Łopian: właściwości lecznicze i przeciwwskazania. Kubek leczenie.

Łopian: właściwości lecznicze i przeciwwskazania. Kubek leczenie.

Wielu z nas zna wyraz "zatrzymany jak rzep", Nasiona wielu roślin przylgnąć do odzieży i repeynichek leku i serii Trójstronnej. ale przysłowie pochodzi od chwastów, tak zwany także łopianu. A wszystko dlatego, kubki – niezbędnymi towarzyszami człowieka, i zazwyczaj osiedlić się w zarośniętych obszarów, składowisk odpadów, a nawet w domu "wyjdzie",

Wielu wierzy, kubek zgubny chwast – tak najczęściej mówią o rośliny w przypadku braku informacji na temat praktycznego wykorzystania nich i tak nie wie, że w niektórych krajach, łopian specjalnie hodowane do celów kulinarnych i leczniczych użytku.

Mieszkańcy wsi nie są tak kategoryczne na łopianu, jednak, gdy łopian rośnie "nie istnieje"Ponadto również łamie, tworzy pewne problemy. Cóż, jeśli odrzucić wszystkie uprzedzenia, kubek ma wiele zalet. Po pierwsze, oset liście – doskonała pasza dla przeżuwaczy i oferują doskonałą kiszonkę zmieszany z innymi kulturami.

Avid rybacy również ominie "Oset plantacji" podczas dojrzewania nasion – z repyashka można dostać pomarańczowy larwy szkodników łopianu (specyficzne), które są prawdziwą ucztą dla ryb.

Ale najważniejsze jakość oset – działania, a w trakcie nie są tylko korzenie, ale również liście i nasiona. Korzenie jednak zbierać rośliny pierwszym roku (jesienią), lub na wiosnę, tuż po zimie. W przyszłości korzenia łopianu odrevesnevaet się włóknisty i nie nadaje się do stosowania terapeutycznego.

Przeciwwskazania do stosowania łopianu

Często można usłyszeć twierdzenie, że łopianu jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i karmiących piersią, co jest z gruntu fałszywe – łopianu odnosi się do tych nielicznych roślin, które nie mają przeciwwskazań. Mylące z uwagi na fakt, że często zawarte w makaronu leków wieloskładnikowych, niektóre składniki, które są rzeczywiście ilość przeciwwskazań.

Właściwości lecznicze łopianu

Łopian root – skarb, ponieważ zawiera około 40% inuliny – tzw cukru inwertowanego, które w środowisku kwaśnym ulega hydrolizie, przekształcony fruktozy. Przez kubek inuliny jest na drugim miejscu po mistrza – topinambur. Poza inuliny młodych korzeni zawiera również szereg substancji biologicznie czynnych, co sprawia, że ​​niezbędne jest w leczeniu szerokiego zakresu chorób.

W warunkach naturalnych, najczęściej rodzaju makaronu 3: małe, duże i czuł. W medycynie ludowej, wszystkie trzy mają równy aplikacji. Oficjalna medycyna jest używany wyłącznie łopianu.

Korzeń łopianu (substancje, które tworzą) mają wyraźne działanie przeciwbakteryjne. Wyizolowane z owoców osty specyficzne laktonowej, który jest w stanie sygnał do mięśnia sercowego.

Oficjalna medycyna ograniczone wykorzystuje lecznicze właściwości łopianu, chociaż naukowcy potwierdzają właściwości moczopędne z wodnych ekstraktów z korzeni łopianu. Badania potwierdziły również antiglikemicheskoe wpływ ekstraktu (efekt hipoglikemii). Szereg badań wykazało, że łopian jest zdolny do hamowania rozwoju pewnych nowotworów.

W przeciwieństwie do medycyny naukowej, tradycyjnych uzdrowicieli nauczyli się stosować leki w leczeniu łopianu długiej listy chorób, zarówno na zewnątrz wieje, otarcia (złamań), oraz do użytku wewnętrznego (cukrzyca, choroby wrzodowej, hemoroidy, itp ..). Przeciwdrobnoustrojowe i przeciwzapalne działanie narkotyków kubek umożliwia ich zastosowanie w leczeniu przeziębienia i choroby ginekologiczne, choroby skóry (wyprysk, zapalenie skóry, zakażenia grzybicze). Działanie moczopędne łopianu wywiera swój efekt terapeutyczny do leczenia chorób związanych z kategorii metabolicznej (dny moczanowej, kamicy osteochondrosis et al.).

Łopian w kuchni

Młodego korzenia łopianu można gotować pyszne dżem. która jest szczególnie przydatna w leczeniu cukrzycy. Wykorzystywane przy wytwarzaniu dżemów zdolność inuliny poddaje się hydrolizie kwasowej: pół litra wody rozpuszcza się 4 łyżeczki ocet, a po zagotowaniu dodać posiekany korzeń łopianu. Produkt jest gotowy do 02:00 gotowania na małym ogniu.

W krajach, w których hoduje się łopianu, to otrzymuje się z pierwszego i drugiego kursu.

Zupa z liści łopianu. Do gotowania trzeba: łopian liści – 300 g, cebula – 80 g (głowa), 40 gramów tłuszczu i ryżu, a także 200 gram ziemniaków. Przyprawy i sól dodaje się do smaku.

Przygotowanie zupy tak. Po pierwsze, trzeba gotować, aż gotowane ziemniaki w plasterkach i ryżu. Przez 10 – 15 minut przed końcem gotowania do zupy dodać rumiane cebulę i posiekane liście ostu.

Z pół kilograma korzenia łopianu i 50 g masła można przygotować doskonałe dekorować. Aby to zrobić, korzenie są gotowane w osolonej wodzie i smażone na maśle.

Zastosowanie terapeutyczne łopianu

Właściwości lecznicze kubek – to ciekawy zakres jej stosowania.

Przemysł farmaceutyczny produkuje lek z nasion – olej łopianu, które, niestety, apteki nie kłam. Analogowe oleju mogą być wykonane w domu. Aby to zrobić dzień nalegać w 100 g słonecznika lub oliwy (co jest lepsze) olej 40 g świeżych korzeni. Olej doprowadza się do wrzenia i gotować przez 15 minut. Olej łopianu stosuje tarcie do głowy łysienie (utrata włosów), w przypadku łupieżu.

Olej łopianu posiada wysoką aktywność bakteriobójczą, a więc jest używana do leczenia ran, wciera na uderzenia, stosuje się kompres wyprysk i zapalenie skóry.

Poza tym olej z korzeni łopianu, można wytworzyć maści, która jest z powodzeniem stosowany w leczeniu wyprysku, zakaźne oparzenia, rany i łojotokowe zapalenie skóry, jak również do poprawy wzrostu włosów. Na początku wodny ekstrakt korzenia wsypać 20 g rozdrobnionych korzeni 1/4 litra wody i gotowanych aż wrzenia aż pół cieczy. Następnie odsącza się ekstrakt miesza się z wewnętrznym stosunek tłuszczu do 1: 4 (w stanie stopionym) i umieścić w piecu, gdzie gorące usiłowania szczelnie zamyka naczynie z pokrywą.

Languor kontynuowano przez 2 godziny, a po ochłodzeniu wylano wody.

Jako środka oczyszczającego krwi do otarć, tyfus i różnych chorób dermatologicznych przy użyciu wlewu 50 g korzeni litrze wody (dzienna dawka). Domagaj się w cieple około 01:00 i wziąć szklankę przefiltrowanych infuzyjnych kilka razy dziennie.

Korzeń łopianu są również zawarte w opłatach wieloskładnikowych.

Łopian jest połączona z trawy pszenicy kłącza. Odwar z równych części pszenicy kłącza trawy i korzeni łopianu (50 g na 1 litr wody) pomaga w różnych chorób związanych z zaburzeniami metabolizmu wody z solą (dna moczanowa, bóle krzyża, tworzenia kamieni w drogach żółciowych i nerek). Mieszaninę ogrzewano w temperaturze wrzenia przez godzinę. Możesz dodać miód do smaku.

Oznacza wykorzystania 50 mL 4 razy dziennie.

Do leczenia rwa kulszowa, reumatyzm i artretyzm używanego soku ze świeżych liści łopianu zmieszany z miodem (w równych częściach). Domagaj przygotowanie tygodnie w ciepłym miejscu. Weź 1 łyżka

3 razy na dzień. Leczenie kontynuuje się aż lek nie jest jeszcze zakończone.

Share →