Leczenie mózgowym miażdżycy mózgu ...

Leczenie miażdżycy tętnic mózgowych mózgu, leczenie zacieranie miażdżycę dolnych

Co to jest miażdżyca?

Miażdżyca może być słusznie nazywany jedną z głównych przyczyn śmierci w naszych czasach, jednak mimo to dokładne przyczyny tej choroby nie są jeszcze znane. Jednakże, z wielką pewnością, mówią naukowcy o wpływie czynników dziedzicznych, dieta, odżywianie, styl życia, ludzi na ryzyko wystąpienia objawów miażdżycy i chorób, które są jej bezpośrednie skutki.

Atherosclerosis, to znaczy tak zwane płytka miażdżycowa na wewnętrznych ścianach naczyń krwionośnych, tętnice wpływa na różne, i mózgu (mózgowe stwardnienie tętnic) i dolnych (stwardnienie tętnic zarostowe) i łysinki tworzone na ścianach aorty i tętnice wieńcowe serca. Bez czasie leczenia miażdżycy tętnic kończyn dolnych mogą spowodować zgorzel, miażdżycy naczyń wieńcowych i aorty – zawał mięśnia sercowego, choroba niedokrwienna serca. Miażdżyca naczyń mózgowych powoduje udar mózgu.

Oczywiście, opisane powyżej, skutki miażdżycy może spowodować śmierć osoby, a jednak pamiętam, nie wszystkie możliwe warianty tej niebezpiecznej choroby! Leczenie tej choroby, jeśli rozwinęła, jest życiową koniecznością, ale profilaktyka może pomóc zachować zdrowie i życie jest o wiele tańsze i bardziej wydajne, więc to musi być przeprowadzane, począwszy od najmłodszych lat, kiedy objawy zmian w naczyniach nie są jeszcze dostępne.

Czynniki wpływające na rozwój choroby, o zapobieganie i leczenie miażdżycy mózgu mózgu i miażdżycę tętnic kończyn dolnych. oraz Miażdżyca aorty. omówimy w tym artykule.

Czynniki ryzyka miażdżycy

Uważa się powszechnie, że niedożywienie to jeden z najważniejszych czynników w rozwoju tej choroby, oraz w niedożywienia zrozumieć nadmiernego spożycia tłuszczów zwierzęcych. Z punktu widzenia nowoczesnych pomysłów na zdrowe odżywianie. to nie jest tak.

Na podstawie tej teorii, wiele osób zacznie unikać spożywania tłuszczów zwierzęcych, ale kluczowym słowem w zdaniu napisane – «nadmiar», Praktyka pokazuje, że podwyższone LDL we krwi i bardzo małej gęstości (czyli dokładnie substancje, których obecność we krwi prowadzi do tworzenia płytek) zazwyczaj nie jest obserwowane u osób, które zużywają mniej kalorii niż wydać, nawet jeśli ich dieta zawiera znaczące tłuszcz zwierzęcy. To już dawno udowodniono, że nieodpowiednia dieta kalorii – Przepis na długowieczność!

Ale z warzyw tłuszcze trzeba być ostrożnym. Przykład – USA. Pomimo faktu, że tłuszcze roślinne tworzą lwią tłuszczów spożywanych przez Amerykanów, kraj ten ma silną przewagę liczby osób cierpiących na otyłość i miażdżyca, objawy, które są obserwowane u ludzi, którzy starają się unikać tłuszczów zwierzęcych.

Współczesne poglądy na temat roli medycyny węglowodanów są również zmienić – Badania ekspertów europejskich i amerykańskich powiedzieć, że w metabolizmie lipidów wpływa na białka zbóż, w szczególności glutenu, z których najwięcej znajduje się w pszenicy.

Tryb psycho-emocjonalnych ludzkiego życia, oczywiście, ma bardzo silny wpływ na ryzyko rozwoju choroby. Siła, która jest przyczyną częstych i gwałtownych zwężeń naczyń krwionośnych, stwarza warunki do osadzania na powierzchni wewnętrznej płytki. Znane są przypadki śmierci z zawałem mięśnia sercowego, więźniów osadzonych w obozach koncentracyjnych, a odkrycie ich ciała wykazywały silną obecność miażdżycy aorty i tętnic wieńcowych, a to – w warunkach całkowitego głodu!

Obserwacje te, przy okazji, także w wątpliwość stopnia wpływu tłuszczów zwierzęcych w diecie człowieka na rozwój jego miażdżycy.

Palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu – czynniki znacznie zwiększają ryzyko zachorowania na choroby i dymu tytoniowego, a reakcje kaca doprowadzić do gwałtownego i długotrwałego skurczu naczyń, z ryzykiem tętnic wieńcowych i aorty. Według niektórych raportów systematyczne stosowanie małych ilości naturalnego alkoholu (dry czerwonego wina, na przykład), przeciwnie, co znacznie zmniejsza ryzyko rozwoju choroby. Tak więc, we Francji, gdzie kultura konsumpcji wina opracowany bardzo wysoki we wszystkich segmentach populacji, częstość występowania jest znacznie niższy niż w innych krajach, gdzie ludzie piją głównie mocny alkohol.

Dziedziczność. Czynniki dziedziczne nie są w pełni znane, ale nie jest dobry powód, aby wierzyć, że ludzie, którzy mają krewnych cierpiących z powodu miażdżycy mózgu, albo trzeba być ostrożnym, uważaj na ich sposób życia, do prowadzenia profilaktyki.

Zapobieganie miażdżycy

Zapobieganie miażdżycy, w rzeczywistości, należy wziąć pod uwagę wspomniane powyżej przyczyny choroby, i powinny zawierać:

  • Normalizacja stanu psycho-emocjonalnego, wyeliminowania lub zminimalizowania sytuacji stresowych, monitorowanie ośrodkowego układu nerwowego;
  • Rzucenie palenia tytoniu, nadużywania alkoholu;
  • Utrzymanie zdrowego stylu życia, który obejmuje odpowiednie ćwiczenia, które pomogą spędzić kalorii pochodzących z żywności i szkolić układu sercowo-naczyniowego;
  • Umiarkowana dieta, ograniczenie węglowodanów rafinowanych i olejów roślinnych (z wyjątkiem oliwy z oliwek), uniknięcia lub zminimalizowania zużycia bezglutenowe;
  • Regularne monitorowanie przez lekarza, dostarczanie analiz na lipoprotein i trójglicerydów (lipidogram).

Leczenie miażdżycy w WZA Clinic

Przed rozpoczęciem leczenia miażdżycy, jest konieczne wykonanie diagnostyczne dla określenia stopnia zaawansowania choroby, miejsca lokalizacji płytek do identyfikacji czynników przyczyniających się do rozwoju choroby. Diagnoza zawsze zawiera profil lipidowy – badania krwi cholesterolu i jej składniki, badanie pacjenta, jak również specjalne procedury diagnostyczne:

  • Ultrasonograficzne serca, narządów wewnętrznych;
  • Rezonans magnetyczny mózgu;
  • (Badanie rentgenowskie różnych naczyń krwionośnych) angiografii;
  • Doppler naczyń krwionośnych;
  • Inne działania diagnostyczne.

Oczywiście, że jest rozpoznanie jakości i przeprowadzić skuteczne i ukierunkowane leczenie jest możliwe tylko w nowoczesnej, dobrze wyposażonej klinice, obsadzone przez wysoko wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów.

Z dumą możemy powiedzieć, że GMS Clinic – właśnie takie kliniki. Wyposażony w najnowsze w dziedzinie nauk medycznych, ma doskonałe specjalistów, którzy nie tylko posiadają udanego leczenia, ale również tak dokładnie odkryć przyczyny choroby, powiedzieć o środkach zapobiegawczych, które należy stosować w celu zmniejszenia ryzyka miażdżycy w przyszłości.

Wykonujemy zarówno leczenia medycznego i chirurgicznego, w zależności od rodzaju i stopnia choroby u danego pacjenta. I mózgu i miażdżyca mózgu miażdżyca tętnic zarostowe kończyn dolnych są uleczalne, ale, oczywiście, leczenie będzie o wiele bardziej skuteczne w odpowiednim czasie leczenia do nas, w WZA Clinic!

Umówić się z naszymi ekspertami. dowiedzieć się, w jaki sposób i gdzie można zrobić badanie krwi na poziom cholesterolu, zadać inne pytania, możesz zadzwonić +7 495 781 5577 lub podjechać do naszej kliniki (adres i kierunki są w sekcji Kontakty).

Masz pytania?

Uzyskać szczegółowe informacje na temat usług i cen oraz umówić się na spotkanie można wywołać przez całą dobę +7 495 781 5577. Informacje o lokalizacji naszej klinice i mapę lokalizacji można znaleźć w dziale kontakt.

Share →