Leczenie koklusz

Leczenie koklusz

Hospitalizacji się głównie dzieci pierwszej połowie z ciężką ciężkości choroby ze względu na ryzyko bezdechu i poważnych powikłań. Hospitalizacji u dzieci starszych jest prowadzona zgodnie z ciężkością choroby oraz ze względów epidemiologicznych. Jeśli występują powikłania wskazania hospitalizacji zależy od ich masy, niezależnie od wieku.

Niezbędne do ochrony pacjentów przed nadkażenia.

Ciężkie objawy infekcji krztuścowi (zaburzeń rytmu głęboki oddech i zespół entsefalny) wymaga reanimacji, tj. K mogą być groźne dla życia.

Chiński połączenia krztusiec "Kaszel sto dni"Wskazują, że czas trwania choroby. Kaszel może posiadać więcej niż trzy miesiące. Próby leczenia pacjentów z krztuścem fantastycznych środkami transportu (transport pojazdów w tunelach kolejowych, wspiąć się na pokładzie samolotu, lokale w komorze ciśnieniowej) nie zawsze ułatwiają choroby.

W każdym czasie, w leczeniu pacjentów z lekarzami krztuśca dużą uwagą obschegigienicheskih rozpoczął – tryb, opieki i żywienia.

Usunięte krztusiec nie wymaga leczenia. To wystarczy, aby wyeliminować bodźce zewnętrzne, aby zapewnić spokój i dłuższy sen zakażone osoby.

W łagodniejszych postaciach, można ograniczyć czas trwania pobytu na świeżym powietrzu oraz niewielką liczbę objawowych wydarzeń w kraju. Zwiedzanie powinno być codziennie i długotrwałe.

Pomieszczenie, w którym pacjent powinien systematycznie wietrzyć i temperatura nie przekracza 20 ° C

Podczas kaszlu potrzebę podjęcia dziecko w ramiona, głowę skłonił się lekko.

Gdy nagromadzenie śluzu w jamie ustnej powinna być wydana w ustach dziecka palcem, owinięty gazą netto.

Pacjenci są zachęcane do karmienia mało i często. Żywność powinna być pełna i wystarczająca kaloryczne i wzmocnione. Częste wymioty dziecka powinny zakończyć karmienie po 20-30 minutach po wymiotach.

Recepta antybiotyki przedstawiono w przypadku małych dzieci, z ciężkich i skomplikowanych form krztuścowi w obecności współistniejących chorób w dawkach terapeutycznych do 7-10 dni. Najlepszy efekt mają ampicylinę, gentamycynę, erytromycyna. Antybiotykoterapia jest skuteczna tylko w początkowych etapach nieskomplikowany koklusz, katar i nie później niż w terminie 2-3 dni choroby konwulsyjne.

Stosowanie antybiotyków w kurczowego okres krztuścowy wskazane w kombinacji z krztuścem ostrych chorobach wirusowych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, zapalenie oskrzelików, w obecności przewlekłego zapalenia płuc. Jednym z głównych wyzwań – walka z niewydolnością oddechową.

Najbardziej odpowiedzialna leczenie ciężkiej krztuścowi u niemowląt. Potrzebujesz tlenoterapii za pomocą systematycznego dostarczania tlenu, oczyścić drogi oddechowe śluzu i śliny. Jeśli poszkodowany nie oddycha – śluz ssące z dróg oddechowych, wentylacji. Gdy objawy zaburzeń mózgu (drżenie, drgawki krótkie, wzrosła lękowych) ustalone seduksen oraz w celu odwodnienia – Lasix lub siarczan magnezu.

Dożylnie podawano 10 do 40 ml 20% roztworu glukozy z 1-4 ml 10% roztworu glukonianu wapniowego, aby zmniejszyć ciśnienie w krążeniu płucnym i poprawy drożności oskrzeli – aminofiliny, dzieci zaburzeń nerwicowych – Drugs bromem prześwitu, waleriana.

W leczeniu krztuśca są stosowane leki przeciwhistaminowe (difenhydramina suprastin, Tavegil), aerozoli do inhalacji witaminy enzymów proteolitycznych (himopsin, chymotrypsyna), która ułatwia odkrztuszanie lepkiego śluzu, mukaltin.

Niekonwencjonalne metody leczenia mogą być stosowane w następującym składzie: 500 g obranych i posiekaną cebulą, 50 g miodu, 400 g cukru na litr wody do gotowania w niskiej temperaturze przez trzy godziny. Ciecz do ochłodzenia i wlano do zakorkowany butelki. Weź 4-6 art. l. dziennie.

Leczenie objawowej parakoklyusha.

Share →