Leczenie przepukliny

Leczenie przepukliny

Klinika „Unia” korzysta z najnowszych technik chirurgicznych i metody leczenia zachowawczego przepuklina dysku. Oferujemy leczenie delikatne, szybkie i wysokiej jakości, która zabierze Cię z powrotem do aktywnego życia w krótkim czasie.

Rozpoznanie przepukliny

Na pierwszej konsultacji możemy zbadać pacjenta, przeprowadzić badanie neurologiczne, który pozwala na określenie dokładnej stadium choroby i nadać kierunek diagnozy:

Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI)

Dokładny sposób diagnozy, która pozwala nie tylko zidentyfikować wykształcenie przepuklinowego, ale umożliwia również dokładne określenie stadium choroby, patrz stanu kręgosłupa, przy czym kierunek występu płyty. Ponadto, za pomocą rezonansu magnetycznego, możemy rozwijać najbardziej murowany sposób leczenia przepukliny dysków. Ten bezpieczny i bezbolesny sposób dziś uważany jest za „złoty standard” w diagnostyce chorób kręgosłupa.

Tomografia komputerowa (CT)

Jest stosowany w przypadku, gdy pacjent jest przeciwwskazane terapii rezonansu magnetycznego (na przykład, jeśli rozrusznik).

RTG i USG

Pozwala na określenie przyczyn, które doprowadziły do ​​powstania przepukliny występu – zmiany kręgów, ich odkształcania, traumatyczne zmiany.

Przepukliny – choroby, która występuje w postaci zasady, na tle rozwoju choroby zwyrodnieniowej dysku, lub po kontuzji.

Rodzaje przepuklin

Główne funkcje krążków międzykręgowych jest zapewnienie mobilności kręgosłupa i amortyzacji obciążeń występujących podczas aktywności fizycznej. Podczas rozwoju choroby zwyrodnieniowej dysku, lub pod wpływem czynników ujemnych płyta traci swoją elastyczność i giętkość, a jego zewnętrzna powłoka jest zniszczona. Gdy w obszarze kanału kręgowego na zewnątrz wewnętrznego rdzenia płyty, która zaczyna wywierać nacisk na rdzeń kręgowy – jest to przepuklina.

Ciśnienie to powoduje ból i różnych objawów neurologicznych.

Przepuklina kręgów szyjnych

W większości przypadków choroba rozwija się ostro – ból w szyi rośnie i po kilku godzinach zaczyna dać ostrza, klatki piersiowej, obręczy barkowej, ramienia. Silnik pracuje na szyi i ramienia są ograniczone, poddavlivat tętnice kręgowe i przepływ mózgowy jest zakłócony, co prowadzi do zawrotów głowy i bóle głowy. Gdy pozycja bólu zwykle wzmocnione. Wybór terapii zależy od stadium choroby.

Więcej na tej stronie.

Przepuklina klatki piersiowej

Przepukliny w odcinku piersiowym zaczyna rozwijać kompresji (kompresja) rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych. Prowadzi to do bólu w klatce piersiowej, między żebrami na grzbiecie. Piersiowe może przepuklina wywołać rozwój chorób serca, układu oddechowego, żołądkowo-jelitowego.

Leczenie przepukliny dysku piersiowej jest najczęściej konserwatywne. Zabiegi chirurgiczne stosowane w skrajnych przypadkach, gdy nie jest stała nieznośny ból i zaburzenia neurologiczne. Więcej na tej stronie.

Leczenie przepukliny lędźwiowej

Share →