Leczenie przepukliny pachwinowej bezpośredniego

Leczenie przepukliny pachwinowej bezpośredniego

Przepuklina – HERNIAS.ru

Wiadomo, że przepuklin pachwinowych są dwa rodzaje: bezpośrednie i ukośne. Ukośne przepuklin pachwinowych są prawie zawsze wrodzony rozszczep i związane proces otrzewnej, które pokryte jajko i spadł z nim w mosznie. Oznacza to, że w otrzewnej pachwinowego kanał już znajduje się w formie „pustego woreczka”, która w pewnych warunkach może być wypełnione zawartością (zwykle pętli jelita). Nazwa „Spit” wywodzi się z tego, że wejście i wyjście kanału pachwinowego nie są dokładnie naprzeciw siebie w odniesieniu do grubości ścianki brzusznej.

Dlatego sam kanał jest ukośnie przez powłoki brzuszne (po stronie wewnętrznej ściany brzusznej w kanale wejściowym znajduje się powyżej i nieco na zewnątrz od kanału wylotowego, który znajduje się pod skórą w pobliżu moszną). Dzięki tego kanału przechodzącego przez układ przepukliny to nazywa ukośne.

Bezpośredni przepukliny pachwinowej ma innego pochodzenia. Ten typ przepukliny występuje wtedy, gdy „pęknięcie” elementów otrzewnej i ściany brzusznej za pomocą występu z pachwiny kanał, czyli zewnętrznego pierścienia pachwinowego bezpośrednio pod skórą. Dokładniej, jest anatomiczne występ otrzewnej poprzez edukację dalej wewnętrznej pachwinowego dołu (fovea inguinalis przyśrodkowego). Przepuklina wnika do kanału pachwinowego jest powrózka nasiennego przez pachwiny luki.

Tak więc przepuklina zwykle nie spada do moszny. Jedynymi wyjątkami są duże przepukliny.

Rysunek 1. Maksymalna schematycznie w prawej pachwiny kanał. Strzałka 1 przedstawia wewnętrzny pierścień pachwinowy umieszczoną na wewnętrznej powierzchni ściany jamy brzusznej. Strzałka 2 pokazuje zewnętrzny pierścień pachwinowy znajduje się pod skórą na zewnętrznej stronie ściany brzusznej.

Ciekawostką jest fakt, że w męskiej populacji jako całości przepuklin pachwinowych występują u około 1-2% przypadków, podczas gdy u kobiet wskaźnik urodzeń jest 25 razy niższa. Fakt ten jednak jest dość zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że kobiety wrodzona przepuklina pachwinowa praktycznie nie występuje, a dla mężczyzn stwierdzono w ponad 80% przypadków przepuklin pachwinowych.

Tak więc, bezpośrednim przepuklina pachwinowa jest mniej powszechne niż warkocz. Głównym powodem jest fakt, że przepuklina oplot dość powszechne wady wrodzone, a zatem tylko należy wypełnić w odniesieniu do worka przepuklinowego, który już istnieje. Bezpośredni pachwinowa zawsze nabyte tak potrzeba opracowania bardziej surowych warunkach, co prowadzi do znacznego zwiększenia ryzyka przepukliny worka.

Takie warunki obejmują znaczące osłabienie ściany brzucha i zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej.

Osłabienie ścianki brzusznej ze względu na występowanie przyczyn ścienienia warstwy mięśniowej cięgna i rozcięgna. Dzieje się to na skutek braku aktywności fizycznej (siedzący tryb życia), w tym przypadku przyczynić się do chorób i zmian związanych z wiekiem. Wzrost ciśnienia w jamie brzusznej zazwyczaj wiąże się ze zwiększeniem wagi ciała, skłonność do zaparcia, rozwój pewnych chorób.

Przepuklina sama nie przejdzie. Nawet jeśli vpravimoy, sam przepuklinowego pierścień nie jest zamknięty, co oznacza, że ​​choroba mogła się rozwijać i powodować komplikacje. Pozbądź się przepukliny może tylko chirurgicznie.

Leczenie przepuklin pachwinowych jest bezpośrednio defekt w zamknięciu, które uniemożliwia występ otrzewnej przez wady powłok brzusznych. Hernioplasty (zszywające przepukliny) jest przede wszystkim w celu przywrócenia integralność ściany brzusznej. Istnieją dwie opcje odzyskiwania:

  1. Zamknięcie wady do minimalnej wielkości, która jest zwykle wykonywana za pomocą rozcięgna ścięgna. Na przykład „cera” Chociaż skuteczne w wielu przypadkach, nie zawsze stosuje się.
  2. Naprawa przepukliny za pomocą specjalnego „łatkę”, który jest często cechą rodzaju dalej „siecią”. Czasami uciekania się do jednoczesnego stosowania obu metod leczenia.

Nowoczesnej chirurgii, niezależnie od sposobu kanału sztucznego jest zastosowanie techniki endoskopowej, który umożliwia przy minimalnej uraz ściany brzucha w celu osiągnięcia maksymalnego efektu.

Złóż wniosek o traktowanie

Share →