Leczenie POChP

Leczenie POChP

Palenie, a raczej dymu tytoniowego trujące uszkodzenia komórek błony śluzowej oskrzeli, obejmujących naszą wdychanie pyłu i smog, przemysłowych, niebezpiecznych chemikaliów, predyspozycje genetyczne i choroby zakaźne układu oddechowego – czynniki ryzyka, które przyczyniają się do rozwoju POChP. Postępuje się z roku na rok od dnia pojawienia, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD) charakteryzuje się upośledzeniem przepływu powietrza przez drogi oddechowe (niedrożność oskrzeli sobie).

Jak to choroba płuc

Mechanizm choroby jest w następujący sposób: ze względu na wpływ na organizm wirusów, mechaniczne podrażnienia dróg oddechowych chemicznych lub zwiększa tworzenie słabo oddzielonych wydzieliny oskrzelowej. Że jest pożywką dla bakterii. Ponadto, przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD) charakteryzuje się uszkodzeń komórek naruszając w plwocinie i tym samym utrzymywanie stałej zapalny.

Głównymi objawami są intensywne i mokry kaszel, duszność, stale rośnie. Najbardziej niebezpieczną, przewlekła obturacyjna choroba płuc, że w źródle nie pokazano na rysunku, płynie bardzo powoli, w ciągu roku, a objawy występują tylko w okresach ciężkich fazie zaostrzenia choroby.

Co jest leczenie POChP

Leczenie tej choroby jest podzielony na dwa sposoby leczenia COPD nie farmakologiczne i farmakologiczne sposób. Wybór jednej z nich jest spowodowana przez stadium choroby. Współczynnik ten wpływa również na intensywność obróbki.

Ale w zasadzie, o ile wymaga terapii medycznej choroby we wczesnych stadiach jest zalecane, aby zawsze łączyć ze nemedmkamentoznimi metod leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, a mianowicie tlenu i szkolenia dróg oddechowych.

Podstawą walki z narkotykami chorób układu oddechowego są leki rozszerzające oskrzela działanie. Wraz z nimi, w leczeniu COPD aktywnie z wykrztuśne i hormonalnej inhalatorów. Są ważnymi szczepionek ochronnych przeciwko ostrych zakażeń układu oddechowego, a także, przede wszystkim, na grypę.

Środki rozszerzające oskrzela są bardzo ważne w leczeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc jest wynikiem właściwość znacznie zmniejszają przejawy kaszel i duszność. Wśród inhalacji korzystne są te, które są najbardziej długotrwały efekt. Jest leczenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc lepiej i łatwiej tolerowane niż stała część stosowania dużych ilości leków samym kierunku.

W ostatniej dekadzie, trend zwiększoną śmiertelność z powodu chorób układu oddechowego. A statystyki nadal rosną nieubłaganie. Ważne jest, aby pamiętać, że przewlekła obturacyjna choroba płuc POChP wymaga stałej zapobieganie i długotrwałe leczenie docelowe, ponieważ choroba pojawiła, jest już nieodwracalne. Dlatego ważne jest, aby dołożyć wszelkich starań, aby zapobiec pojawieniu się pierwszego i że jego leczenie nie później stać się sposobem na życie.

Leczenie POChP przy użyciu tradycyjnej terapii

Prawidłowe leczenie środków POChP ludowych jest wybrać te składniki ziołowe, które przyczyniłyby się do skraplania plwociny, zwiększając odstępy pomiędzy zaostrzeń remisji choroby, a tym samym ułatwić dróg oddechowych. Podstawą leczenia POChP środków ludowej – Korzystanie z przydatnych właściwościach roślin do walki z chorobami. Tak, od dawna wiadomo, że wiele ziół zestawy mogą strzelać skurcz oskrzeli.

Ich skład niezmiennie to korzeń lukrecji, młody kory Viburnum i pierwiosnka, a także różne zioła.

Ze względu na jego wydajność, szczególne miejsce w leczeniu POChP środków ludowej zajmują wdychania. Ich skład liści eukaliptusa zazwyczaj zamieszczane, rumianek, szałwia, nasion lnu, lipy i malwy kwiaty. Ponadto, składniki te są szeroko stosowane do wytwarzania naparów i wywary.

Ponieważ tradycyjne metody leczenia POChP aktywnego korzystania i czosnek, tymianek, liście żywokostu, młodego kory i drewna wiązu mrówek, koniczyna czerwona kwiaty, Świetlik, itp

Wykrztuśne i silne działanie przeciwzapalne mają opłat dla zapobiegania i leczenia POChP. W ramach pierwszej powinny przeważać eukaliptusowy, lipy i rumianku w równych częściach. Na drugim dobrze nadaje się wywar z szałwii i majeranku (100g) w połączeniu z rumianku i malwy (200g).

Elementy te należy zaparzyć w 200 ml wrzącej wody i zaparzać przez około 40 minut.

Skuteczne leczenie przewlekłych chorób płuc zaostrzenie choroby dobrze nadaje wywaru o następującym składzie: 300 g nasion lnu w połączeniu z 100 g kwiatów rumianku i malwy, lukrecji, anyż owoców 400 ml wrzącej wody. 2 łyżki nalegać 20 minut.

Dużym plusem jest fakt, że zarówno terapeutycznego środków POChP ludowych wzmacnia system odpornościowy jako całości. A co najważniejsze, są one całkowicie bezpieczne, z wyjątkiem niektórych przeciwwskazań, takich jak choroby autoimmunologiczne, itp ..

To przyczynia się do powstania i rozwoju choroby

W ciężkich stadiach POChP nie powinien opierać się wyłącznie na tradycyjnych metod zwalczania choroby. Efektywność i skuteczność w leczeniu POChP jest znacznie zwiększona w połączeniu z tradycyjnych środków folk fizjoterapii i metod medycznych.

Zawody z branży przetwórstwa chemicznego, kolejowego i innych podobnych obszarach potencjalnie niebezpieczne dla układu oddechowego człowieka i zagrażają wygląd ciała i stopniowy rozwój utajonej Przewlekła obturacyjna choroba płuc POChP. Należy pamiętać, że wcześniej diagnoza, tym lepiej. Dlatego też, należy stale dbać o zdrowie, w okresach wzrostem czasu trwania i częstotliwości wirusowych chorób zakaźnych, obserwowanych przez lekarza przez długi okres czasu.

POChP: «historia choroby»

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (COPD) – jeden z kilku chorób zakaźnych, które w ostatnich 15-20 lat, wykazała znaczny wzrost populacji w wielu krajach. Pierwsze próby klasyfikacji chorób oskrzelowo systemu dokonano w początku 19 wieku, gdy warunki «zapalenie płuc» i «zapalenie oskrzeli», W 1826 roku został po raz pierwszy opisany przez obraz osłuchiwanie zapalenie oskrzeli, a w 1838 roku znany rosyjski lekarz D. Sokolski w swojej pracy dał opis innej choroby – zwłóknienie płuc.

W tym czasie, prowadzące naukowcy zakłada się, że podstawa w rozwoju wielu chorób dolnych dróg oddechowych, który wpływa na wartość zwłóknienie tkanki płuc i został nazwany «przewlekłe zapalenie płuc śródmiąższowe»,

W następnych dziesięcioleciach, badania i leczenie POChP były poświęcone kilkudziesięciu prac naukowych na całym świecie. W szczególności, znaczącego wkładu rosyjskiego lekarza Ivan Davydovsky że choroby takie jak ropień płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozstrzenie oskrzeli, zwłóknienie płuc i przewlekłe zapalenie płuc uznawane za «przewlekłe nieswoiste gruźlica płuc»,

W 2002 roku, profesor A. Kokosov opublikowane prace na temat historii medycznej POChP, z którego wynika, że ​​okres przedwojenny (1930) w sowieckiej lekarza wyraźnie docenił podstawowej nieżytów przewlekłe zapalenie oskrzeli. To jest brak terminowego i właściwego leczenia POChP wykazały się podczas II wojny światowej, kiedy ciężki wysiłek fizyczny, stres ekspozycji na zimno i wzrost chorób serca płucnego w starszej grupie wiekowej żołnierzy. Po wojnie, fakt ten nie miał wiele warsztatów i działań lekarzy i profesor VN

Winogradow został po raz pierwszy zaproponowany termin «przewlekłe nieswoiste choroby płuc» (COPD), przy czym w tym czasie jest określenie nie w szerokim zakresie.

Ten sam termin „przewlekła obturacyjna choroba płuc” ukazał się pod koniec 20 wieku i został interpretować w znaczeniu zbiorczym, który zawiera «środowisku pośredniczy przewlekłe choroby dróg oddechowych z przeważającym udziałem dalszej drogi oddechowe z częściowo odwracalnej obturacji, znamienny tym, progresji i zwiększenie przewlekłej niewydolności oddechowej» (POChP. Historia choroby Babanovowi SA Averin – ed.).

W ostatnich latach zagadnienia diagnostyki i leczenia POChP wielokrotnie podnoszone przez naukowców. Obecnie najważniejsze przejawy objawowe przewlekłej obturacyjnej choroby płuc POChP należą kaszel, odkrztuszanie plwociny i duszność. Ta sama choroba jest zdefiniowany jako «…Choroba charakteryzuje się częściowo nieodwracalnej obturacji dróg oddechowych.

Ograniczenie przepływu powietrza jest zazwyczaj postępujące ma charakter stały i ze względu na nieprawidłowe odpowiedzi zapalnej tkanki płuc na stymulację przez różne patogenne cząstek i gazów»,

Share →