Leki ziołowe, rośliny

Leki ziołowe, rośliny

Malina zwyczajna (las) – Każdy wie, mało wymagające rośliny, krzew z łodygi do 80-120 cm wysokości, z owalnymi bladych liści. Kwitnie w maju i czerwcu, owoce dojrzewają w lipcu i sierpniu.

Właściwości malin. Malina owoce mają smak zarówno medyczną oraz doskonałe właściwości dietetyczne, i charakterystyczny smak. Zawierają one wiele witamin C, A, B, i olejki eteryczne.

Nasiona zawierają oleje schnące tłuszczowych.

Malin owoców wykorzystywane do celów leczniczych, jak również, aby dżemy, galaretki, marmolady, soki. Malina wina, likiery mają wysoki smak i przyjemny aromat.

W chwili obecnej istnieje około 600 gatunków malin i około 100 odmian wspólne na Ukrainie i Roscii. Ten malin zwykłych, maliny i Kaukaski, Sachalin, Komarova, maliny ogrodowe, malina żółty, i tak dalej. D. tych różnych odmian malin pozostawia rozmiar jagód, Pahonia, smak, odporność na szkodniki i tak dalej. P A w tej chwili istnieją odmiany które pozwalają zbiorów sezonie dwa razy, tak zwane powtarzające odmiany malin.

Maliny powtarzające ma kilka zalet niż zwykle: po pierwsze, daje 2-3 razy więcej jagód, bardziej odporne na szkodniki, to prawie nie dotyka beetle maliny, jagody są większe niż zwykłe maliny i może być zebrany prawie do przemarzania (sierpień-wrzesień-październik ). Chociaż gorsze konwencjonalnych (Las) na ich smak.

Opieka maliny everbearing nieco inna niż konwencjonalne. Krzewy malin w wiosennej cięcia do masy poziomu i niech rocznie produkują nowe pędy. Jeśli ona stała – to 25 cm 3-4 razsazhivayut Pahonia..

Najlepszy czas sadzenia malin – w drugiej połowie września, kiedy rośliny przestają rosnąć i zaczynają spadać liście.

Malina posiada unikalne właściwości lecznicze. W celu leczenia używany przez prawie wszystkich roślin: kwiatów, liści, owoców, pędy, korzenie.

Dla tych, którzy doznał ataku serca lub udaru mózgu, polecam jedzenie malin tyle, że jej oczy nie spojrzał.

Soczyste jagody może obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Odporne i trwałe wyniki. Malinowy zwyczajnym doskonale traktuje miażdżycy, obniża poziom cholesterolu we krwi.

W chorobach układu sercowo-naczyniowego systemu owoców malin w mieszaninie biodrach róż i czarnych liści porzeczki, żurawiny i brzozy, podjęte w równych częściach, działać jako ogólny tonik. Ich napar jak herbata, i pić pół szklanki 2 razy dziennie przed posiłkami.

Na przeziębienie, jak silny przeciwgorączkowy i napotny korzystania z suszonych malin herbaty. W początkowej fazie choroby zaleca się pić przed snem przez 1-2 godziny 2-3 filiżanki gorącej herbaty malinowej.

Raspberry tea. 2 łyżki. łyżki suchych malin wlać 1 łyżkę. wrzącej wody i pozostawić na 5-6 minut (można gotować przez 10 minut).

Z grypy pomaga Napar z kwiatów lipy z malin (1: 1): 1 łyżka. łyżka mieszaniny napar 1 szklanka wrzącej wody, pozostawić na 20 minut, przecedzić. Pić 1 szklankę w nocy (gorącej). Z anginy i innych chorób zapalnych wywaru gardle służy do płukania maliny.

Rozstrój żołądka (uczucie ciężkości, pieczenie, ból) jest bardzo dobra infuzji łączny młodych gałązek liści malin i kwiatów. Aby to zrobić, wziąć 2 łyżki. Łyżka surowe zalać 1 szklanka wrzącej wody i nalegać 01:00. Pić 1/3 szklanki 3 razy dziennie 20 minut po jedzeniu.

Napar z liści malin: Wlać 1 szklankę wrzącej wody 10 g suchych sproszkowanych liści, pozostawić na pół godziny i przecedzić. Weź trądzik, wysypka, wyprysk, w leczeniu róży i płyny na oczy i zapalenie spojówek z powiek.

Reumatyzm i zapalenie stawów wybrać maliny, pozostawia matki i macochy i majeranek (2: 2: 1). Wlać 2 łyżki. Mieszanina łyżka i 1 szklanka przegotowanej wody, 01:00 i odkształcenia. Drink 50 g 4 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

Maliny mają działanie moczopędne i choleretic i, dzięki ich zawartości pektyn, wnioskowanie z organizmu.

Jako środek moczopędny stosowany wywar z mieszaniny równych części malin i kwiatów lipy, serca.

1 łyżka surowego zalać 1 szklanka wrzącej wody, gotować na łaźni wodnej przez pół godziny w zamkniętym pojemniku, chłodny w temperaturze pokojowej przez 10 minut i przecedzić. Weź gorący bulion w nocy na 1 szklance.

Naukowych w medycynie suszone owoce są stosowane jako napotne, syrop – poprawa smaku leków.

Odwar z malinami. 30 gramów owoców, zalać szklanką wrzącej wody i zaparzać przez 20 minut. Wypić dwie szklanki do odbioru, jak napotne, w innych przypadkach – 1 szklanki 2 razy dziennie.

Maliny są poinformowani na zapalenie oskrzeli, kokluszu, ból gardła, jako środek wykrztuśny, choroby nerek jako środek moczopędny, wątroby i żółtaczka, jako środek żółciopędny. Jest skuteczny w leczeniu chorób żołądkowo-jelitowego, zaparcie, jak reumatyzm, dna i wielu innych chorób.

Tradycyjna medycyna zaleca stosowanie jagody i oddziałów dla przeziębienia, grypy, wyczerpany po długiej chorobie, jako febrifuge; pozostawia – kaszel i gardło choroby, gorączki; kwiaty i liście – od hemoroidy i choroby ginekologiczne, aby przynieść czyraki na twarzy i róży; owoce są stosowane jako środek przeciw szkorbutowej.

Napar z liści ludzie picia w chorobach układu oddechowego, kaszel i stany gorączkowe, biegunki, zapalenie jelit, krwawienia żołądka, hemoroidów i ciężkie miesiączki. Zewnętrznie napary liści jest stosowany do płukania jamy ustnej, zapalenia gardła z migdałków; oraz primachivat je i nawadnia powierzchnię korpusu dla chorób skóry.

Napar z liści malin (Z zimną, wodę) 2 łyżki rozdrobnionych liści parzonej filiżankę przegotowanej wody, 15-20 minut. pić gorące. Same infuzji do płukania gardła i jamy ustnej, zapalenie błony śluzowej.

Maść ze świeżych liści maliny. Dlaczego warto wziąć 1 część soku z liści i 4 masło części lub wazeliny. Używane do chorób skóry, tj trądzik i wysypki skórne.

Odwar z kwiatów w maliny: wziąć 20 g kwiatów zalać 1 łyżka. wrzącej wody wrzenia przez 5 minut. Weź 1 łyżka 3 razy dziennie. Zastosuj środek czyszczący na trądzik, róży i spojówek, przemywa przekrwione oczy, leczeniu hemoroidów (doustnie).

Również maliny oraz pomaga w leczeniu chorób jelit, biegunki, wraz z liści malin infuzji, biorąc go do 0,5 filiżanki 3-4 razy dziennie.

Malinowy wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i zwiększenia jelit. W malin zawiera kwas salicylowy, i suszone owoce w to 20 razy więcej niż w świeże.

Maliny w postaci suchej może być przechowywany przez około dwa lata i polecam jak parzyć herbatę.

Jak również dla przyszłych zbiorów z malin zachowaniu maksimum witamin, otarcia z cukrem (w stosunku 1: 2).

Skuteczną metodą terapeutyczną jest wywar z korzeni malin. Przebieg leczenia z jego stosowanie 14-15 dni, już nie jest zalecane, ponieważ może to powodować pewne dolegliwości (nudności, biegunka, itp).

Odwar z korzeni malin. 1 łyżka mielonego korzenia zalać 1 szklanka malin wody, gotować na małym ogniu przez 15 minut, przez 30 minut. Odcedzić i pić 1 szklankę 3 razy dziennie przed posiłkami do 01:00.

Dobra pomoc na zapalenie oskrzeli, astma oskrzelowa.

Raspberry kwas chlebowy pijany jak leczenie i prewencyjnej narzędzia.

Aby zrobić to, weź 5 litrów. wrzącej wody śpi spadek 2 szklanki cukru nie (miód może być), jak zrobić syrop, dodać 1 litr. Sok malinowy i 12 g drożdży. To rozwiązanie (musi) być przechowywane w ciemnym miejscu, aż się pieni, a następnie zawartość do butelki, w które wkłada się kilka rodzynek i ponownie zamknięte i przechowywane w piwnicy lub lodówce.

Maliny bardzo delikatne, łatwe do zgniotu, więc trzeba ostrożnie zebrać je i proces 08:00.

Dżem malinowy. Jest tak wiele przepisów na dżemem malinowym, ale napisze tutaj to tylko kilka z nich:

1. Weź jagody, umyć i przechowywać je w misce do gotowania wlać cukru 1: 1, otrzymując stanowisko (pusty sok) o pół dnia, czy to w nocy. Następnie gotować 5-10 minut. sterylizacji słoików i pokrywek i natychmiast zwinąć. Jam okazuje wodniste, ale więcej witaminy w nim jest zapisane.

Jeśli chcesz grubsze – do 2/1 więcej gotowanie.

2. Zapoznaj się z malin wymieszać je z cukrem 1: 2 i pozostawić na noc. Następnie połóż je na brzegach zamykane pokrywką z tworzywa sztucznego i umieszczone w lodówce (lub w piwnicy). Ten zachowuje najwięcej witamin.

Bardzo dobrze pomaga w leczeniu przeziębienia i grypy, zwłaszcza dzieci, obniża gorączkę i zapalenie. Herbata z dżemem malinowym trzeba gotować w tempie 2-3 łyżeczki na szklankę wrzącej wody dżem. Aby uzyskać najlepsze wyniki, nie pić bardzo gorące duże łyki.

Przeciwwskazania. Oczywiste przeciwwskazania leczenia maliny zostały zarejestrowane, chociaż mogą być indywidualna nietolerancja. Zastosowanie jej ograniczone do pacjentów z dną moczanową i zapalenie nerek mogą powodować alergie.

Share →