Lily - Innocenty królowa ogród

Lily – Innocenty królowa ogród

4 marca 2013, 15:06

Lily – niesamowite piękno kwiatu, jeden z najstarszych wśród wielu roślin cebulowych. Nie ma nic dziwnego w tym, że jest teraz królową wielu lilia ogrodów, ponieważ obraz śnieżnobiałych lilii, jednego z najwspanialszych róż, jest nadal w starych rękopisów i starożytne freski.

Jeśli zdecydujesz się na zakup lilie, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan żarówki, muszą być dostatecznie duże, mięsiste i zdrowe, a wagi nie musi być na wysuszonym. Zakup lilie wczesną wiosną, przed lądowania na kwiat roślin w sklepie łóżko opakowaniu w chłodnym, ciemnym miejscu, jest najlepiej dopasowana do tej dolnej szufladzie lodówki. Okresowo należy sprawdzać stan instalacji, a jeśli zauważysz, że Lily przeniesiony w wysokości, tylko opakowanie poziomie w kierunku wzrostu łodygi, to pomoże zapobiec szczep pojawił się zalążek.

Zakup żarówek Lily jesienią, przed sadzeniem, przechowywać je w ciemnym i pożądany wentylowanym pomieszczeniu. Pamiętaj, że ostateczny termin sadzenia – w połowie października.

Sadzenie lilie

Lilii jest w stanie rozwijać się w jednym miejscu przez kilka lat i często przeszczepu, może spowolnić postęp choroby. Dlatego też miejsce dla lilii sadzenia powinny być starannie dobrany, że następne 3-4 lata nie przeszkadzać roślinę. Sadzenie lilie lepiej zrobić we wrześniu, gdy kwiaty są w stanie uśpienia. Bezpośrednio przed sadzeniem bulw roślin mają być przetwarzane, obniżając je na 20 minut w roztworze słabego fundazol i 0,2% po upływie jednej godziny od dowolnego przykładu wzrost biostymulator Appin.

Konieczne jest również, aby usunąć wszystkie martwe korzenie i bulwy płatki skróceniu, pozostawiając je do 5 centymetrów.

Do sadzenia lilii żarówki trzeba kopać mały otwór, którego średnica nie przekracza 40 cm i głębokości 25 cm. Dno wykopu lądowania należy wypełnić żwirem – 3-4 cm, które wylewać na 5-cm warstwą świeżego żyznej glebie. Następnie delikatnie połóż żarówki i pokryła je z tym samym terenie, zamykając szczyt bańki wydobyty gleby, lekko sprasowane.

Następnie zrobić małe kółko z palca, znakowanie lilie lądowania, i zalać garść nawozu granulowanego.

Lilie nawozowa

Jak w przypadku wszystkich żarówek, lilie są bardzo wrażliwe na stosowanie nawozów mineralnych. Kierując się doświadczeniem wielu ogrodników, to lepiej kupić granulowany nawóz przeznaczony specjalnie dla kwiatów cebulowych. Należy pamiętać, że nawozy granulowane są jesienią – nie zawierający azotu i sprężyny azotu.

Lilie sadzenia dwa razy w roku posypać nawozu: w środku jesieni, w październiku, a wiosną, jak tylko kiełki gleby wydają żarówek.

Nawozy organiczne lilie nie tolerują – przyczyniają się do powstawania i rozprzestrzeniania jedynie w liliami różnych chorób grzybiczych, nie zapomnij o tym! Ale dziękuję, że popiół z drewna, które będzie chronić lilie przed szkodnikami. W celu zapobiegania chorobom lilie o trzy razy w roku powinny być spryskiwane roztworem 1-proc cieczy Bordeaux.

Sekrety uprawy lilii

Lilie czuje się dobrze, gdy górna część jest w słońcu, i „nogi” w cieniu, to znaczy, że nie ma przegrzanie żarówki. W celu zapewnienia dobrych lilie wzrostu, umieścić je rośliny niewymiarowe lub sredneroslye takich jak daylilies, hostów, dzwonki, lnu. Dzięki tym wspólnym lądowania cieniować dolnej części lilii macierzystych, co oznacza, że ​​gleba w żarówki nie mogą się przegrzać i suche. Orientalne lilie sadzenia, starają się unikać suszenia żarówek.

Pamiętaj, że lilie azjatyckie nie lubią aplikacji gleby wapna i często wymagają przeszczepu – co dwa lata.

Dbanie o róż

Lilie dość skromny w opiece – potrzebują trochę podlewania w okresie kwitnienia. A kiedy jest sucho i ziemi prawie nie ma wody, należy je podlewać obficie. Po lilia ottsvetut, podlewanie można zatrzymać całkowicie. Cięcie lilie, należy wystarczy zostawić większość zielonej łodygi. Przyczyni się to do dalszego rozwoju żarówek.

Sam próbować dokonać cięcia ukośnie, tak że woda deszczowa może łatwo popaść i nie dostać się do środka i spowodować gnicie. Jesień łodyg lilii lepiej pocięte na wysokości 8-18 cm od ziemi. A tuż przed hibernacji przydatne wlać na lily garść torfu.

Do udanych lilii zimowania muszą być na czas do ukrycia. Czy najlepiej nadają się do tego filmu, trocin, suchych liści lub gałęzi świerkowych. Pokrycie sadzenia, upewnij się, że ziemia była całkowicie sucha.

Wiosna schronienie potrzebują czasu, aby usunąć – najlepiej zanim pojawią się pierwsze pędy.

Lilie rodzinne – górskich regionach Azji, ale tylko w przyrodzie, istnieje ponad sto gatunków tej rośliny. Nasi hodowcy nie są dostępne dla wszystkich odmian róż, a najbardziej znanym  Mieszańce azjatyckie :

· Intensywny żółty z czerwonym – Grands Crus

· Kawa z czerwonymi końcówkami – Lollipon

Share →