Leczenie z propolisem

Leczenie z propolisem

Każdy wie, cudowne właściwości zdrowotne miodu, pyłku, które są zbierane przez pszczoły z kwitnących roślin, jad pszczeli i mleczko pszczele, propolis na, ale niewiele osób wie. Ale propolis lub pszczoła klej, jest jednym z niewielu skuteczne i, w tym samym czasie, bezpieczne środki folk. Badanie właściwości propolisu i jego zastosowania w leczeniu różnych chorób, w coraz większym stopniu przekonało naukowców w aktywności biologicznej propolisu.

Zasklep – Przetwórstwa produktów pszczół substancje żywiczne pochodzenia roślinnego, ich pszczoły zbierają z pączków, liści, pędów, łodyg i kora, czasem z krzewów i traw. Jest to klej, który owady użyć do ich gniazd i utrzymywać go w należytym sanitarnych.

Zasklep – Solidna masa brązowo-brązowy kolor z zielonkawym odcieniem, łatwo rozpuszczalny w alkoholu i złej wody. To gorzki smak, pieczenie, lepka. Kompozycja zawiera mieszaninę żywicy z propolisu i balsamy (55%), wosk (30), olejek eteryczny (10), pyłek (5%), witaminy A, C, B i innych. Jak również mikroelementy w Vol. C. glinu, wanadu, żelaza, wapnia, krzemu, manganu, strontu; nie cynamonowego alkoholu, kwasu cynamonowego i kwasu benzoesowego, taniny, chrysin, galangina i t. d. To propolis wiele właściwości leczniczych. Propolis jest używany w medycynie ludowej jako (biostymulacyjny) środek przeciwbakteryjny, przeciwzapalny, znieczulający i troficznych.

Jest on stosowany w leczeniu raka żołądka, jelit, ginekologicznych i chorób błon śluzowych nosa, nosa i jamy ustnej, dróg oddechowych, ucha środkowego, astmy, gruźlicy płuc, trudno gojące się rany, oparzenia, odmrożenia, otarcia, wirusowa grypa znieczulający dentystycznych oraz jako środek terapeutyczny.

Skład i właściwości lecznicze propolisu

Zasklep (Z greckiego pro – przed i Polys – miasta) – pachnące naturalnej substancji z trwałym i przyjemnym zapachu balsamicznym. Wytwarzany przez pszczoły z substancji żywicznych pochodzenia roślinnego, zbierają z pączków, młodych gałązek i liści topoli, brzozy, osiki, wierzby, kasztan, olcha, jesion i innych drzew, a także niektórych roślin zielnych (w europejskiej części źródeł naszego kraju żywic roślinnych są głównie brzoza, topola i osika).

Share →