Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

Jak leczyć przewlekłe zapalenie trzustki ludowych środków

Dzień dobry Państwu, drodzy czytelnicy bloga. Dziś będzie można spotkać się z metodami Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki środki folk. Zapalenie trzustki — Choroba jest bardzo powszechne, wpływa na trzustkę, która odgrywa ważną rolę w fermentacji, a nie tylko… Po pierwsze, daje soku trzustkowego do dwunastnicy bogaty w enzymy trawienne, a po drugie, sprawia, że ​​hormon insulinę, która przywiązuje znaczenie w metabolizmie.

Dlatego usterka trzustki, która jest wyrażona w zapalenie trzustki . może powodować Cukrzyca . Według współczesnych statystyk medycznych na świecie cierpi z powodu zapalenia trzustki kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni.

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

● Podczas zaostrzenia lechenienapravleno trzech ważnych kierunkach — jest zimno, głód i spokój. Przed pacjenta należy położyć się do łóżka, położyć go na brzuchu butelce wody z lodem i przewietrzyć pomieszczenie. Kilka dni głodu należy przestrzegać diety, aby zapewnić maksymalny komfort trzustkę do przywrócenia jej normalnego funkcjonowania.

W tym czasie można pić tylko wodę i naparów leczniczych. Na przykład, takie.

● pić każdy 02:00 ¼ szklanki naparu z ziół: wymieszać 1 część ziela dziurawca. Repeshko i krwawnika, 2 części mięty pieprzowej, babki i rumianku; Kolekcja dwie łyżki wlać litr ciepłej przegotowanej wody i nalegać 01:00. Szczep.

● Stopniowo można przejść do rozszerzonej diety i 4 pojedynczej dawki tego wlewu, warzenia łyżkę pół litra wrzącej wody kolekcji. Pić przez co najmniej trzy tygodnie.

● Jednym z istotnych warunkach Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki — Właściwa dieta i wymóg zachowania zgodności. Problemem jest dostarczenie diety łagodnego traktowania trzustki. Oraz w celu zmniejszenia liczby przyszłych zaostrzeń choroby, prawa kilku NIE: Nie jeść pikantne, tłuste, smażone, całkowicie zrezygnować jedzenia grubej jedzenie i alkohol.

Aby ograniczyć spożycie tłuszczów z pokarmu i węglowodanów, białek, a wręcz przeciwnie, zwiększone.

● Aby nie przeciążać trzustki należy zwiększyć liczbę produkowanych soku trzustkowego, zalecane jest zgodne z rozdziałem mocy — pięciu do sześciu razy dziennie. Przygotowanie posiłków w pary, w piekarniku lub gotować. Mają zwyczaj w tym samym czasie.

Produkty muszą być izmelchennieprotertie. To nie powinno być zbyt gorący lub zbyt zimny. Zakazane w przewlekłych produktów trzustki, które przyczyniają się do wzdęć i fermentacji w jelicie i żywności wymaga dużej ilości żółci. Te grzyby, rośliny strączkowe, suszone owoce, orzechy, ryby i mięsa buliony.

● Aby poprawić wydajność układu pokarmowego, jedzenie musi być trzydzieści minut spacerem: w tym okresie, soki trawienne funkcjonują optymalnie. Podczas leczenia muszą być zmieniane co dwa tygodnie, różne opłaty, z wyjątkiem zapalenia trzustki obserwowano zapalenie wątroby, zapalenie błony śluzowej żołądka i innych chorób układu pokarmowego zioła.

● pić ciepły napar z ziół 1/3 gromadzeniu−½ Puchar pół godziny przed posiłkiem (mix równe ilości szałwii, rzędu, skrzypu, Helichrysum, dziurawiec. nagietek. rumianek zioło bylicy. oman korzeń. korzeń łopianu, łyżka wrzenia mieszaniny 750 ml. wrzącej wody w termosie o 2:00 szczepu ).

● Agrimony posiada unikalne właściwości, aby przywrócić funkcję trzustki, wziąć napar z ziół leczniczych pół szklanki trzy razy dziennie (łyżeczka surowców do zaparzenia filiżanki wrzącej wody w termosie o godzinie 4:00).

● Można uzyskać dobry efekt leczenia za pomocą ekstraktów z roślin o działaniu insuliny: znamiona kukurydzy, fasoli, ziół skrzydła, mleka wyki, orzech. pokrzywa, borówka pozostawia. Należy jednak zauważyć, że zmniejszenie apetytu pacjenta nie może być przypisane corn jedwab, co dodatkowo zwiększa apetyt. Te zioła są stosowane w celu dalszego montażu lub siebie, to znaczy razem lub kolejno.

Wystarczy pamiętać, że leki ziołowe odbywa się zawsze przez długi czas.

● W celu zwiększenia efektu terapeutycznego i pomoże Ci microclysters fitoapplikatsii.Mikroklizmy prowadzonych z wlewu medycznej lub drugiej frakcji. Jednej procedury wymagane jest od 30 do 100 ml. Wlew podawana co drugi dzień. Kurs — 10−15 procedur.

Fitoapplikatsy wydawać codziennie lub z wydobywania materiałów, pozostałe po przygotowaniu wlewu terapeutycznego. Zastosowania narzuca górnej trzeciej ściany brzusznej przez trzydzieści minut. Oczywiście-15−20 procedur.

● W celu poprawienia odbioru trzustki owsianka pasternak. Weź pół litra mleka i 100 gramów. Korzeń pasternaku, tarty. Po wrzącym mlekiem i gotować pasternak vsypte na małym ogniu przez trzy minuty, tchnąć 5 minut — owsianka jest gotowa! Po jedzeniu, nic innego do jedzenia i picia.

Tak codziennie jeść śniadanie w ciągu tygodnia.

● rozpocząć sezon dojrzewania jagód, traktować truskawki jagody, zapalenie trzustki, borówka. Jeśli jeść w sezonie 4−6 filiżanek dziennie z jagodami, można pozbyć przewlekłe zapalenie trzustki w okresie letnim.

Share →