Leczenie osteoporozy u kobiet

Leczenie osteoporozy u kobiet

Większość ludzi nie są poważne o problemie osteoporozy. Ale w rzeczywistości, statystyki pokazują, że choroba jest bardzo częstą przyczyną zgonów i niepełnosprawności w tym parametrze zajmując czwarte miejsce wśród różnych chorób, ustępując jedynie chorobom układu krążenia, raka i cukrzycy. Co najważniejsze, w ostatnich latach, choroba rozprzestrzenia się szybciej, stając epidemii.

Leczenie i zapobieganie osteoporozie u kobiet, które nie są skomplikowane, ale, niestety, zbyt często ignorowane dopóki choroba przechodzi w późniejszych etapach, co kruche kości i stawów kręgosłupa.

Dlaczego ludzie nie są poważne o tej chorobie? Przyczyna leży w insidiousness choroby, która rozwija i bezobjawowe, nie zdradzając swojej obecności. Nie ma ból lub dyskomfort, choroba nie powoduje żadnego dyskomfortu, a psychologia większości ludzi jest to, że nie będą się martwić o problemy z tkanką kostną, jeśli nic nie boli. I ta obojętność jest utrzymywana do czasu wyniku osłabienia kości złamania nie nastąpi.

To jest to, co jest niebezpieczne osteochondrosis – kiedy ona się objawia, że ​​jest już bardzo trudne do wyleczenia. Jest zatem skuteczne leczenie w danym przypadku – do zapobiegania chorobie.

„Porowata kości”

Osteoporoza dosłownie oznacza „porowatą kość”. Trudno pochodzić z kombinacji słów, dokładniej odzwierciedlać problem, który występuje w wyniku choroby. Wraz z rozwojem osteoporozy stopniowy spadek gęstości kości, obniżenie masy kości, powodując straty sił.

W tym samym czasie mogą być dotknięte niemal wszystkie kości i jednocześnie zwiększa ryzyko złamań, nawet w codziennych sytuacjach, takich jak miejsce stałego wykonywania lub nie bardzo mocnych ciosów.

W osteoporozie kości jest ługowanie

Z rozwojem choroby zmniejsza się zawartość minerałów tkanki kostnej, proces ten nazywany jest „wymywania”. W wyniku pozyskiwania porowatą strukturę kości i tracą wytrzymałość. W tym procesie, nawet wymyślone szczególny termin – osteopenia, oznacza to zmniejszenie gęstości kości.

Na ogół gęstość human bone do osiągnięcia maksimum 30 lat. Po 35 latach, proces jest odwrócony – gęstość zaczyna spadać. Przyczyny takiego stanu może być wiele, a proces ten jest ściśle indywidualne, bo to zależy od wielu czynników.

Statystyki pokazują, że ponad 30 procent kobiet cierpi z powodu tej choroby. To dlatego, że ludzie się osteoporozy w wieku złamań, które rzeczywiście stać się wyrokiem śmierci, łączenia mężczyznę do łóżka. Powoduje poważne powstanie osteoporozy śmiertelności wśród osób starszych.

Możliwe jest wykrycie tej choroby na wczesnym etapie?

Biorąc pod uwagę insidiousness choroby (rozwoju bezobjawowe) powstaje pytanie – może wykryć osteoporozę na wczesnym etapie?

Ta metoda diagnozowania istnieje densytometrii, który reprezentuje ultradźwięków. Ujawnia zmniejszenie gęstości kości o 3-5 procent. Dla porównania, X-ray nie jest w stanie wykryć spadek gęstości kości, mniej niż 25-30%.

Istnieją również dowody na pojawienie się tej choroby. Mimo iż są one pośrednie, ale należy zwrócić uwagę. Pierwszy z nich to ograniczenia wzrostu. Jeśli wzrost spadła o więcej niż 1 cm – powinno się do specjalisty, to całkiem poważny znak.

Jako znak pośrednie osteoporozy może być skrzywienie kręgosłupa.

Najbardziej powszechne i widoczne objawy w innych przypadkach są ból w odcinku lędźwiowym i piersiowym kręgosłupa, co może zwiększyć po treningu lub dłuższy pobyt w jednej pozycji. Może pojawić się zmęczenie i zmniejszenie wydajności.

Nie uzasadnia się, twoja metoda diagnozowania, jak kontrolować stężenie wapnia we krwi. W osteoporozie, poziom wapnia nie jest zmniejszona, ale jest obsługiwany przez faktu „wymywanie” tkanki kostnej.

W ogólnym przypadku należy zasięgnąć porady ekspertów w przypadku, jeśli którykolwiek z powyższych objawów, lub jeśli miał dwa lub więcej złamań, szczególnie jeśli wiek przeszedł do 40. Jest to dość poważny powód, aby badania na choroby osteoporozy. Kobiety również muszą przejść pełną czek na objawy osteoporozy w ciągu 2-3 lat po menopauzie.

Co powinno się leczyć?

Nie trzeba dodawać do leczenia tej choroby jest bardzo długi i skomplikowany proces. Przede wszystkim wybrane diety (dieta), które powinny pomóc w przywróceniu metabolizmu i ciała wystarczającej do uzyskania „budulca” (wapń i witaminy) w celu przywrócenia masy kostnej. Ponadto opracowany indywidualny zestaw ćwiczeń terapeutycznych.

Zaleca się, aby wziąć kąpiel słoneczną, ale w rozsądnych granicach.

Jeśli chodzi o leczenie „uruchomiony” form osteoporozy, to nie jest na tyle bez leków. Podstawowe leki w tym przypadku znowu suplementy wapnia i witaminy D. bez nich w leczeniu tej choroby jest po prostu niemożliwe.

Ponadto, lekarze są prawie zawsze przepisywane jeden lub więcej leków, które hamują niszczenie kości, dając organizmowi szansę na zbudowanie masy kostnej. Istnieją leki stymulujące rozwój tkanki kostnej. Ale oni mają swoje wady – są one dość trudne w obsłudze i bardzo tanie. Jednakże, ich wykorzystanie do leków, które hamują utratę kości, które nie zawsze są skuteczne. Niektórzy pacjenci przyjmujący bisfosfoniany również w osteoporozie (ale posiadają szereg skutków ubocznych)

Jednakże wszystkie leki stosowane w leczeniu osteoporozy omówione w innym artykule w serwisie.

Wracając do kwestii zapobiegania tej chorobie, chcę podkreślić wielkie znaczenie odrzucania złych nawyków, takich jak palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu. Ważne czynniki w zapobieganiu osteoporozie i ma całkowitą aktywność fizyczną, w których obciążenie wszystkich kości szkieletu powinny być wystarczające, ale nie nadmierne.

Warto zauważyć, że jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów, aby zapobiec spadek gęstości kości. Nawiasem mówiąc, proces ten jest prawdopodobnie „wymywanie” astronautów i ludzi, którzy są „przyklejone” do łóżka. Jak się okazuje, właśnie dlatego, że nie są one coraz wymagane obciążenia.

Podsumowując

Tak, chcę doprowadzić uroczystą sumę wszystkich powyżej. Jak widać, ta choroba jest trudna do wyleczenia, ale jest to możliwe. W każdym razie, ta choroba nie jest gwarantowana „występ” do jego wieku.

Aby nie cierpieć z powodu tej choroby w przyszłości to zrobić zapobiegania i nie zapomnieć przyczyny osteoporozy. Czy to, że:

  • złe nawyki (alkohol i palenie tytoniu);
  • Siedzący tryb życia, brak aktywności fizycznej;
  • nadużywanie różnych diet i niezdrowej diety;
  • Stosowanie hormonalnych leków;
  • zaburzenia trzustki i tarczycy, problemy trawienne;
  • Zmiany hormonalne (menopauza);
  • zaburzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego.
Share →