Len. Len nasiona. Przydatne i uzdrowienie (lecznicze) właściwości lnu ...

Len. Len nasiona. Przydatne i uzdrowienie (lecznicze) właściwości lnu.

Jak przydatne lnu. Obróbka nasion lnu

Len posiada wiele przydatnych i lecznicze właściwości dla organizmu, więc jest szeroko stosowany w medycynie ludowej do zapobiegania i leczenia wielu chorób. Pościel przygotowanie różnych leków i suplementów.

Len – wyjątkowa roślina, która jest źródłem wysokiej jakości białka roślinnego, witamin, minerałów i błonnika.

Siemię lniane wielką wartość dla osoby związane z obecnością w nim różnych związków organicznych i składników odżywczych. Przykładowo około połowy mózgu składa się z polinienasyconych kwasów tłuszczowych w nasionach lnu. Suplementy na bazie nasion lnu zawiera również lignany, które są zdolne do opóźniania podział komórek w pewnych nowotworów.

Lignany poprawy funkcji układu moczowego, zapobiega zapalenie nerek. Spożywanie pokarmów bogatych w nasiona lnu, przez cztery tygodnie obniża poziom cholesterolu.

Ze względu na unikalny skład nasion lnu może być uważane za odżywki, czyli produktu, leczy ciało człowieka.

W medycynie ludowej, nasiona lnu przepisany kaszlu jako środek wykrztuśny i przeciwkaszlowy. Są one powszechnie stosowane jako środek przeczyszczający w leczeniu zaparć, zwłaszcza w przewlekłym zapaleniu jelita grubego.

Okład z siemienia łagodzi ból, czyraki, ropnie zmiękcza: jest przygotowany w następujący sposób. Waliło lniany umieszczone w torbie gazy zanurzano na około 10 minut w gorącej wodzie, a następnie zastosować gorące na tym terenie i przytrzymaj, aż ostygnie.

Jako środek przeczyszczający. jako środek do powlekania dla wrzodu żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka, jelit i okrężnicy stosowane śluzu uzyskanych z nasion lnu. 1 łyżka. Łyżeczkę nasion lnu tramp wlać 2 szklanki gorącej wody, nalegać 01:00, wstrząsając od czasu do czasu, drenażu. Zrobione przed posiłkami w chorobach przewodu pokarmowego.

Gdy hemoroidy i zapalenie odbytnicy Zaleca lewatywa leczniczy (1/5 szklanki) śluzu siemienia lnianego, trochę ogrzewane. Po lewatywy należy iść do łóżka na godzinę.

Jako środek przeczyszczający

Nasiona lnu wytworzone w następujący sposób: 1 łyżka. łyżkę zalać 2 szklankami wrzącej wody, mieszać przez 10-15 minut, odcedzić i wziąć 1/2 szklanki rano na czczo;

2 łyżeczki. Z nasion zalać 1,5 szklanki wody. Gotować przez 3-5 minut na małym ogniu, zaparzać przez 10 minut, mieszając przez 5 minut w butelce, przecedzić przez gazę, weź 1 łyżka. łyżeczka 3-4 razy dziennie, lub 1/2 szklanki postu.

Użyteczne właściwości lnu są wykorzystywane układu krążenia, raka żołądkowo-jelitowego oraz chorób zapalnych. Zawarte w nasionach i omega-3 oleju lnianego, który jest nazywany naturalnym eliksirem młodości, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi i trójglicerydów. Jak wynika z użycia lnu w żywności zmniejsza wysokie ciśnienie krwi, obniża prawdopodobieństwo zakrzepów i ryzyka ataków serca, mikrozawałów, arytmii, chorób związanych z zastawkami serca, chorób naczyń wieńcowych serca i innych schorzeń sercowo-naczyniowych. Lniany zawiera co najmniej dwa składniki, które są w stanie zapobiec lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów, wrażliwość na hormony wywołane na przykład, rak piersi i rak prostaty. Len lignany mają silne działanie przeciwnowotworowe. Efekt przeciwnowotworowy ma również Omega-3.

Znaleziono w siemię lniane błonnika pobudza aktywność układu pokarmowego. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy mają nieprawidłowości w tej dziedzinie (na przykład, zaparcie spowodowane przez różne powody) mają .Polisaharidy działania membranostaticheskim, tak że nasiona lnu jest stosowany jako łagodnych, anty-żołądka i wrzodów żołądka. Jedzenia nasion lnu normalizuje funkcji wątroby. Omega-3 pomaga w chorobach przewodu pokarmowego, chorób układu moczowo-płciowego, urazów i oparzeń skóry promieniowaniem.

Nasiona lnu są zalecane do podjęcia pacjentów pooperacyjnych, więc zwiększa ogólną odporność organizmu, zapobiega procesom zapalnym. Całkiem udane włączenie nasion lnu w diecie

Przydatne właściwości zwolnić wykorzystywane do obrzęku wewnętrznego. 4 łyżeczki. Nasion zalać 1 litrem wody, gotować przez 10-15 minut, zamknij pan i postawić w ciepłym miejscu. Niech zaparzyć do 01:00, nie można filtrować. Do smaku dodać sok z cytryny.

Picia 1/2 kubka przez 2:00, 6-8 razy dziennie, Osiąga się w ciągu 2-3 tygodni. Najlepiej pić gorące.

Siemię lniane do artretyzmu i reumatyzmu. 2 łyżeczki. Z nasion gotować przez 15 minut w 1,5 szklanki wody, zaparzać przez 10 minut, mieszając przez 5 minut w butelce, przecedzić przez gazę. Weź 1 łyżka. łyżeczka 4-5 razy dziennie.

Przewlekłe zaparcia codziennie w nocy do 1 szklanka naparu naciąganą w wysokości 1 łyżeczka. do 1 szklanki wrzącej wody. Leki powinny być zawsze świeże.

Dojrzałe nasiona lnu są w stanie obfite wydzielanie śluzu jest obwiednią, kojące i przeciwzapalne i jest stosowany w chorobach zapalnych przewodu pokarmowego i dróg oddechowych. Śluz spożycia, długo utrzymywane w błonach śluzowych, chroniąc je przed szkodliwym podrażnienia substancji, a nie dotyczy soków przewodu pokarmowego. Jego zastosowanie w chorobach zapalnych oskrzeli, chrypka, żołądka, wrzód żołądka i wrzód dwunastnicy, przewlekłe zapalenie okrężnicy, zapalenie pęcherza i nerek.

Do wytwarzania śluzu 3 g nasion wlać 1/2 kubka wrzącej wody, mieszano przez 15 minut i odkształceniem. Weź 1 łyżka. łyżeczka 3-4 razy dziennie.

Ze względu na zawartość nasion lnu ma śluzu oraz inne właściwości. "Herbata" IT przeprowadzono jak płyn do płukania ust z zapaleniem dziąseł i innych procesów zapalnych w jamie ustnej i gardle. Do wytwarzania takiego "herbata" musimy wziąć 4 łyżeczki. nasion, wlać 1 litr wody, gotować przez 10-15 minut, a następnie zamknij pan i postawić w ciepłym miejscu na 1 rano. Bulion nie może przenikać gotowe. Do smaku, dodać sok z cytryny. Lepsze bulion gorący napój 100 ml 02:00 co 6-8 razy dziennie.

Ten wywar łagodzi obrzęk twarzy spowodowanych chorobami serca i niewydolności nerek. Osiąga się w ciągu 2-3 tygodni.

Olej wysokiej jakości nasion najlepsze odmiany rzepaku lnu wyraźne właściwości lecznicze i profilaktyczne w chorobach metabolizmu lipidów, miażdżycy i raka. W normalnym użytku obniża poziom cholesterolu we krwi. Olej lniany odgrywa istotną rolę w zapobieganiu chorobom sercowo-naczyniowym.

Posiada również normalizujący wpływ na czynność wątroby, tarczycy, jelita grubego, żołądka, zwiększa potencję, ma odmładzający i uzdrawiający wpływ. Stwierdzono, że olej lniany zmniejsza w czasie ciąży i porodu.

Biegunka. 1 łyżka. łyżka nasion zalać 1/2 szklanki gorącej wody, gotować na małym ogniu przez 15 minut, odcedzić i używać 1 lewatywę.

Siemię lniane (nasiona) – 40 g, brona pole (root) – 30 g, brzoza (liście) – 10 g surowego ’30 zalać 1 szklanką gorącej wody i przechowywać w zamkniętej kąpieli emaliowanych wody przez 15 minut, ostudzić 45 min, wycisnąć resztę. Doprowadzić do początkowej objętości wrzącej wody. Wziąć 1/4 – 1/3 filiżanki infuzji w dawkach podzielonych w ciągu dnia odmiedniczkowe zapalenie nerek .

Jako środek przeczyszczający, aby zrobić nalewkę: 1 łyżka. Łyżeczkę nasion zalać 1 całych filiżankę wrzącej wody, pozostawić na 15 minut, mieszając, filtr. Weź 1/4 – 1/3 szklanki 3 razy dziennie na 30 minut przed jedzeniem.

Gdy kaszel. 2-3 łyżki. łyżki siemienia lnianego zalać 1,5 ul. ciepłej wody i mieszać przez 10 minut, odcedzić. W otrzymanej cieczy dodano 5 godzin. Roota Łyżka lukrecji, 1,5 łyżeczki. Anyżu, 400 g miodu (najlepiej z limonki) i dokładnie wymieszać. Zagotować przez 5 minut, ostudzić, odcedzić.

Weź 2/3 szklanki 3-4 razy dziennie przed posiłkami.

Obrzęk. 4 łyżeczki. Nasion zalać 1 litrem wody, gotować przez 15 minut, nalegać, zapakowane, 01:00, nie może przenikać. Weź 1/2 szklanki 6-9 razy przez 02:00 dziennie gorące.

Rezultat – w ciągu 2-3 tygodni.

Przewlekłe zaparcia. 1 łyżeczka. Z siemienia lnianego zalać 1 szklanką wrzącej wody, pozostawić, zapakowane, 4-5 godzin. Pij przez cały normalny snem wraz z nasionami.

Dzieci 1/2 szklanki.

Nieżyt żołądka. 20 g nasion wlać 1 litr wody ogrzano 05:00 napięcia. Pić 1/2 szklanki. Jako środek moczopędny.

1 łyżka. z ziół zalać 1 szklanka wrzącej wody, pozostawić na 30 minut. Weź 1 łyżka. łyżeczka 3-4 razy dziennie.

Goryczy w ustach. flaxseeds mielenia, aby uzyskać 1 łyżka. łyżka mąki, gotować, jak ciecz galaretki. Pić rano i wieczorem przed posiłkiem. Gdy kaszel. na 1 tydzień dać pacjentom z siemienia lnianego herbatę.

Share →