Łoboda

Łoboda

Łoboda – zielna roślina jednoroczna z rodziny Chenopodiaceae. Istnieje ponad sto gatunków roślin, które są krzewy, pół krzewów i ziół. Mamy quinoa jest uważany bezużyteczne chwastów, aktywnie zniszczyła pola, ogrody i podwórka. Choć historia mówi nam odwrotnie: Rosyjscy chłopi pierwsi docenili to zioło często zapisywać je z głodu. W tych dniach, quinoa jest aktywnie wykorzystywany w żywności: nasiona były mielone i mieszane z mąki.

W tym przypadku, chleb okazał się być dość niegrzeczny i bezduszne, ale w czasach głodu, to danie było jedynym ratunkiem.

Łoboda jest rozpowszechniona na całym świecie. Można go znaleźć w postaci kultury i dziko rosnących. Najwięcej gatunków nadających się do spożycia rośnie w Australii i Ameryce Północnej.

Oczywiście, w Europie istnieją obszary uprawy tej trawy musujące różnego rodzaju kolorach. I nie była w tym samym czasie działał jako środek przeciwko głodowi. Nic dziwnego, że język francuski jest pieszczotliwie nazywany „miła kobieta” i po niemiecku – „dobre Henry”. Warto zauważyć, że kraje europejskie nie używać zwykłych i ogród quinoa, który był znany mieszkańcom starożytnej Grecji i Rzymu. Inny słynny Galen mówił szybkiego nasycenia po spożyciu potraw quinoa.

Później nauka dostać się do przyczyn tej właściwości użytkowe: quinoa zawiera dużą ilość białka.

Jednak quinoa jest prawie nie ma smaku ani zapachu. Z tego powodu jego stosowanie do gotowania musi być znaczna liczba różnych aromatycznych przypraw pieprzem, czosnkiem, pietruszką i cebulą. Z łabędzie mogą podejmować dobre hamburgery, które są bardzo popularne wśród wegetarian. I jej liście są często dodawane do sałatek i zup zielone, marynowane i zebranych.

Sparzyć liście quinoa nadaje się do ricer.

Quinoa ogrodniczych wykorzystywane przez niektórych miesza się mąkę, a następnie, jak żyto lub chleba pszenicy jest bardziej odżywcze. Również chleb z łabędziami lepiej pieczone przez i utrzymuje się przez długi czas. Nasiona trawy są odpowiednie dla wytwarzania różnych zbóż.

Lebedovye owsianki, tzw Lebedian, spożywane z mleka i jaj.

Skład i właściwości przydatne

W młodych pędów i liści rośliny jest prawdziwym skarbem białek, więc odżywczym przewyższa nawet produkty quinoa pochodzenia zwierzęcego. Roślin również bogaty w rutynę, potasu, witaminy C i soli mineralnych.

Łoboda – bardzo przydatne roślin, korzystny wpływ na nasz organizm. Jej liście są doskonałym źródłem witamin i minerałów. Loboda regenerujący efekt ze względu na dużą zawartość karoten, kwas askorbinowy i siedemnaście aminokwasów, z których niektóre nie są nawet syntetyzowany w organizmie ludzkim.

Jeśli nasiona ryżowej nie jest poddawany obróbce cieplnej, a następnie mogą być używane jako dobry gag, a także jako środek przeczyszczający. W tym przypadku, quinoa jest niezbędna do zatrucia pokarmowego i przewlekłe zaparcia.

Działanie przeciwbakteryjne ryżowej wywary można stosować tę roślinę w przypadku chorób zakaźnych i zapalnych, w różnych narządach organizmu. Quinoa leaf również jako dobry środek odkażający: wystarczy stosować do świeżego plecaka zapobiec ropienie.

Stary rosyjski obsługi medycznej opowie nam o receptur z quinoa, które mają na celu w leczeniu rwy kulszowej, hemoroidy, nowotwory, dna moczanowa, choroby serca i wielu innych chorób.

Share →