Leczenie: zapalenie jamy ustnej

Leczenie: zapalenie jamy ustnej

 Leczenie: zapalenie jamy ustnej

Niektórzy uważają, że zapalenie jamy ustnej – choroby u dzieci. I, oczywiście, nie tak. Zapalenie jamy ustnej występuje u dzieci i dorosłych oraz, oczywiście, wymaga wczesnego leczenia u dentysty i prawidłowo przepisane leczenie.

Przyczyny zapalenia jamy ustnej

Niewątpliwie, zapalenie jamy ustnej osób dorosłych ma tę samą przyczynę choroby u dzieci i czynniki bakteryjne, urazy mechaniczne, infekcje wirusowe (opryszczka), choroby narządów wewnętrznych. Należy pamiętać, że zapalenie jamy ustnej – zapalenie dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej.

Zapalenie jamy ustnej – Objawy

W zależności od przyczyny choroby jamy ustnej mogą być kilku typów:

  • Aftowe zapalenie jamy ustnej jest chorobą przewlekłą, nawracającą, objawiający się w obecności bolesne owrzodzenia (AFL) na błonę śluzową jamy ustnej. Najczęstszą przyczyną tego są bakterie, które występuje na tle chorób przewodu pokarmowego. Cierpią z powodu zarówno dzieci, jak i dorosłych.
  • Martwicze wrzodziejące zapalenie jamy ustnej Vincent – owrzodzenia jamy ustnej stać się w krótkim czasie w martwicy tkanek. Charakterystyczną cuchnący u tych pacjentów. Najczęściej zapalenie jamy ustnej martwicze u dorosłych, leczenie nie powinno być opóźnione.
  • Opryszczkowe zapalenie jamy ustnej – zwykle pojawia się w dzieciństwie. Elementy podobne do wysypki jamy ustnej ospę.

    Czynnikiem sprawczym jest wirusem herpes. Przy ujściu pojawiają się pęcherzyki, które mają nierówne krawędzie, które są następnie przekształcane na erozję. Zwiększenie temperatury ciała. Musi być tego rodzaju uczta zapalenia jamy ustnej koniecznie przestrzegać zaleceń lekarza. Zapalenie jamy ustnej u dzieci przebiega ciężko, leczenie należy rozpocząć jak najszybciej.

  • Drożdżyca lub drożdży zakażenia wywołane przez grzyby Candida. Pleśniawki u niemowląt często wyrażane nadejście białym tablica na błonie śluzowej. Zapewnia dużo języku kłopoty jamy ustnej, dziecko nie może ssać z powodu bólu, płaczu, martwi.

Jak leczyć zapalenie jamy ustnej u niemowląt? Musimy zrozumieć, że rozpoczęcie leczenia niezależnie w każdym przypadku jest to niemożliwe! Lekarstwo na pleśniawki należy odebrać tylko specjalisty, to leczenie będzie skuteczne! Zapalenie jamy ustnej u dzieci jest bardziej nasilone niż u dorosłych, odpowiednio, a leczenie należy indywidualnie.

Tak więc, główne cechy zapalenia jamy ustnej jest pojawienie się na powierzchni policzków, języka, podniebienia wrzody, ból podczas jedzenia, połykania, mówienia, nadmierne ślinienie się, zaczerwienienie, gorączka, złe oddech.

Zapalenie jamy ustnej – Leczenie

Jak leczyć zapalenie jamy ustnej? Metody leczenia jamy określony przez lekarza. Mogą być lokalne i ogólne. Gdy miejscowe leczenie stosowane antyseptyczne do płukania jamy ustnej do leczenia wrzodów. Dorosłych zapalenie jamy ustnej mogą być przetwarzane przy pomocy wacika lub zastosowania bawełna rozwiązań, na przykład, jako spray Hexoral. Wyświetlanie nawadniania roztworu doustnego nadmanganianu potasu, rivanola, furatsilina nadtlenku wodoru.

U dorosłych, leczenie prowadzi się przez 3:00. Czasami lekarz wyznaczy maść: oksolinovuyu, tebrofenovuyu, interferon.

Ogólne leczenie zapalenia jamy ustnej zawiera zalecenia, zmniejsza stan zapalny dziąseł, błony śluzowej jamy ustnej, w tym antybiotyki, leki przeciwbólowe.

Ważne jest zalecanie diety. Żywność powinna być cięte lub puree, nie bardzo gorące. Ważne jest, aby powstrzymać się od palenia, kwaśne i słone potrawy. W diecie powinny być wysokokaloryczne pokarmy z wystarczającą zawartość witamin.

Leczenie zapalenia jamy ustnej u osób dorosłych nie różni się od leczenia dzieci. Jedyną różnicą jest to, że dzieci nie zawsze zgadzają się na leczenie. A jednak, leczenie zapalenia jamy ustnej w domu jest przeciwwskazany w praktyce pediatrycznej.

Postęp medycyny w leczeniu tej choroby wystarczająco daleko. Nie dokręcać wizytę u dentysty – zapalenie jamy ustnej jest chorobą, która musi być koniecznie wyleczyć!

Share →