Leczyć dla dorosłych i dzieci, zaparcia pomocy?

Leczyć dla dorosłych i dzieci, zaparcia pomocy?

Gdy osoba zdaje sobie sprawę, że on sam i jego rodzina lub kłopoty z normalnym wypróżnienia, natychmiast zacząć szukać lekarstwa na zaparcia. Po pierwsze przychodzą na myśl są wspólne środki przeczyszczające, poprawić perystaltykę jelit, z którym akt defekacji pojawia się w krótkim czasie. Jednak warto pamiętać, że leczenie zaparcia powinny zacząć poszukiwania przyczyny, które doprowadziły do ​​awarii okrężnicy oraz w leczeniu bezpośrednio przyczynę, a nie konsekwencje. Warto pamiętać, i że zaparcia u dorosłych i dzieci mogą mieć inny obraz kliniczny, więc trzeba znaleźć prawdziwą przyczynę zaparcia, zdaniu egzaminu przez wykwalifikowanego lekarza, aby kontynuować do jego zaleceń.

W zależności od efektu i kierunek uderzenia leków zaparcia można podzielić na kilka grup.

Używki

Leki pobudzające – jest to najbardziej powszechna grupa leków działanie przeczyszczające. Są one najbardziej skuteczne akt defekacji pojawia się 6-12 godzin po leki. Działanie tych leków jest skierowane na stymulację zakończeń nerwowych w ścianie jelita zlokalizowane – biorąc je stymuluje perystaltykę i funkcje motoryczne jelit.

Ponadto, po zażyciu tych leków rozwija retencję płynów w kale, powodując ich wzrost objętości, miękną i zaczynają wywierać nacisk na odbyt, dodatkowo stymuluje aktu defekacji.

Lista leków z jasnego efektu stymulacji można przypisać syntetycznych narkotyków lub leków ziołowych.

 • Pierwsza grupa obejmuje bisakodyl, najbardziej skuteczny lek, gdy podjęte w ciągu dnia (po 3-6 godzin efektywnej), z lekami przed snem – 8-12 godzin. Pikosiarczan sodu (Slabilen, Guttalaks) ma łagodny irytujące i nie uzależnia, defekacji pojawia się po 8-12 godzin zalecany dla osób starszych.
 • Druga grupa leków na podstawie kruszyny, aloesu, senna, rabarbar. Najbardziej skuteczny dodatek są produkty na bazie senesu zioła ona gra rolę agresywnego charakteru bodźca, jednocześnie nie powodując uzależnienia (Senado Tisasen). Zaleca się, aby korzystać z tych środków w czasie okazjonalnych problemów z defekacji spowodowanej letargu staje odbytu, brak ruchu.

  Innym środkiem możliwość uzyskania nawet jeśli ciąży nie powoduje skutków ubocznych jest Fitolaks – zasadniczo uzupełnia, ma korzystny wpływ na motorykę mikroflory jelitowej i znacznie ułatwia defekacji.

Środki osmotyczne

Działania leków z ograniczonym skutkiem osmotycznego, które zwiększają objętość kału ze względu na zwiększoną zawartość wody w jelitach – te środki nie są wchłaniane do krwiobiegu przez ścianę jelita oraz wykonywać funkcje stały w odbytnicy. Do leków takich działań obejmują laktulozy i glikol polietylenowy.

 • Leki wprowadzone na podstawie laktulozy odnosi Dufalac, który jest zalecany dla noworodków i pacjentów z innych grup wiekowych nie powoduje alergii i podrażnień, nawet nie do końca dojrzałe dziecko jelit. Prebiotyki z tej grupy mają korzystny wpływ na ilość bakterii kwasu mlekowego w jelicie grubym, zwiększenie ich liczby, co znacznie zwiększa perystaltykę jelit i może pozbyć się zaparcia.

  Efekt występuje w ciągu 24-48 godzin, a leki nie atakuje jelita, ale zaleca się, aby podjąć na długi wola, przewlekłych zaparć i hemoroidów.

 • Leki macrogol podstawie (Fortrans, forlaks, Tranzipeg) zacząć działać powodu cząsteczki makrogol, które wiążą wodę w jelicie, nie pozwalając ściany do pochłaniania cieczy, a tym samym nasyconym stolcu wody bezpośrednio w świetle odbytnicy, stymuluje wygląd fotela. Zaleca się, że lek ten jest przeznaczony dla dzieci i dorosłych, w wieku szkolnym, jak i przed badaniem odbytnicy.

Leki zmiękczające

Ta grupa leków prowadzi raczej wspieranie rolę w leczeniu utrudnione defekacji. Zawiera lewatywy i czopki wykonane z olejów roślinnych i mineralnych. Dzięki miejscowego działania nie działają bezpośrednio na kale nasycanie ich płyn smarujący przez ścianę jelita, aby ułatwić promocji stolcu odbytu.

Należy jednak unikać uciekania się do stosowania tych leków, ponieważ mogą one zakłócać florę jelitową, która będzie prowadzić do niepożądanego działania. Na przykład, gliceryna czopki są zalecane dla kobiet w ciąży, ponieważ zmiękcza stolec i pobudzają perystaltykę jelit bez wpływu na inne narządy, aby sam efekt występuje już po 60-90 minutach.

Dodatkowe zalecenia

Każdy lekarz na pierwszym miejscu, polecam do ścisłego monitorowania się: jeść prawo, być aktywną i mobilnego stylu życia, pić więcej wody i zgodne z innymi zaleceniami dla reżimu. W zależności od tego, co prawdziwe przyczyny zaparć, specjalista zaleci najlepszy sposób, aby przywrócić normalną i niezależnego funkcjonowania jelit. Co zrobić z zaparciem?

 • Dieta zaparcia, zwłaszcza przewlekłej jest ważnym składnikiem w złożonej terapii. W celu wykorzystania minimalne zalecane środki przeczyszczające w dużych ilościach jeść owoce i warzywa, szczególnie podczas śniadania.
 • Aby wybrać produkty, które składa się z włókien roślinnych, szczególną uwagę zwraca się na płatki, otręby, produkty napoju co najmniej dwa litry wody dziennie.
 • Wyrzekają się korzystania z klejonych produktów: kawy, mocnej herbaty, makaronu, ryżu.
 • Ważne jest, aby przestrzegać prawidłowej diety, a w każdym razie go nie przeszkadzać, więc gut „zwyczaj”, aby włączyć funkcję silnika w tym samym czasie.
 • Specjalne ćwiczenia dla rozwoju wzrostu jelit częstotliwości skurczów jelit, nawet chodzenie zwykła wycieczka na godzinę może znacznie zwiększyć efekt zażywania narkotyków.
 • Odmowa złych nawyków – jeden z głównych warunków odzysku, jak najczęstszego zaparcia jest wynikiem zaburzeń w organizmie, nie tylko okrężnicy.

W celu uniknięcia trudności w leczeniu choroby, ważne jest, aby skonsultować się ze specjalistą, który po pełnym zbadaniu ciała i określić przyczynę zaparcia, co jest konieczne, aby polecić lek do leczenia każdego rodzaju zaparcia.

Share →