Lista antybiotyków o szerokim spektrum

Lista antybiotyków o szerokim spektrum

Lista antybiotyków i ich opis podano poniżej. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.

Pierwszy antybiotyk – penicylinę została odkryta na początku XX wieku (1929).

Antybiotyki – substancje pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mikrobiologicznego, specjalnie tłumienia źródła utrzymania niektórych mikroorganizmów. Oni albo spowodować ich śmierć (działanie bakteriobójcze) lub hamują ich rozmnażanie (działanie bakteriostatyczne).

Antybiotyku o szerokim spektrum Sumamed

Sumamed (Sumamed) ma wiele synonimy „Azitroks”, „Azitral”, „Zitrolid”, „Azitsid”, „Zitrotsin”, „Azitrovid”, „From Factor”, „Sumamoks”, „Hemomitsin” jest przedstawicielem nowej podgrupy antybiotyki makrolidowe. Ma działanie bakteriobójcze. Jest aktywnie absorbowane z przewodu żołądkowo-jelitowego, odporny na działanie kwasu i ośrodka lipofilowego. Przenika do układu oddechowego, prostaty, skóry i tkanek miękkich.

Stężenie leku w ognisk zakażenia jest znacznie wyższa w porównaniu do zdrowych tkanek, a jest odpowiedzialna za stopień obrzęku zapalnego.

Zastosowanie antybiotyku z infekcjami górnych dróg oddechowych (zapalenie zatok, zapalenie migdałków. angina, zapalenie ucha środkowego szkarlatynę); i zakażenia dolnych dróg moczowych (zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli), zakażenia skóry i tkanek miękkich, infekcji układu moczowego, zapalenie szyjki macicy, choroby z Lyme.

Podczas stosowania leku u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek wymaga czujności. Podczas ciąży nie jest wskazane.

Opis Fluimucil antybiotyk

Fluimucil antybiotyk, nazwa międzynarodowa: tiamfenikolu glicynianowy atsetiltsisteinat (tiamfenikolu, glicynian acetylcysteinate).

Opis antybiotyku. Ten kombi antybiotyki o szerokim spektrum. z antybakteryjną i wykrztuśny działania. Jest on stosowany w zapaleniu oskrzeli. zapalenie płuc, oskrzeli, przeziębieniach i ropne zapalenie ucha środkowego, zapalenie zatok, zapalenie gardła, a pooperacyjne powikłania układu oddechowego. Również używane przez ropnie mycia, nosa, zatok, ucha bębna.

Dzięki niej traktowane przetok i pola operacyjnego z działalności w jamie nosowej.

Amikacyna antybiotykiem o szerokim spektrum

Amikacyna – skuteczne półsyntetyczny antybiotyki o szerokim spektrum aminoglikozydowe mające działanie bakteriobójcze. Po wprowadzeniu szybko i całkowicie wchłaniany.

Bezpiecznie wnika do płuc, wątroby, mięśnia sercowego, śledziony, a zwłaszcza w nerkach, w których zgromadzonego wewnątrz komórki; mięśni, tkanki tłuszczowej i gęstość kości mniej.

Jest wskazany w przypadku zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc. ropień płuc; posocznica; zapalenie opon mózgowych; infekcje centralnego układu nerwowego, dróg żółciowych, zapalenie szpiku kostnego, jamy brzusznej, skóry i tkanek miękkich, oparzenia, owrzodzenia i odleżyny, rany i ucha środkowego.

Antybiotyk Gentamycyna-Akos

Akos gentamycyna maści do miejscowego i lokalnym stosowania 0,1%, antybiotyk – szerokim spektrum aminoglikozydów.

Lek jest praktycznie nie wchłania się, ale duże obszary uszkodzonej powierzchni skóry, występuje dość aktywne wchłanianie.

Stosuje się z zakażeń bakteryjnych skóry i tkanek miękkich, zapalenie skóry, owrzodzenia, rany, oparzenia, ukąszenia owadów, ropni skóry i torbieli, trądzik.

Zastosowanie maść trzy razy dziennie może osiągnąć lekarstwo na jednego do dwóch tygodni, ale czas trwania leczenia powinien być podawany przez lekarza. Maść infekcje leczenia i sucha skóra na tle egzemy lub łuszczycy.

Czy często masz problemy ze zdrowiem? Wtedy nasz subskrypcji – właśnie dla Ciebie!

Share →