Lista przyjemności lub zainteresowań

Lista przyjemności lub zainteresowań

Bardzo często jesteśmy tak zanurzeni w pracy i na co dzień biegają, że zaczyna się wydawać, że żyjemy tylko w celu podjęcia pracy. Niektórzy nawet specjalnie nie pozwalają się do zaangażowania się w przyjemne hobby, gdzieś w głębi siebie, myśląc, że to nie jest poważna, jakieś bzdury, jestem dorosła i tak dalej. Niektórzy ludzie uważają, że dla hobby trzeba całą masę czasu, który nie istnieje, bo patrz pkt pierwszy.

W rzeczywistości, hobby, wypełnia nasze życie z kolorów, sensie i kreatywności. Nawet jeśli robi to tylko pół godziny dziennie. Niektóre szczególnie upartych klientów musi koniecznie być zachęcani do wyboru hobby i zabrać je wokół z tym samym zapałem, z którym oni (ci klienci) wolą pić tabletki i do ścisłego przestrzegania zasad życia, zaczyna się od słów mam. Dziecko wewnętrzne powinny mieć prawo do życia i zabawy. I wszyscy będą szczęśliwi 🙂

Ale w rzeczywistości zwykły wkład pracy do rehabilitacji pacjentów psychiatrycznych 🙂 i nie tylko psychiczne. Powiedzmy, że ktoś jest ranny (złamania, chirurgii, itp). Każdy wie, że na początku rehabilitacji i odzyskiwania funkcji tego organu musi tak szybko, jak to możliwe, aby go uruchomić, działa ta część. W medycynie istnieje zasada wczesnej mobilizacji pacjenta, gdy po wyrostka robaczkowego lub po cięciu cesarskim jest zalecane, aby wstać i chodzić z nogami jak najszybciej (jeśli nie ma żadnych komplikacji, oczywiście). Załóżmy, że funkcje zostały przywrócone w 100% objętości, ale odzyskać w każdym rozsądnym, i nadal może być tak, że inne części ciała będzie wziąć pomocy poszkodowanym. Tak, dygresja.

Ale poważnie, taka lista jest często stosowany w psychoterapii depresji.

Wracając do tematu hobby, będziesz zaskoczony tym, że wielu dorosłych nie sobie nawet wyobrazić, co może zrobić dla własnej przyjemności i zainteresowania. Cóż, dla mnie, koń, czy coś, aby w mieszkaniu? lub Mam tylko pół godziny dziennie późno w nocy, nie mogę w tej chwili, nie miałem siły i nie. Pozwól nam zgodzić: jeśli naprawdę są nie chcę coś zmienić w swoim życiu, i dobrze, że to wszystko ogromna lista argumentów przeciwko nieistotne, można pozostawić go ze sobą (w przyszłości).

A jeśli chcesz, tutaj jest lista możliwych hobby poniżej, może powiesz mi jakiś pomysł.

Share →