Leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych: niezbędne przygotowania, przyczyny ...

Leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych: niezbędne przygotowania, a przyczyny objawów

W ustnej rozumieć zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, która występuje jako reakcję obronną układu immunologicznego na różne bodźce. Zazwyczaj ten patologiczny u dzieci, ale w ostatnich latach ze względu na ogromny spadek odporności i niekorzystne warunki środowiskowe, często obserwowanego u dorosłych.

Przyczyn zapalenia jamy ustnej dorosłych

Leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych zawsze fałszywe rozważyć przyczyny jej rozwoju, główne z nich to:

Wirusy, bakterie mikoplazmy;

niesymetryczne, złe odżywianie. Bardzo często pojawia się, gdy ten warunek niewystarczające spożycie witaminy z grupy B, żelaza, kwasu foliowego i cynku;

chemiczne, termiczne, mechaniczne uszkodzenie na ustach. Zazwyczaj choroba występuje u osób dorosłych po zgryzu policzek, rysy na chipie zębów, ostre krawędzie korony, protezy po orzechy szkody, stałych pokarmów, suszonych ryb, cukru i innych. Albo po chemicznym palą alkalicznych, kwasu. Drobne urazy zwykle leczyć, ale w obecności niekorzystnych czynników może rozwinąć zapalenie jamy ustnej;

naruszenie zasad higieny osobistej, jedzenie brudnymi rękami, jedzenie niemyte owoce;

źle zainstalowane lub złej jakości protezy;

nadmierne higieny jamy ustnej, szczególnie w odniesieniu do stosowania pasty do zębów zawierające laurylosiarczan sodu. Materiał ten znacznie zmniejsza wydzielanie śliny, odwodnienie odbywa się w wyniku śluzówki jamy ustnej i staje się podatny na wpływ alkaliów i inne czynniki drażniące;

stosowanie leków wpływających na produkcję śliny i zmniejszają wydzielanie śliny, korzystanie z leków moczopędnych;

Choroby związane z jamy ustnej.

Zapalenie jamy ustnej u dorosłych – objawy

U dorosłych, choroba rzadko występuje w ostrej formie objawy zatrucia, wysokie temperatury nie są zazwyczaj dostępne. Ale w każdym przypadku konieczne jest usunięcie wszystkich powiązanych czynników i czasu, aby szukać profesjonalnej pomocy.

Leczenia jamy ustnej u osób dorosłych musi być na pierwszych objawów, które zawierają niewielkie zaczerwienienie na zmiany, obrzęk wokół ogniska zapalnego. Później na tej podstawie dołącza ból, pieczenie.

Jeśli nie jest powszechną chorobą bakterii, a następnego dnia do danego obszaru stanowiły jeden okrągły lub owalny wrzód. Wokół jest utworzony zapalną czerwoną obwódkę, w centrum znajduje się cienka tworzenia filmu białe w tym przypadku jest prosta krawędź. Ponadto osoba zainteresowana o nadmierne ślinienie, krwawienie z dziąseł, nieświeży oddech.

Często ból w tej chorobie jest tak intensywne, że człowiek nie może prawidłowo żuć żywności, jest on zmuszony do ograniczenia ruchów języka, warg. W ostrej formie ustnej może zwiększać temperaturę ciała, z zaznaczonym obrzęk węzłów chłonnych.

Ulubione miejsce lokalizacji wrzodów to wewnętrzna powierzchnia warg, policzków, podniebienia miękkiego, migdałków, czasami mogą one być umieszczone na języku lub pod nim.

Leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych

Do Leczenie zapalenia jamy ustnej u dorosłych w łagodnej postaci, które mogą być spowodowane przez naruszenie higieny jamy ustnej, można użyć do płukania jamy ustnej, antyseptyczne dietę, która wyklucza stosowanie stałej, pikantny, słony, kwaśny, zbyt zimnej lub gorącej żywności. Jednak z masywnych urazów musi zasięgnąć porady lekarza lub dentysty s. Leczenie tej choroby powinny obejmować procedury szybkiego zniesienia bólu, dyskomfortu oraz do zapobiegania rozwojowi choroby i dalszego przejścia do postaci przewlekłej rzutowo.

Zapalenie jamy ustnej u dorosłych: leczenie – leki

Zapalenie jamy ustnej jest częstym objawem bólu, który nie pozwala pacjentowi jeść i prowadzić normalne życie. Dlatego specjalista może zalecić miejscowe znieczulenie (leki przeciwbólowe) fundusze. Należą benzokainę, Geksoral Tabs, lidokainy Asepta, Lidohlor, wywar z rumianku, szałwi, nagietka, sok z Kalanchoe.

U dorosłych, terapia zapalenia jamy obowiązkowo zawierać środki do płukania ust, spraye, maści, żele, tabletki do ssania Antimicrobial dyspergowalnej tabletki. Do najbardziej skutecznych leków należą: Geksoral sprayu, spray Ingalipt, Vinylinum sprayu Holisal, kamistad, evkarom, ingafitol, kametol, eukaliptusowy M Aktovegin.

Zapalenie jamy ustnej leczenie dorosłych przygotowania dla których wszystkie apteki i niemal zawsze są sprzedawane bez recepty, w zależności od jej formy mogą być również wyeliminowane przeciwgrzybicze (levorin, maść nistatinovaya Mikozon), przeciwwirusowe (acyklowir, interferon, terbofenovaya maść Zovirax), leki przeciwhistaminowe (suprastin, Tavegil, Claritin et al.).

Przez środek przyspieszający gojenie nabłonka błony śluzowej jamy ustnej mogą być przypisane Solkosteril, karotolin, olej z owoców dzikiej róży, rokitnika, Shostakovskiy balsam, spray propolis.

( 1 głos (y) Średnia ocena: 5.00 z 5)

Share →