Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki, niż leczyć, diagnozy, jak ...

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki, diagnozy niż leczyć, jak leczyć (pozbyć się)?

Przewlekłe zapalenie trzustki grupę przewlekłych zapalnych chorób trzustki, który występuje z okresami pogorszenia i ułatwienia stanu pacjenta. W rozwoju przewlekłego zapalenia trzustki zastępuje tkanki prawidłowej tkanki piersi. W tym przypadku, trzustka nie jest już w stanie wykonywać swoich podstawowych funkcji.

Głównymi objawami są uważane ból powstający w górnej części brzucha, stratę wagi, nudności, wymioty, biegunka et al.

W przewlekłym zapaleniu trzustki diagnozy opiera się na stymulacji trzustki badań, USG jamy brzusznej, RTG, tomografia komputerowa i kilka innych metod.

Leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

Zazwyczaj w leczeniu przewlekłego zapalenia trzustki Korzystne sposoby konserwatywne Diet, okresy leczenia ostrych objawów, uśmierzania bólu i korekcji cancer funkcji. W okresach ostrego leczenia powinny być wykonywane tylko pod nadzorem lekarza w szpitalu. W leczeniu zapalenia trzustki xp i stworzenia jak najkorzystniejszych warunków, w których zwiększa się remisji, a przerwa między zaostrzeniami i ich nasilenia zmniejszona, stosowane diety medycznej. Tylko utrzymanie można mieć nadzieję na wyleczenie. Moc traktowane podczas zaostrzenia powinna być każda 03:00 w remisji – co pięć do 6: 00 małe porcje ułamkowe.

Jeśli chcesz, aby wyleczyć się z przewlekłym zapaleniem trzustki, należy przestać jeść zupy z grzybami, czekolada, kawa, napoje gazowane, białe pieczywo, wędliny, dania pikantne, zasolenie, smażone, tłuszczu i alkoholu. Jako leczenie żywności mogą być spożywane herbata, owoce, makaron, chude mięso, niskotłuszczowe odmiany ryb, kaszy, warzyw gotowanych i zup warzywnych.

Diety i ograniczenia trawieniu pokarmów w diecie jest integralną częścią leczenia zespołów bólowych w okresie zaostrzenia. Również w leczeniu ostrego bólu w przewlekłym zapaleniem trzustki przepisać narkotycznych leków przeciwbólowych. Leki te nie są zdolne do leczenia choroby, ale zmniejszenie stanu zapalnego zmniejszając ból.

W przypadku bardzo silnego bólu lekarz może leczyć ból oktreotyd, co zmniejsza wytwarzanie hormonów, które powodują ból poprzez stymulację trzustki.

Jak na tak długi okres czasu, bez właściwego leczenia choroby prowadzi do zastąpienia zwykłych łączników tkanek, które nie są zdolne do pełnienia funkcji trzustki, celem leczyć bez pogorszenia enzymów trzustkowych, żelaza nie wytwarzane lub produkowane w wystarczających ilościach, nie jest możliwe. Zastosowanie enzymów trzustkowych nie tylko normalizuje trawienie, ułatwia trawienie pokarmu, ale pozwala również na trzustkę do odpoczynku od wykonywania swych funkcji, złagodzenie bólu.

Jeśli długotrwałe próbuje leczyć xp zapalenie trzustki nie prowadzą do pożądanego wyniku, lekarz może zdecydować o leczeniu pacjenta metod operacyjnych. Choć samo w sobie nie jest przewlekłe zapalenie trzustki wskazaniem do operacji, ale jeśli nie dać wiele ulgi w bólu z użyciem leków, może zalecić operację medyczną – sfinkteromiyu. Sfinkteromiey wezwał chirurgii trzustki, podczas której wnikliwie i poszerzyć otwór pin raka.

Rozpoznanie i skuteczne leczenie przewlekłego zapalenia trzustki

Dla podstawowego rozpoznania u pacjenta chemii pobierania krwi, który ujawnia następujące wyraźne oznaki przewlekłego zapalenia trzustki: redukcja wapnia, albuminy, globuliny i całkowitego białka znaczny wzrost poziomu glukozy we krwi. A w czasie zaostrzenia – poziom trypsyny, amylazy i lipazy,.

Też zrobić badania moczu: zawartość Diastaza w nim – Jedną z głównych cech, które pomagają określić, zapalenie trzustki. Kolejna analiza funkcjonalna – coprogram który pokazuje brak trzustkowych enzymów w ilości komórek mięśniowych skrobi tłuszczu w kale.

Aby dokonać ostatecznej diagnozy testów funkcjonalnych z sekretyną i cholecystokininę badać stężenie enzymów i bakarbonatov produkcji. Ultradźwięków ujawnia odkształcenie trzustki (rozmiarów, kształtów, cysty). Cieśnina w trzustce studiował przez ERPHG.

Oprócz obowiązkowego ścisłej diety w leczeniu przewlekłego zapalenia trzustki należy regularnie podejmować skuteczne leki do normalizacji proces trawienia (Kreon, mezim, pankreatyny). Aby chronić błonę śluzową pokazuje Almagel, żel fosforanu aluminium i grastal oraz neutralizują wpływ kwasów, należy omeprazol i famotydynę. Zespoły bólowe mogą usunąć zwykłe środki przeciwbólowe (aspiryny lub shpa), diklofenak zmniejsza stan zapalny.

W chwilach ostrego bólu zwolniony przez Sandostatyną lub oktreotyd i wymioty i nudności po otrzymaniu przepustki Cerucalum lub Motilium.

Traktowane przewlekłe zapalenie trzustki?

Łagodzenie bólu – jest maksymalna leczenia, można liczyć na jakiekolwiek choroby trzustki. Choroba jest nieuleczalna, ale nie pamiętam z lat obecnie. Chodzi o to, że zmiany w tkankach trzustki są nieodwracalne.

Tylko dieta, pozbycie się złych nawyków i minimum stresu przez dłuższy czas pomoże pacjentowi w celu uniknięcia nawrotu.

Jak pozbyć się przewlekłego zapalenia trzustki?

Według lekarzy, trzustki, po ataku lub długotrwałego nawrotu leczonych co najmniej rok. I wszystkie te 48 tygodni należy przestrzegać diety: tylko w tym przypadku pacjent ma szansę wejść do długoterminowego stabilnego remisji. Choroba nie przejawiać się do czasu, aż osoba, zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.

Trzustka – agresywne i słabe ciała, skłonność do autodestrukcji, więc jedynym sposobem, aby utrzymać jego struktury i funkcji – to jest nie palić, nie pić alkoholu, jeść codziennie, po trochu, w jednym i tym samym czasie, nie jest bardzo gorące i bardzo zimne pokarmy. Jest również bardzo ważne, aby nie być długi czas w stanie stresu. Wszystkie te środki zapobiegawcze pomogą pozbyć się częstych i poważnych ataków przewlekłego zapalenia trzustki, ale nie ją leczyć.

Share →