledwo przeniósł nogi, po długich marszach konie, i szybko stał się, jak nowe.

Kasztany działania leku

Saponozidy zawarte w Conker, obkurczających naczynia, przeciwzapalne i zmniejszenia właściwości pęcznienia. To wyjaśnia przyznanie priorytetu kasztanowca w leczeniu chorób układu krążenia (w szczególności, żylaków i hemoroidów).

Chestnut wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i kapilar, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, zapobiega zakrzepicy i promuje resorpcję istniejących skrzeplin krwi, obniża lepkość krwi, zwiększenie napięcia naczyń żylnych, obniża ciśnienie krwi, ma działanie terapeutyczne w zatokowego.

50 g siekanych leczniczych surowców (suszony przez dwa tygodnie i pociętych kasztany) wlać 0, 5 litra każdej wódki jakości. Domagaj dwa tygodnie, często wstrząsając. Przechowywać w ciemnym miejscu.

Weź 30-40 kropli na dwa do trzech tygodni. Jak zawsze trzy razy dziennie.

Żylaki kończyn dolnych polecamy również do kąpieli stóp z wywaru z owoców lub kwiatów kasztanowca. 50 g surowca w stanie wrzenia przez pół godziny, a następnie nalegają na 2-3 godzin po przyjęciu do kąpieli stóp na 20-30 minut.

Ten sam efekt zostanie w zapaleniu żył (objawy zakrzepowe zapalenie żył)

Aby to zrobić, w dniu 10 grudnia surowe zalać szklanką wrzącej wody, gotować 20 minut, wyciągnąć kilka godzin. Take 1 łyżka 1 raz dziennie przez pierwszy dzień, w ciągu najbliższych kilku dni, dawka jest zwiększana do 2-3 łyżek dziennie. Leczenie długo, przez 1 do 2 miesięcy.

Świeże szatyn (można zrobić i się położyć, ale wstępnie moczyć przez jeden dzień w wodzie) wyciąć świece (turundochki) do wprowadzania do nosa. Ze względów bezpieczeństwa (wszystkich w nosie ciało obce jest potencjalnie niebezpieczne), krawędzi ściegu nici, aby ułatwić usunięcie świecę po zabiegu. Świeca Kasztan może być przypięte na wykałaczki, ponownie, aby ułatwić wydobycie nosa).

Wklej na przemian w jednym z nozdrzy, a z drugiej strony, kiedy leżysz, obficie zaczyna śluz i ropie. Przytrzymaj przez 5-7 minut, a czasami można czułem dość silne palenie świec. Po zabiegu, smarować nozdrza z oleju rycynowego lub rumianku.

Zazwyczaj procedury poprawy 5-6 wystarczy.

Jak zawsze ostrzegam wszystkich indywidualnie, ktoś traktuje kasztan zakończyć leczenie zapalenia zatok, a ktoś może poparzenia śluzówki zgodności z czasu leczenia. Jeśli pali się zdecydowanie polecam to miejsce, aby skrócić czas przez 3-4 minuty.

Przepis z gruczolaka prostaty

Usunięto z suszonych owoców skórki rozciera. Zmierz się 25 grudnia. Wlać pół butelki wódki, nalegać na miesiąc.

Weź 10-15 kropli dwa razy dziennie do 20 dni. Następnie, 10 dni wolnego, to oczywiście jest powtarzany.

Przepis z powodu mięśniaków macicy

Pieczone kasztany, lepsze w dwóch lub trzech otrzymującej smażyć owoce, ale nie spalone. Następnie zmielić w młynku do kawy. W leczeniu łyżeczki proszku podjęte bez góry rozcieńczonych w szklance wrzącej wody.

W dzień do picia wywar, podzielić zawartość zlewki w trzech dawkach). Trwać długo. W każdym miesiącu, zrobić tygodniową przerwę w leczeniu.

Pieczone owoce są również dobre dla krwawienie z macicy i hemoroidalnej (ale tylko smażone!)

Świeże owoce pomóc z malarią i przewlekłej dyspepsji (biegunka)

W przypadku przedawkowania zaczyna przycięcia palców u rąk i nóg, a następnie należy zmniejszyć dawkę!

Cóż, kiedy już zaczął mówić o szkodliwości leczenia, chciałbym powiedzieć, i przeciwwskazań.

Przeciwwskazania do leczenia kasztany

Kasztan nie mogą być wykorzystywane do małopłytkowości (choroby objawiającej się krwawienia i siniaki od najmniejszego uszkodzenia naczyń) i inne skazy krwotoczne, zaburzenia cyklu miesiączkowego, ciąży, niedociśnieniem (ponieważ obniża ciśnienie krwi), i atoniczny zaparcia, zapalenie błony śluzowej żołądka hypoacid.

Przedłużonym wlewy przerobie owoców kasztanowca jest wysoce pożądane, aby monitorować poziom protrombiny (wskaźnik protrombinowy PTI we krwi), ze zmniejszeniem wskaźnika zakończenia leczenia, ponieważ możliwe jest odkrycie krwawienia.

Jeśli artykuł jest o leczeniu ludowej owoców Buckeyes wydawało przydatna, naciśnij sieciach społecznościowych, będą Ci wdzięczni.

Share →